• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Luminox

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic


Zegarki stają się znowu standardowym atrybutem dla wielu osób. Po okresie boomo i fascynacji telefonami komórkowymi, a także sytuacji w której niemal na każdym kroku jakieś urządzenie, od klasycznego zegara po mikrofalówkę czy dekoder satelitarny wyświetlające nam aktualny czas, co powodowało zniknięcie zegarka z wielu nadgarstków, wydaje się, że znów wraca moda, że coś jednak na nadgarstku warto mieć. Bez zegarka, jak bez ręki…

To cieszy, bo zegarki ponownie stają się powszechnie doceniane i noszone, a nasze ulubione, z mechanicznymi sercami także są wybierane coraz częściej, bo zegarkowa świadomość rośnie. Grupy na portalach społecznościowych, festiwale, targi zegarkowe, rodzimi producenci i portale jak nasz, wszyscy starają się miłość do zegarków propagować. Wybór mamy ogromny. Dziś w Polsce jest on wielokrotnie większy niż za czasów PRL czy w latach 90-tych. Możemy kupić tanie kwarcowe zegarki „no name”, zegarki modowe, czasomierze popularnych marek a także przebierać w ofercie wielu topowych brandów funkcjonujących na naszym rynku.

Zegarki casualowe, sportowe – uniwersalne, jak by ich nie określić, chyba są jednym z najczęstszych wyborów. Wśród nich sporym powodzeniem cieszą się zegarki typu „pilot”.

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

I choć wydawać by się mogło, że w ich wzornictwie nie ma zbyt szerokiego pola manewru, szczególnie gdy producent chce się ulokować wyrób blisko wzorca typu B-uhr, to jednak wielu stara się swoje wariacje na ten temat proponować. Szwajcarski producent Davosa ma w swojej ofercie kilka modeli, które można by uznać za zegarki w stylu pilot.

I to dość wyszukane wariacje. Na naszym portalu przybliżaliśmy już model Neoteric Pilot. Dziś zaprezentujemy jego „kuzyna” jakim jest model Newton Pilot Day Date Automatic.

Nazwa zegarka już sporo o nim mówi. Modele Newton mają klasyczna kopertę o okrągłym kształcie z łagodnie wypuszczonymi uszami. Koperta jest prosta, ale cieszy ciekawym wykończeniem wysokiej jakości. W prezentowanym modelu jest ona wykonana ze stali szlachetnej i ma 44 mm średnicy.

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

Polerowana na bokach i dookólnie szczotkowana od góry, niezbyt szeroka luneta dobrze współgra ze szczotkowanym wykończeniem górnej powierzchni uszu oraz boków koperty. Bardzo cieszą oko skośne, polerowane powierzchnie oddzielające na uszach satynowane elementy. Utworzone tym zabiegiem krawędzie są precyzyjne i tworzą ostre, wyraźne linie, co niewątpliwie świadczy o dobrej jakości wykonania.

Mimo rozmiaru, który jest niemały, zegarek ma szansę być wygodnym, bo jego grubość to jedynie 11 mm, a uszy są zagięte ku dołowi by możliwie dobrze dopasować się do nadgarstka.

Trzeba też liczyć na to, że nie będzie problemu z koronką i jej ewentualnym ocieraniem o wierzch nadgarstka, bo jest ona duża, rozszerzająca się ku zewnętrznej krawędzi, co daje wyjątkowo wygodny uchwyt i operowanie nią, ale też powoduje, że mocno odstaje od koperty.

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

Tarcza modelu Newton Pilot Day Date Automatic z jednej strony posiada atrybuty jakich oczekujemy od zegarka w stylu pilot, a z drugiej strony wszystko wykonano nieco odmiennie w stosunku do nieśmiertelnego i mocno eksploatowanego przez branżę wzorze. Jak wiemy, zegarek dla pilota musi być maksymalnie czytelny, tak by przysłowiowy „rzut oka” pozwolił na odczyt właściwego czasu. W wypadku Davosa Newton tak właśnie jest.
 
Szerokie i łukowate okienko w którym odczytujemy dzień tygodnia prostotę tarczy nieco zaburza, ale biorąc pod uwagę, że to zegarki, które niekoniecznie używać będą piloci, to staje się ono dodatkiem, który wielu uzna za plus. Tym bardziej, że dla obu datowników, czyli także tego wskazującego dzień miesiąca, zastosowano tło w kolorze tarczy harmonizując obraz cyferblatu. Poza „datownikami” widzimy także wąski, skośnie ustawiony pierścień dystansowy, na którym nadrukowano bardzo subtelną podziałkę minutową.

Tarcza podzielona została na dwa sektory. Kolor całości jest ten sam - to niebieski, zbliżony do błękitu paryskiego, ale sposób wykończenia powoduje, że widzimy dwa odcienie. Dostępna jest także wersja w kolorze czarnym i szampańskim.

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

Część centralna jest dookólnie giloszowana na wzór rowków płyty winylowej.

Nadrukowano tam, nad osią wskazówek, nazwie i logo firmy, a poniżej osi informację o automatycznym naciągu sprężyny. Wokół tej powierzchni utworzył się szeroki pierścień, który ma naniesiony szlif słoneczny. Takie zdobienie cyferblatu potrafi przy właściwym oświetleniu dać sporo wrażeń wizualnych. Na polu, jakie utworzył nałożono indeksy godzinowe w postaci cyfr arabskich o odwróconego trójkącika w miejscu godziny 12-tej.

Każdy z cyfrowych indeksów zdublowany jest prostokącikiem nad nim.

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

Okienko datownika z dniem tygodnia uniemożliwiło zastosowanie cyfrowych indeksów dla godzin 11-tej i 1-szej, a okienko z dniem miesiąca „pożarło” szóstkę. Całość uzupełniają wskazówki w kształcie mieczy, wypełnione masą luminescencyjną.

Pokryto nią także opisywane indeksy. Dzięki temu otrzymujemy świetną czytelność w dzień, bo masa ma kolor zbliżony do białego, jak również w ciemności, bo zastosowana SuperlumiNova pozwala na odczyt nawet nad ranem, po całej nocy.

Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

DAVOSA Newton Pilot Day Date Automatic

Zegarek wyposażono w szwajcarski mechanizm Sellita SW240 a automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. To wersja podstawowego SW200 z dodatkowym wskazaniem w postaci dnia miesiąca. Mechanizm możemy obserwować przez przeszklenie w przykręcanym deklu. Ciekawe wygląda wahnik, w którym wycięto podłużny otwór pozostawiając element w postaci logo firmy.

Zegarek Davosa Newton Pilot Day Date Automatic oferowany jest wraz z paskiem wykonanym z naturalnej skóry w kolorze dobrze dobranym do całego projektu. Pasek ma szerokość 22 mm przy uszach, jest gruby, mięsisty, ma jasne przeszycia i podkreśla uniwersalny charakter zegarka typu pilot.

Model Newton Pilot Day Date Automatic wyceniono na 3950 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Davosa znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – DAVOSA

Adrian Szewczyk


Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Prezentujemy: CZAPEK Faubourg de Cr...
Prezentujemy: CZAPEK Faubourg de Cr...
20.08.2019
Prezentujemy: Atlantic Seabase i Se...
Prezentujemy: Atlantic Seabase i Se...
26.08.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco