Route Royal z Glycine

POWRÓT 24.07.2015 Wiadomości
Route Royal z Glycine

La Scuderia Veltro jest klubem zrzeszającym klasyczne pojazdy począwszy od fascynujących samochodów z lat trzydziestych, do samochodów z końca lat siedemdziesiątych. Klub powstał we włoskiej prowincji Cuneo, gdzie w latach 70 tych ubiegłego wieku mieszkało wielu kierowców rajdowych oraz testowych. Nic więc dziwnego, że większość mieszkający tam ludzie stało się wielkimi entuzjastami samochodów sportowych.

Pierwsze zawody o „Złote Koło” odbyły się w 1995 i przeprowadzone były w duchu przyjaźni i partnerstwa ludzi dzielących pasję do starych samochodów z całych Włoch, którzy byli zrzeszeni we Włoskim Klubie Samochodów Historycznych - ASI. Klub ten w 2006 roku uzyskał prawo poświadczania autentyczności zabytkowychsamochodów, ponieważ tylko oryginalne pojazdy mogły startować do walki o trofeum jakim jest „Złote Koło”.

Wszystkim właścicielom zabytkowych pojazdów, którzy nie chcą narażać swoich samochodów na potencjalne uszkodzenia w zawodach, La Scuderia Veltro regularnie organizuje wycieczki po malowniczych drogach, o małym natężeniu ruchu, do miejsc związanych z historią. Wieczorem, w ostatni wtorek każdego miesiąca (od 21.30 do 23.00), klub otwiera swoje podwoje dla fanów motoryzacji celem wymiany poglądów w duchu klubowej przyjaźni na tematy związane z historią motoryzacji i wyścigami. Aby wstąpić do stowarzyszenia, trzeba mieć samochód o znaczeniu historycznym i chęć dzielenia się pasją z innymi. Scuderia Veltro nie tylko organizuje zawody o „Golden Wheel „ ale także organizuje wiele konkursów i imprez dla fanów klasycznych samochodów.


W tym roku Scuderia Veltro wspólnie z Automobil Clubem z Nicei i Riwiery Francuskiej oraz z Glycine, szwajcarskim producentem zegarków, zorganizowało pierwszą edycję dwudniowych zawodów Route Royal, na trasie Nicea – Cuneo – Nicea. Owe zawody rozpoczęły się 20 czerwca. Liczba zgłoszeń przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niestety ze względów logistycznych dopuszczonych zostało 40 maszyn. Pierwszy dzień składał się z dwóch odcinków i zakończył się w malowniczym Cuneo. Imprezie towarzyszył Konsul Generalny Włoch w Nicei - dr Serena Lippi oraz dyrektor Komisji Europejskiej w Mediolanie – dr Miecz.

* materiały prasowe GlycineTagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Czy warto patrzeć na zegarkowe stat...
Czy warto patrzeć na zegarkowe stat...
02.07.2015
Zegarkowa demografia
Zegarkowa demografia
30.07.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco