• Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Citizen

Xicorr nie odpuszcza!


Powrót do kategorii

Xicorr F125p, Xicorr FSO M20, Xicorr Garda, Xicorr Circle – ile może być tych sikorów w ofercie jednej firmy i to takiej, która nie przekroczyła jeszcze wieku 4 lat?


Do tego to przecież jeszcze nie wszystkie modele, a tylko te, co są, lub było osiągalne na sklepowych półkach!


Wiadomo, że lada chwila pojawi się Xicorr Syrena Sport, pokazywany już był prototyp modelu Xicorr Garfish, a ostatnio na profilu społecznościowym marki pokazały się także zdjęcia pierwszych kroków dla Xicorr Junak.
 

Czy to możliwe w takiej firmie, czy to ma sens?

Wprowadzanie nowości w każdej z zegarkowych marek podlega pewnym systemom logistycznym. Kiedy wprowadzać nowe wzory?
Koniecznie na targi w Genewie, albo Bazylei!


- tak, ale uwaga ta, obok firm szwajcarskich dotyczy jednak tylko tych, dla których wspomniane targi są okresem zbierania zamówień od kontrahentów i początkiem aktywności medialnej dla nowych wzorów zegarków.

Cały czas tylko lokalnie jeszcze działająca firma Xicorr, na międzynarodowe targi nie musi się oglądać. Nowe modele, to kwestia jej możliwości finansowych, logistycznych i montażowych. Dla tak małej marki sumienność realizacji zamówień przez podwykonawców (terminowe i jakościowe) jest kluczowa dla aktualnej produkcji, oraz dla nowych modeli zegarków.


Ważne, by nowe modele pojawiały się na rynku i w mediach odpowiednio wcześnie przed Świętami Bożego Narodzenia, który to okres charakteryzuje się oczywiście wzmożonymi zakupami tego rodzaju produktów.
Jest jeszcze sierpień – firma Xicorr ma jeszcze trochę czasu, ale teraz trzeba już mieć wszystko dograne.


Z ostatnich komunikatów przez nią przekazanych, trzeba odnotować ten, o sprzedaży całej limitowanej edycji „Czarnej Mańki”.


Tak jak cały czas linia M20, tak ta limitowana edycja cieszyła się wyjątkowym powodzeniem miłośników zegarków i… cieszą się Ci, co Czarna Mańkę mają przy sobie.

Xicorr Junak pierwsza przymiarka

Zanim światło dzienne ujrzy Syrena Sport, zanim akcja promocyjna obejmie model F125p (bo zegarki dopiero teraz powoli pojawiają się na półkach, warto przypomnieć sobie jak zaczynała ta wyjątkowa polska marka.
W pierwszych swoich modelach - Xicorr Circle, firma nie była wcale tak motoryzacyjną, jaką pokazuje się nam dzisiaj.

Poniżej prezentujemy opracowanie na temat początków marki i jej modeli Circle, które przygotowane było w roku 2012. Na podstawie ówczesnych obserwacji można zobaczyć rozwój, powodujący metamorfozę tej niezwykłej marki


Xicorr – sikor jakich mało!
 

Xicorr – to nowy, polski producent zegarków, którego wyroby od niedawna goszczą w ofercie wybranych salonów jubilerskich. Zgodnie z wizją producenta, te właśnie zegarki powinny dostarczać klientom wiele radości i satysfakcji z ich użytkowania. Równocześnie, marka z założenia chce oferować produkty z jak największą ilością wykonywanych w kraju elementów. W ten sposób nasz slangowy - polski sikor doczekał się swego realnego, jednoznacznego i jakże dostojnego przedstawiciela.

Xicorr Circle

Obserwując polski rynek zegarkowy, możemy stwierdzić, że niestety wyróżnia się on negatywnie, pod względem wartości sprzedaży prestiżowych zegarków szwajcarskich. Także sprzedaż zegarków dwóch istniejących już polskich marek – Polpory (dziś już nieaktywna – przyp autora) i Copernicusa nie zaskakuje, choć nie odbiega ona od sprzedaży innych niszowych marek.

Taka sytuacja może kreować przekonanie, iż nie ma na nim miejsca dla kolejnego krajowego producenta. Do tego, mimo wykonanej pracy marketingowej, nie można także mówić o szerszej rozpoznawalności, tych od kilku już lat istniejących na naszym rynku, polskich producentów. Jak jednak wszyscy doskonale wiemy, prawdy: „do odważnych świat należy”, czy „dobry pomysł zawsze ma szansę powodzenia”, są po to, by je od czasu do czasu potwierdzać.

Atrybuty potrzebne do pozytywnego potwierdzenia tych prawd, na pewno można przypisać właścicielowi i kreatorowi marki Xicorr – Adamowi Tomaszewskiemu, a dobrze przemyślane rozwiązania widać w wyrobach firmy Xicorr. Dodatkowo, jak możemy wnioskować po samej nazwie marki, właścicielowi nie będzie także brakować świetnych pomysłów promocyjnych i niekonwencjonalnych kroków reklamowych, skierowanych na zaakcentowanie wyjątkowości swoich wyrobów, ich stylistyki i samej marki zegarków.

Xicorr Circle


Xicorr, Xicorr, Xicorr,

Pewnie jedną z pierwszych, bardzo ważną i odważną, była decyzja o poziomie cenowym w którym wyroby Xicorr mają się plasować. Taki krok determinował wybór rozwiązań dla pierwszych i kolejnych produkowanych modeli, oraz rejon pochodzenia dostawców dla pozyskania jego elementów składowych.

W ten sposób, obok wyposażonych w szwajcarskie mechanizmy zegarków Polpora i Copernicus, pojawiły się, niezwykle wyrafinowane wzorniczo, zdecydowanie bardziej przystępne cenowo, sikory „ze stajni” Xicorr. Co warto tutaj podkreślić, zegarki te posiadają dość wyśrubowane parametry techniczno-użytkowe.

Xicorr Circle

Pierwszą, obecną już na rynku kolekcją zegarków Xicorr, jest linia Circle. Stanowią ją dwa modele zegarków różniących się kolorystyką tarczy. Jak podaje producent są to „sportowe zegarki do codziennego użytkowania”. Tezę taką potwierdza sportowy wygląd modeli, oraz ich parametry użytkowe. Są nimi przykładowo: szczelność 10 ATM, użycie substancji świecącej Superluminova, czy pasek kauczukowo-silikonowy.

W tej „kołowej koncepcji czasomierza”, nawet znawców zachwycić może nietypowa grawerka dekla uwydatniająca logo marki i parametry zegarka, czy sygnowana logiem producenta, umieszczona niesymetrycznie koronka naciągowa.

Xicorr Circle mechanizm

Modele Circle zostały wyposażone w mechanizm Seagull TY2130, który jest kalibrowany znanym i sprawdzonym szwajcarskim mechanizmem z firmy ETA.


Oferta cenowa modeli Circle na poziomie 1 200,00 złotych, została bardzo pochlebnie przyjęta poprzez grono zegarkowych fanów, nawet tych skupionych w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków.


Już początkowy, jeszcze krótki czas obecności tych zegarków na rynku, pozytywnie zaskakuje, a przecież okres letni nie jest najlepszym dla rynkowych premier.


Wydaje się, że by życzyć nowej polskiej marce rynkowego powodzenia, wystarczy tylko trzymać kciuki, za zasygnalizowane przez producenta, kolejna modele czasomierzy. Obecne modele sprawdzają się w sprzedaży, a propozycje na przyszłość są na tyle atrakcyjne i zaskakujące, że wystarczy tylko, by podobnie jak modele Circle – były tak samo dobrze wykonane.

Władysław Meller
 


 


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku...
Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku...
14.08.2015
Fossil Poland rozpoczyna swoją akty...
Fossil Poland rozpoczyna swoją akty...
28.08.2015

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco