• Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Davosa

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition


Schaumburg to powiat w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Siedziba powiatu Schaumburg znajduje się w mieście Stadthagen. Leżące w tym powiecie miasto Weser jest za to siedzibą bardzo ciekawej i zasługującej na uwagę firmy, która produkuje zegarki z charakterem. Mowa oczywiście o niemieckiej marce Schaumburg Watch, która powstała w 1998 roku i produkuje wyłącznie zegarki mechaniczne wykonywane ręcznie. Brak wielopokoleniowej historii w niczym jej nie przeszkadza. Mało tego, firma ma spory wkład w prezentowane przez siebie zegarmistrzostwo, czego najlepszym dowodem jest samodzielne modyfikowanie mechanizmów, w tym na wysokim poziomie skomplikowania.

Obecnie młode firmy zegarkowe zupełnie bez kompleksów „rozpychają się”, w pozytywnym tego określenia znaczeniu, na rynku, lub też konsekwentnie budują swoją pozycję w jakiejś niszy, którą odkryły lub wręcz stworzyły. Schaumburg Watch to 20-letnia firma, która w trakcie swojej działalności wypracowała własny styl oferowanych zegarków oraz dobrą opinię na ich temat wśród użytkowników.

Marka ma już także na swoim koncie ciekawe osiągnięcia, tak w zakresie modyfikacji mechanizmów, szczególnie pod względem wskazań faz Księżyca, jak i używania bardzo ciekawych materiałów do budowy elementów zegarka (damast, włókno węglowe, meteoryt).

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Niemiecki producent cieszy się obecnie reputacją niezależnego wytwórcy unikatowych zegarków o charakterystycznym wyglądzie i cechach. Co warte jest zaznaczenia, poziom cen jest skalkulowany korzystnie wobec tego, co zegarki oferują.

Pisaliśmy już wielokrotnie o różnych zegarkach tego producenta. Bardzo miło wspominam kontakt z modelem Steampunk, wyjątkowym pod bardzo wieloma względami. Recenzja: Schaumburg Watch - Hand Made Unikatorium Steampunk.

Dziś przekażemy jednak nieco informacji o jednej z tegorocznych nowości

Schaumburg Urbanic Galaxy - edycja limitowana

Linia Urbanic tej niemieckiej marki swoją nazwą sugeruje, że to propozycja zegarków do miasta, do miejskiego życia, zgiełku. Wielu osobom może w tym momencie pojawić się przed oczami obraz zegarka uniwersalnego, ale raczej delikatnego, coś w rodzaju typowego „biurowca”. Ale tak nie jest, Schaumburg w tej linii stawia na trudne zadania i wytrzymałość.

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Nie są to filigranowe zegarki, a solidne urządzenia do odmierzania czasu z charakterem. Osobiście właśnie takie „miejskie” zegarki wolę. Miejskie życie, to życie, w którym coś się cały czas dzieje, tak jak w przyrodzie, firmie i pełnym wyzwań, dźwięków oraz akcji mieście.

Mimo, że charakterystyczna koperta Urbanic jest okrągła, to patrząc na nią mamy wrażenie, że składa się z linii prostych i różnych cięć. Dzięki takiemu zabiegowi stylistycznemu osiągnięto techniczny, industrialny styl, który wzmacnia połączenie polerowanych i szczotkowanych powierzchni. Stylistyczne elementy po obu stronach koperty także budują ten wizerunek.

Po lewej stronie obudowy to dokręcana, jakby dodatkowa osłonka, a po prawej stronie, odpowiadając na to co jest po lewej, wkomponowano osłonę koronki o ciekawym, trapezowatym kształcie oraz przyciski do obsługi stopera. Stalowa koperta ma średnicę 45 mm i 15 mm grubości, a wodoodporność zapewniono na poziomie 10 atm. 

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Zegarki to narzędzia, które mają być efektywne, mają sprawdzać się przede wszystkim we wskazywaniu czasu i ewentualnych dodatkowych funkcji. Prezentowany model Urbanic Galaxy Limited Edition oferuje więcej niż tylko wskazanie czasu, ale projektując go położono w dużej mierze nacisk także na efektowność. Zegarek robi duże wrażenie już przy pierwszym kontakcie, nie tylko dzięki wymiarom, lecz także dzięki temu, co widzimy pod szkłem szafirowym chroniącym tarczę. W sumie trudno mówić tu o klasycznej tarczy, gdyż pozostał z niej zewnętrzny granatowy pierścień i zamocowane do niego cztery wąskie pierścienie wyznaczające subtarcze dodatkowych wskazań.

Na wspomnianym, zewnętrznym pierścieniu znajdują się indeksy godzinowe w postaci cyfr arabskich i drobne kropki stanowiące indeksy minutowe. Wydzielone małe tarcze odpowiadają za wskazania stopera: ta pod 12-tą to licznik minut stopera, po przeciwnej stronie, na godzinie 6-tej znajduje się licznik godzin stopera. Na godzinie 9-tej widzimy natomiast tarczę małego sekundnika, a na 3-ciej datownik na którym za pomocą wskazówki możemy odczytać dzień miesiąca.

Wszystkie wspomniane elementy dały symetryczną kompozycję, której tło stanowi widoczny pod spodem mechanizm. Bardzo obficie ażurowana górna płyta odsłania położone niżej, ładnie zdobione poprzez perłowanie elementy.

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Część z nich jest zabarwiona na intensywnie niebieski kolor. Wraz z czerwonymi końcami wskazówek i innymi detalami w tym kolorze, jak skala datownika, daje to atrakcyjną, bardzo wyrazistą i spójną kompozycję.

Oksydowane na niebiesko mosty, przekładnie drobno perłowane i rodowane powierzchnie uczyniły Urbanic Galaxy modelem szczególnie atrakcyjnym dla miłośników szkieletowanych zegarków. Wysoki kontrast i kolorystyczne zestawienie elementów tarczy ma w założeniach przywodzić na myśl skojarzenia z naszą Galaktyką.

Trzeba też przyznać, że mimo szkieletowania oraz dużej liczby dodatkowych wskazań, możliwość odczytu wskazania podstawowego jakim jest bieżący czas, pozostała na akceptowalnym poziomie. Jasne wskazówki w stylu wydłużonych liści są dobrze widoczne.

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Mechanizm jaki zastosowano to Schaumburg, kaliber SW-50ac z automatycznym naciągiem oferujący komplikację konstrukcji w postaci stopera oraz datownika na małej tarczy. Bazą jest znany z legendarnej już trwałości i niezawodności szwajcarski mechanizm Eta 7750 (dawniej Valjoux). Mechanizm ten wyposażony jest w sprężynę Nivarox, koło balansowe z kompensacją temperatury, i system ochrony antywstrząsowej Incabloc.

Od frontu, jak już pisałem, widzimy go poprzez szkło, a także dzięki mocnemu ażurowaniu. Również od strony dekla mechanizm jest widoczny w pełnej krasie dzięki przeszkleniu. Widok z tej strony również jest atrakcyjny - pasy genewskie, perłowanie i finezyjny wręcz wahnik.

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Schaumburg Watch – Urbanic Galaxy Limited Edition

Podsumowując cały projekt -  Schaumburg Watch Urbanic Galaxy Limited Edition to spory, rzucający się w oczy zegarek, oferujący dodatkowe funkcje, z bardzo cenionym mechanizmem.

Jego wymiary sugerują, że przeznaczony jest dla osób o solidnym nadgarstku, choć w swoich informacjach producent wspomina o ergonomii i dopasowaniu koperty również do nieco szczuplejszych przegubów. Do zestawu dołączony jest solidny pasek wykonany ze skóry cielęcej.

Limitowany do 99 egzemplarzy model wyceniono na kwotę 16 999 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SCHAUMBURG WATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SCHAUMBURG WATCH.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Jego wysokość - G-SHOCK GWR-B1000 G...
Jego wysokość - G-SHOCK GWR-B1000 G...
17.05.2019
RADO Tradition 1965 Automatic - w r...
RADO Tradition 1965 Automatic - w r...
23.05.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco