• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Delbana

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie


Powrót do kategorii

Niedługi staż danej marki w branży zegarmistrzowskiej może być przez niektórych miłośników zegarków postrzegany negatywnie. Niesłusznie, bowiem nie powinno się oceniać żadnej firmy wyłącznie przez pryzmat historii, ale przede wszystkim z punktu widzenia jej osiągnięć. Bez wątpienia można powiedzieć, że firma Emile Chouriet przez dwadzieścia lat istnienia osiągnęła poziom, którego mogą jej pozazdrościć szwajcarskie marki z kilkoma dekadami „na karku”.
 
„Jak klejnot w sercu Europy. Otoczone przez Alpy, Jezioro Genewskie ucieleśnia piękno i elegancję Genewy, historyczne i międzynarodowe skrzyżowanie dróg w sercu Europy.”

Takie zdanie odnaleźć możemy jako hasło przewodnie towarzyszące twórcom marki Emile Chouriet. Jezioro Genewskie jest najbardziej znanym jeziorem w Szwajcarii. Jest jednocześnie punktem, wokół którego skupia się cały świat zegarmistrzowski. To właśnie w kantonie Genewy powstała siedziba firmy, o której z pewnością w najbliższych latach będzie głośno.

Emile Chouriet - mało znana manufaktura

Na polskim rynku firma Emile Chouriet pojawiła się stosunkowo niedawno, bo dopiero na początku tego roku. Zainteresowanie tą marką od momentu pojawienia się pierwszych informacji w mediach branżowych, w tym także na naszym portalu, sukcesywnie rosło. Dzieje się tak za sprawą interesujących czasomierzy, jakie produkują.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Jednym z przykładów niepowtarzalnych zegarków marki jest kolekcja Lac Leman, co w tłumaczeniu z języka francuskiego brzmi „Jezioro Genewskie”. Linia, której nazwa wywodzi się od słynnego zbiornika wodnego, składa się w sumie z kilkudziesięciu modeli, ale ja chciałbym się skupić wyłącznie na wersji wyposażonej w komplikację konstrukcji mechanizmu w postaci stopera.

Pierwsze spojrzenie na te czasomierze od razu nasuwa nam myśl, że są to wyrafinowane i eleganckie zegarki. Koperta o niepowtarzalnym kroju z pewnością jest jedną z największych zalet tego modelu.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Okrągła obudowa o smukłych, wypolerowanych powierzchniach została wykonana w większości ze stali szlachetnej. Pierścień lunety tych modeli wykonano z wolframu, który jest metalem niezwykle twardym i odpornym na czynniki zewnętrzne. Unikalny wygląd zegarków podkreślają uszy koperty, które wydają się być zbudowane z dwóch elementów.

Pierwszym z nich są podłużne bloki wychodzące z koperty, natomiast drugim wyłaniające się nieśmiało fragmenty poniżej głównego korpusu, które delikatnie rozchodzą się na boki poszerzając optycznie części odpowiedzialne za mocowanie paska i nadając im mocno przestrzenny wymiar.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Wyjątkowe rozwiązanie znajdziemy również spoglądając na bok koperty po stronie przycisków i koronki. Zostały one umieszczone na pewnego rodzaju podium, na którym miejsce najwyższe zajmuje koronka, a kolejne na tej samej wysokości znajdują się przyciski stopera. Cokół ten nie służy ochronie tych modułów, ale jest interesującym zaburzeniem tradycyjnego wyglądu tej płaszczyzny koperty. Cały projekt wygląda bardzo elegancko i efektownie, z pewnością nie łatwo jest znaleźć zegarek o identycznym kształcie.

Pozostając przy wyglądzie zegarka, warto przyjrzeć się jego cyferblatowi.

Posiada on kilka płaszczyzn. Każda z nich posiada różnego rodzaju wykończenie i oznaczenia. Główny obszar wykończony szlifem słonecznym, naznaczony logiem producenta oraz nakładanymi stalowymi indeksami został na krawędzi przyozdobiony podziałką minutową. Wokół tej podziałki umieszczono okrąg wyprofilowany pod kątem względem tarczy, na którym nadrukowano skalę tachymetru.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Powracając do tafli tarczy, posiada ona 3 subtarcze wskazujące określone informacje. Idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, na godzinie 3 znajdziemy zagłębienie, w którym porusza się wskazówka odpowiedzialna za wskazanie sekund. Kolejno pomiędzy godziną 4 i 5 okienko ze srebrną ramką ukazuje nam datę.

Następnym wgłębieniem jest ukazana na półokręgu skala rezerwy chodu mechanizmu.

Ostatnią wnęką w jest skala 30 minutowa do sekundnika umieszczona po przeciwnej stronie osi centralnej wskazówek względem sekundnika zegarka. Każda z opisanych płaszczyzn, posiada inną fakturę wykończenia, dzięki czemu mimo zastosowania grafitowej tarczy kontrast i czytelność nie zostały zaburzone. Jedynym detalem, który znacznie odbiega od stonowanej stylistyki cyferblatu jest odwzorowanie poziomu rezerwy chodu, który w tym przypadku ukazano w postaci białych i czerwonych zmniejszających się punktów skali. Ponad tarczą poruszają się srebrne wypolerowane wskazówki, które tylko potęgują elegancki wygląd cyferblatu.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Emile Chouriet Lac Leman posiada czarny skórzany pasek z zapięciem motylkowym. Modele te również w zależności od wybranych wersji posiadają stalową bransoletę lub brązowy pasek. Jednak z racji tego, że jest to klasyczny i elegancki czasomierz, to aż się prosi, aby nosić go tylko i wyłącznie w wersji z czarnym paskiem.

Średnica koperty wynosząca 42 mm i grubość nie przekraczająca 13 milimetrów sprawi, że ten model będzie naszym towarzyszem także podczas wyjść w eleganckim stroju, bowiem jego wielkość pozwoli nam skromnie skrywać go pod mankietem koszuli.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Mechanizm decyduje o wartości zegarka

Model Emile Chouriet został wyposażony w mechanizm z automatycznym naciągiem wyposażony w komplikację stopera, datownik oraz wskazanie rezerwy chodu. Posiada on oznaczenie EC8658  i oferuje 42 godziny chodu po pełnym nakręceniu sprężyny.

Czas jaki posiadamy do momentu zatrzymania jest okresem optymalnym, który oferuje bardzo wiele mechanizmów z komplikacją stopera.

Emile Chouriet Lac Leman - chronograf o niepowtarzalnym wyglądzie

Firma Emile Chouriet dąży do tego, aby w większości swoich modeli stosować mechanizmy manufakturowe. Takie działania świadczą przede wszystkim o tym, że marka chce się rozwijać i pokazać na co ją stać. Pozostaje nam czekać na dalszą ekspansję tej marki na naszym rodzimym rynku i podziwiać jakie cuda sztuki zegarmistrzowskiej pokaże nam w najbliższym czasie.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Emile Chouriet znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – EMILE CHOURIET.

Jakub Wojdat


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Baume & Mercier Classima – zegarki ...
Baume & Mercier Classima – zegarki ...
09.07.2018
GLYCINE Combat SUB 48 Automatic – d...
GLYCINE Combat SUB 48 Automatic – d...
16.07.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco