• Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Squale

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic (zdjęcia live)


Powrót do kategorii

Szwajcarska marka Doxa ma bogatą i długą historię, a także - na szczęście - bogatą ofertę produktową. Możemy wybierać między zegarkami sportowymi, dla pilotów, typowymi diverami, jak również zegarkami o uniwersalnym charakterze. Mocnym elementem oferty, stanowiącym niewątpliwy atut tego przedsiębiorstwa, są zegarki eleganckie. Taki charakter mają często nadal spotykane, stare modele vintage Doxa naszych dziadków i ojców, bo firma ta, jako jedna z nielicznych firm szwajcarskich, miała dostęp do rynku komunistycznej Polski.

Dzisiejsi przedstawiciele tego stylu mają bardziej wyrafinowany charakter.

Taka właśnie jest według mnie Doxa Slim Line Automatic.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Klasycznie elegancki zegarek we współczesnym uniwersalnym rozmiarze koperty wynoszącej 42 mm średnicy.

Zaprojektowany tak, by dobrze wyglądać w zestawieniu z formalnym strojem, ale z akcentami pozwalającymi potraktować go także jako codziennego towarzysza np. w biurze.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Okrągła koperta wykonana ze stali szlachetnej została zaprojektowana tak, by nie budzić kontrowersji i zaspokoić oczekiwania wielu odbiorców. Zegarek elegancki powinien takie właśnie kryteria wypełnić. Odstępstwem jest rozmiar koperty, który przekracza ramy przyjęte dla tzw. „garniturowców”, co jest zapewne chęcią skorzystania z aktualnych trendów w zegarkowej modzie. I trudno się dziwić.

Zegarki kierowane do szerokiego grona klientów muszą jak najcelniej trafiać we właściwą stylistykę.

Poza rozmiarem obudowy, Doxa Slim Line jest zbudowana według utartych i oczywiście udanych wzorców: 42 mm średnicy koperty oraz okrągły kształt z krótkimi uszami wyprowadzonymi z wyraźnym odcięciem dają atrakcyjną bazę do „twarzy” zegarka dopełnionej tarczą.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Tarcza jest duża, dzięki zastosowaniu wąskiej lunety. Wypełnia niemal cały obrys zegarka, optycznie powiększając go na przegubie, a jednocześnie, dzięki krótkim uszom, nie tworzy się wizerunek zegarka zbyt dużego. Trendy są zachowane, zegarek jest nie mały, wydaje się większy, a w rzeczywistości doskonale mieści się na większości nadgarstków.  

Skromne „wyposażenie” tarczy jest także atutem i celowym zabiegiem.

Szlif słoneczny, wąskie, eleganckie nakładane indeksy – i otrzymujemy wystarczająco nobliwą niezależnie od koloru tarczę, jednak z małymi dodatkami. Kolor cyferblatu może być srebrzysty, czarny lub atramentowo granatowy. Ta ostatnia wersja kolorystyczna, którą widzimy na zdjęciach w artykule, oferowana jest wraz z pozłacaną kopertą, której kolor osiągany jest oczywiście dzięki powłoce PVD.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Motywem przewodnim tarczy są pola tworzące okręgi. Na skrajnie zewnętrznej części, na wydzielonym wąskim pierścieniu stworzonym z powierzchni tarczy, nadrukowana jest podziałka minutowa. Płytki, jakby odciśnięty rowek oddziela go od następnego, dużo szerszego okręgu na którym nałożono wspomniane wcześniej indeksy godzinowe. Są one polerowane, mocno wydłużone i minimalnie zwężające się przy końcach skierowanych ku środkowi traczy.

Następnie, znów poprzez odciśnięcie, utworzono wąski okrąg na którym zastosowano podziałkę minutową przedstawioną cyframi arabskimi, ale tylko co 5.

To element urozmaicający tarczę. Nie jest to w zgodzie z zasadami dotyczącymi typowo eleganckich projektów, ale niewiele tej elegancji ujmując, dodaje kolorytu i nadaje bardziej uniwersalnego, codziennego charakteru. Dokładnie na tym okręgu, na wysokości godziny 3-ciej, wycięto okienko datownika ze wskazaniem dnia miesiąca na białym tle.

Ostatnie pole to obszerne koło położone w centralnej części. W jego górnej połowie, pod godziną 12-tą, nałożono polerowanymi literami nazwę firmy, a po drugiej stronie w dolnej części pod osią wskazówek nadrukowano informację o rodzaju naciągu.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Całości projektu dopełniają wskazówki - są one polerowane, zaprojektowane w stylu „dauphine” z przełamaniem wzdłuż ich osi dzielącej je na pół. To często stosowany zabieg w przypadku braku luminescencji. Dwie ustawione pod kątem wobec siebie powierzchnie wskazówek ze względu na odbicia światła poszerzają zakres, w którym mamy do czynienia z dobrą czytelnością. Poza tym, to atrakcyjnie wygląda.

Długość wskazówek także dobrano odpowiednio. Godzinowa sięga krawędzi indeksów godzinowych, minutowa niemal do samego ostatniego okręgu z podziałka minutową, a prosty, wąski sekundnik jest jeszcze odrobinę dłuższy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że indeksy oraz wskazówki zależnie od wersji mogą być srebrzyste lub pokryte powłoką PVD w kolorze złotym. Na tarczy srebrzystej mamy wybór w postaci właśnie dwóch przedstawionych rozwiązań. Zegarek z tarczą granatową w kopercie w kolorze złotym ma oczywiście zastosowane pasujące do koperty elementy na tarczy.

Dopełnieniem jest skórzany pasek w kolorze czarnym lub brązowym, zapinane na składaną klamrę. Dla miłośników bransolet oferowana jest oczywiście stalowa, atrakcyjnie wyglądająca bransoleta siedmiorzędowa.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

W tym miejscu warto jeszcze wrócić do koperty. W nazwie modelu mamy „Slim Line” – co oczywiście oznacza możliwie jak najbardziej płaski zegarek. Polerowana koperta ma 10 mm grubości. To niewiele, jak na zastosowany mechanizm Sellita SW 200-1, ale nie jest to jakiś rekordowy wynik. Jednak na nadgarstku zegarek będzie prezentował się bardzo „płasko”, ponieważ od miejsca styku z lunetą koperta się zwęża aż do dekla.

Spodkowaty kształt sprzyja takiemu ułożeniu na nadgarstku, że widać jakby najszersza część, czyli w tym wypadku luneta, niemal styka się z ręka, co sprawa wrażenie ultra płaskiego zegarka mimo, iż taki do końca nie jest.

Wieńczący o spodu obudowę, polerowany dekiel jest wkręcany. Na jego zewnętrznej części wygrawerowano podstawowe informacje, a centralne zajmuje przeszklenie, przez które widać wspomniany mechanizm.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Nie każdy jest zegarkowym pasjonatem lubiącym, gdy jego kolekcja ewoluuje i przy okazji ciągle rośnie. Nie każdy ma poczucie potrzeby posiadania zegarka na każdą okazję i do każdego rodzaju aktywności. Po prostu wielu użytkowników poszukuje praktycznego, czasomierza na co dzień, o atrakcyjnym wyglądzie i odpowiedniej jakości wykonania, który sprawdzi się tak w biurze, jak i na formalnym bankiecie.

Kolekcja Doxa Slim Line wydaje się być wprost do tego stworzona.

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Przedstawiamy: DOXA Slim Line Automatic

Wprawdzie jej elegancka „twarz” przeważa, to jednak spory rozmiar, jak i niewielka grubość koperty dająca wygodę i komfort użytkowania, nawet podczas całodziennego noszenia, poszerzają spektrum zastosowań.

Jeśli nasza praca to nie ekstremalne zadania – ten zegarek sprawdzi się idealnie.

Cena jaką trzeba zapłacić za model Doxa Slim Line Automatic wynosi 2 290 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Doxa znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – DOXA.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

LONGINES HydroConquest 300M Automat...
LONGINES HydroConquest 300M Automat...
15.05.2018
OMEGA Speedmaster CK 2998 Limited E...
OMEGA Speedmaster CK 2998 Limited E...
17.05.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco