• Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko

Śmiały projekt zegarka z okazji jubileuszu marki. Ritmo Mundo Pegasus


O marce zegarków Ritmo Mundo nie można przeczytać zbyt często. Producent ten jest dosyć mało rozpoznawalny, pomimo, że oferuje ciekawe produkty, które cechuje wyjątkowość i pomysłowość. Ritmo Mundo od samego początku powstania śmiało kroczy obraną przez siebie ścieżką rozwoju wzbudzając emocje.

Pokazany niedawno model zegarka o nazwie Pegasus w zasadzie trudno jest jednoznacznie zakwalifikować do jednej tylko kategorii. Historia tej marki nie jest długa, ponieważ wynosi „jedynie” 22 lata, a to w świecie zegarmistrzostwa naprawdę krótki okres czasu. Powołana do życia w stolicy mody, czyli we włoskim Mediolanie marka Ritmo Mundo została założona przez Ali Soltani. Postawił on sobie za cel, aby stworzyć takie przedsiębiorstwo, które w swoich projektach ma nie tylko przekraczać granice, ale i wyznaczać nowe standardy w kształtowaniu przyszłych trendów.

Ritmo Mundo Pegasus
Zdjęcie: Ali Soltani

Co do samego zaprezentowanego zegarka Pegasus, twórca marki stawia na dostosowanie się nim do barwnej popkultury, tym samym nawiązując liczne współpracę z topowymi celebrytami. Ritmo Mundo w przeszłości gościło już na nadgarstkach m.in: Beyonce, J.Lopez czy też D. Washingtona, występując również w produkcjach filmowych, jak “Ocean's Thirteen”, czy w serialu kryminalnym z serii “CSI”.

Tak więc śmiało można stwierdzić, że Ritmo Mundo (RM) prezentując nowy model dostępny aż w 8 kolorach, wkracza w zupełnie nową erę. Pegasus jest pierwszym w historii firmy modelem w całkiem nowej formie, tym samym poszerzając ofertę o kolejną linię stylistyczną.

Poszukiwania dostawcy specjalnego szkła

Wyróżniający się dzięki swojemu głównemu atrybutowi, jakim jest przeźroczysta, szklana koperta, Pegasus pozwala na obserwację szkieletowanych elementów pracującego wewnątrz mechanizmu, który w tym przypadku – dosłownie - jest widoczny “jak na dłoni”.

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Wszystko to za sprawą panoramicznej, transparentnej obudowie, która niezależnie od tego z której strony na nią patrzymy, pozwala na wgląd do jej wnętrza.

Kolekcja Pegasus jest pierwszym tego typu projektem marki znanej z własnego, indywidualnego podejścia do wyglądu wytwarzanych zegarków. Warto zaznaczyć, że szklana obudowa, według deklaracji samej marki, jest bardzo wytrzymała. Poszukiwania dostawcy specjalnego szkła trwało długi czas, połączony z wielomiesięcznymi pracami nad tą nietypową obudową. Ponad rok przygotowań przyniosło efekt zgodny z oczekiwaniami, a co ważniejsze, wpisujący się w główne motto jakim jest “przekraczanie granic”, które jest kolejnym powodem do zadowolenia.

Pegasus jest połączeniem codziennego zegarka w mocno designerskim wydaniu, wykończonym przy użyciu elementów znanych z zegarków kosztujących zawrotne kwoty.

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Premiera Pegasusa ma zrewolucjonizować branżę zegarkową dzięki konkurencyjnej cenie, łącząc w sobie wiele wyrafinowanych detali i szeroką paletę dostępnych kolorów.

Zawsze da się zobaczyć piękne detale

Spektakl pracujących części mechanizmu został zamknięty w 44-milimetrowej szklanej obudowie przez którą możemy obserwować wszystko to, co „dzieje się” w jej wnętrzu.

Ciekawe jest to, że nie ma znaczenia od której strony na niego patrzymy, zawsze da się zobaczyć piękne detale tego awangardowego zegarka.

Najważniejsza kwestią jest oczywiście fakt, że szkło pozostanie perfekcyjnie przezroczyste na bardzo długi czas, ze względu na podwyższoną odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Odpowiedzialny jest za to wysoce wytrzymały materiał plasujący je na siódmym miejscu w dziesięciostopniowej skali wytrzymałości Mohsa. Według zapewnień założyciela RM, szkło jest cięte pod wodą, która działa jak smar, dzięki temu jest odporne nie tylko na zarysowania, ale i na odpryski czy też pęknięcia.

Rygorystyczne testy, jakim zostało ono poddane, nie wykazało ani jednego przypadku jego pęknięcia, co tylko potwierdza jego doskonałą trwałość.

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

A. Soltani zapewnia, że przeprowadzone testy zostały posunięte do bardzo dalekiego stopnia zaawansowania. Z tego względu podjęto decyzję nawet o tym, aby przewiercić obudowę w celu sprawdzenia czy pęknie.

Bezkompromisowy test pokazał jednak, że w starciu z twardym, wytrzymałym wiertłem szkło rzeczywiście pękło, lecz czy po to kupuje się zegarki, aby je przewiercać?

Całkowicie przejrzysta obudowa ma kształt kwadratu ze skośnymi krawędziami. W świecie zegarków taki kształt jest określany mianem “koperty poduszkowatej”, chroniącej okrągłą tarczę wewnątrz. Syntetyczne szkło zostało wykonane z dwutlenku krzemu, co po przecięciu go pozwala uzyskać perfekcyjnie ostre krawędzie koperty. Jej przód został zabezpieczony 4 śrubami wykonanymi ze stali szlachetnej. Ta nietypowa obudowa mierzy 11.3 mm grubości, i ma dosyć niską klasę wodoszczelności, bo na poziomie jedynie 3 ATM, pomimo zakręcanej koronce.

Znikoma powierzchnia cyferblatu

Wprowadzone jaskrawe i bardzo żywe kolory modelu Pegasus są oferowane w postaci barwnych pierścieni będących jednocześnie skalą ścieżki minutowej. Liczne warianty prezentują czasomierz w kolorach: czerwieni, zieleni, błękitu, bieli i opcji przezroczystej.

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Proste, mocno wyraźne wskazówki są zestawione z danym wariantem kolorystycznym i zostały pokryte substancją świecącą ułatwiającą odczyt w słabym świetle. Rzecz jasna, zegarek ten nie jest mistrzem w kategorii „łatwość odczytu” prezentowanych przez niego wskazań, lecz nie z tego względu wybierają go klienci.

Zegarek ma mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, montowanym ręcznie w Chinach (co ciekawe, marka podaje tę informację oficjalnie). Czas pracy na jaki pozwala w pełni nakręcona sprężyna wynosi 48 godzin. Czasomierz zestawiono z silikonowym paskiem zakończonym klamrą wykonana ze stali nierdzewnej.

Ritmo Mundo Pegasus – dostępność i cena

Bazując na włoskich korzeniach i trendach wyznaczanych przez Hollywood, Ritmo Mundo nieustannie kroczy naprzód z nowymi pomysłami, silnie koncentrując się na innowacyjności i bardzo nowoczesnym stylu.

Ritmo Mundo Pegasus

Ritmo Mundo Pegasus

Producent na samym początku bieżącego roku zapowiedział wprowadzenia dwóch nowych kolekcji, mających wzbogacić i tak już okazałą ofertę zegarków.

Ritmo Mundo to marka z siedzibą w Beverly Hills, a prezentowany model z pewnością będzie zegarkiem mocno zauważalnym przez miłośników nowoczesnego stylu. Pegasus oferowany jest w cenie 3 500 USD, czyli ok 13 800 PLN. Zegarek ten na pewno pozwoli się wyróżnić osobie go noszącej, dzięki przezroczystej i kolorowej obudowie.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Najnowsza generacja analogowo-cyfro...
Najnowsza generacja analogowo-cyfro...
10.04.2024
20-lecie mechanizmu Grand Seiko Spr...
20-lecie mechanizmu Grand Seiko Spr...
12.04.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco