GLYCINE AIRMAN AIRFIGHTER - TERAZ W WERSJI "KAMUFLAŻ"

POWRÓT 07.03.2015 Zegarki
GLYCINE AIRMAN AIRFIGHTER - TERAZ W WERSJI "KAMUFLAŻ"

Firma Glycine specjalizująca się przede wszystkim w produkcji zegarków przeznaczonych dla pilotów oraz nurków, na zeszłorocznych targach w Bazylei, po raz pierwszy zaprezentowała nową linię zegarków noszącą nazwę - Airman AIRFIGHTER. Bardzo ciekawa stylistyka oraz świetna jakość sprawiły, że nowa linia wyjątkowo dobrze została odebrana przez większość miłośników zegarków mechanicznych.

W tym roku, na zbliżających się wielkimi krokami targach Baselworld 2015, marka Glycine zaprezentuje nowy model czasomierza, który dołączy do tej prestiżowej kolekcji. Dynamiczny, niebanalny, efektowny, wykonany w stylistyce militarnego kamuflażu – tak można najprościej opisać wygląd nowego AIRFIGHTERA. Zegarek posiadający iście „bojową” stylistykę nie powstał przypadkowo. Mianowicie stanowi on nawiązanie do długoletniej współpracy firmy Glycine z siłami zbrojnymi. Dla marki jest to również sentymentalna podróż do ubiegłego wieku, w którym miała to miejsce takowa kolaboracja.

Model Airman AIRFIGHTER jest czasomierzem o bardzo oryginalnym wyglądzie przeznaczonym nie tylko dla pilotów ale również wszystkich osób, które gusyują w takiej stylistyce. Zegarek pokazuje czas aż w trzech niezależnych strefach czasowych, co może się okazać niezwykle przydatne osobom, które bardzo dużo podróżują. Czas lokalny możemy odczytać w sposób tradycyjny, natomiast druga strefa czasowa prezentowana jest na wewnętrznym, pokrytym świecącą masą pierścieniu, za pomocą pracującej w systemie 24h wskazówki GMT zakończonej białym trójkątnym grotem. Za trzecią strefę czasową odpowiada, będący znakiem rozpoznawczym Airmana, obrotowy, blokowany koronką na godzinie 4, czarny pierścień, który prezentuje czas w systemie 24 godzinnym.

Dzięki idealnie zaprojektowanej tarczy oraz doskonałemu rozłożeniu elementów układu wskazań na jej powierzchni, odczyt czasu dla wszystkich trzech stref czasowych jest bezproblemowy. Jeżeli już wspominamy o tarczy, to należy napisać parę słów na jej temat. Owa tarcza jest koloru czarnego, gdzie jej centralna część została poddana procesowi giloszowania. Czerwone elementy układu wskazań idealnie z nią współgrają zapewniając dobrą czytelność. Zegarek został wyposażony w dodatkową funkcję pomiarów krótkich odcinków czasu dlatego na tarczy znajdują się dwa totalizatory, które zostały usytuowane odpowiednio: godzinowy na godzinie 6, a minutowy na 12. Na pochwałę zasługuje fakt, iż w ich centralnej części widnieją duże cyfry – wygląda to bardzo ciekawie. Okienko datownika znajduje się standardowo na godzinie trzeciej. Koperta od góry została zabezpieczona szkłem szafirowym z obustronną powłoką antyrefleksyjną.

Airman AIRFIGHTER został wyposażony w kopertę o średnicy 46 mm, która będąc wykonaną ze stali szlachetnej, zaskakuje dbałością o każdy nawet najmniejszy detal. Dzięki dobrze wyprofilowanym uszom koperty, zegarek mimo dużego rozmiaru świetnie układa się na nadgarstku. Mechanizm jaki w niej osadzono jest oznaczony jako kaliber GL 754. W rzeczywistości za tym cyfrowym oznaczeniem werku kryje się zmodyfikowana Eta 7754. Jak wspomniano wyżej posiada on dodatkową komplikację konstrukcji w postaci stopera. Na wyróżnienie zasługuje jego obsługa, gdyż odbywa się jednym dużym przyciskiem umiejscowionym po lewej stronie koperty, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Przez zastosowanie transparentnego dekla możemy podziwiać pracę w/w mechanizmu oraz wahnik, na któym widnieje samolot, podkreślający tym samym silne związki Glycine z lotnictwem. Obudowa zegarka oferuje nam 200 metrów wodoszczelności, co jest dodatkowym atrybutem. 

Przysłowiową "kropkę nad i" stanowi wygodny pasek, wykonany z materiałów najwyższej jakości w stylistyce kamuflażu, który na życzenie klienta może być dostarczany w wersji z zapięciem motylkowym. 

Autor: Bartosz Marciniak 

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Czas na wyprzedzanie. Limitowana Ce...
Czas na wyprzedzanie. Limitowana Ce...
26.02.2015
Pre-Baselworld 2015: Epos 3431 Limi...
Pre-Baselworld 2015: Epos 3431 Limi...
13.03.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco