• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Michel Herbelin

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp, między Genewą a Nowym Jorkiem!


Po raz pierwszy w historii złożono zegarek mechaniczny na wysokości ponad 30 000 stóp, dzięki współpracy między Geneva Tourism i Swiss International Air Lines (SWISS). Na pokładzie samolotu, który 18 października 2023 roku łączył Genewę z Nowym Jorkiem, przedstawiciele obu podmiotów wraz z mistrzem zegarmistrzowskim z Genewy pracowali na specjalnie zaaranżowanym stanowisku w klasie biznes, aby złożyć zegarek na czas podróży między obydwoma miastami.

Ten wyjątkowy zegarek był prezentowany do 22 października podczas nowojorskiej części Grand Prix d'Horlogerie de Genève, która odbyła się w butiku Watches of Switzerland w Soho.

Podkreślanie szwajcarskiej jakości i niezawodności

Jak możemy przeczytać w materiałach prasowych - współpraca pomiędzy Geneva Tourism, Grand Prix d'Horlogerie de Genève (GPHG) i SWISS narodziła się po to, aby uczcić szwajcarską jakość i kunszt.

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek został skrupulatnie zmontowany na wysokości przelotowej 30 000 stóp podczas nieco spontanicznych warsztatów zegarmistrzowskich w trakcie lotu SWISS Airlines z Genewy do Nowego Jorku. Montażu dokonał członek załogi lotniczej w towarzystwie niezależnego mistrza zegarmistrzowskiego. Ten wyjątkowy i bezprecedensowy zegarek zaprezentowano wraz z 84 innymi zegarkami z oficjalną nominacją na wystawę objazdową GPHG w Nowym Jorku.

Adrien Genier, dyrektor ds. turystyki w Genewie i członek zarządu Fundacji GPHG, który uczestniczył w locie, wyjaśnił genezę projektu: „Jako stolica doskonałego zegarmistrzostwa, Genewa rzuca światło na branżę na całym świecie. To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie wymagające dużej precyzji pozwala nam zabrać rzemiosło zegarmistrzowskie w podróż.

Romain Vetter, dyrektor SWISS na zachodnią Szwajcarię, dodał: „Montaż zegarka na wysokości 30 000 stóp to połączenie dwóch sektorów reprezentujących szwajcarską jakość i niezawodność. Firma SWISS cieszy się, iż jest w stanie umożliwić montaż zegarka - nomen omen - na tak wysokim poziomie”.

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zasięg szwajcarski i międzynarodowy: wystawy na całym świecie

Wspomniane we wstępie Grand Prix d'Horlogerie de Genève (GPHG) powstało w 2001 roku, a od 2011 roku jest prowadzone przez fundację pożytku publicznego. Od ponad 20 lat realizuje swoją misję polegającą na prezentowaniu międzynarodowej sztuki zegarmistrzowskiej przy wsparciu swoich partnerów publicznych i prywatnych, w szczególności głównego partnera FGP Swiss & Alps.

Każdego roku Grand Prix d'Horlogerie de Genève celebruje – jak ujmuje to ta organizacja – „witalność, kreatywność i doskonałość zegarmistrzowską”, prezentując 84 zegarki nominowane przez tę Akademię podczas międzynarodowego tournée trwającego przed ceremonią wręczenia nagród, która odbędzie się w listopadzie w Genewie. Ta seria wystaw pozwala różnorodnej i kosmopolitycznej publiczności odkryć i podziwiać innowacje zegarmistrzowskie roku.

Od 2011 roku wystawa objazdowa zatrzymuje się w Bangkoku, Pekinie, Bernie, Casablance, Dubaju, Genewie, Hongkongu, Kuala Lumpur, La Chaux-de-Fonds, Londynie, Makau, Meksyku, Mediolanie, Moskwie, New Delhi, Nowym York, Paryż, Puebla, Rzym, St. Petersburg, Seul, Szanghaj, Singapur, Sydney, Tajpej, Wenecja, Wiedeń i Zurych.

Genewa: tętniąca życiem stolica doskonałego zegarmistrzostwa

Jako miasto-gospodarz GPHG, Genewa, w innowacyjny sposób stara się utrzymywać zainteresowanie horologią przez cały rok. Dla odwiedzających przygotowane są liczne doświadczenia zegarmistrzowskie, w tym tematyczne wycieczki z przewodnikiem i warsztaty montażu zegarków, dzięki którym turyści mogą odkryć sztukę zegarmistrzowską i tajniki wielowiekowego rzemiosła, które stało się znakiem rozpoznawczym całego regionu i narodu.

Po Nowym Jorku od 26 października do 12 listopada w Musée Rath w Genewie odbywa się wystawa objazdowa GPHG 2023, oferująca bogaty program.

Opisywane wydarzenie, czyli złożenie zegarka podczas lotu samolotem na wysokości 30 000 stóp jest oczywiście jedną z form promocji szwajcarskiej branży zegarkowej. Tego typu happeningi mają przykuwać uwagę, być nagłaśniane, przypominać o zegarkach i świecie zegarmistrzostwa.

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się o nim wspomnieć.

Może posłuży za inspirację dla innych.

Fundacja Turystyki i Konwencji w Genewie oraz SWISS

Na koniec warto jeszcze dorzucić garść informacji o uczestnikach tego wydarzenia, Fundacji Geneva Tourism & Conventions oraz Swiss International Air Lines.

Fundacja Geneva Tourism & Conventions to fundacja prywatna, uznana za organizację pożytku publicznego, której misją jest promowanie Genewy jako kierunku podróży zarówno dla turystyki rekreacyjnej, jak i biznesowej. Odpowiadając za gościnność, pomoc i udzielanie informacji, Fundacja wspiera i promuje także interesujące działania związane z turystyką. Zasoby Geneva Tourism są finansowane głównie z podatków turystycznych i podatku od promocji turystyki.

Swiss International Air Lines (SWISS) to natomiast największy szwajcarski przewoźnik lotniczy. Posiadająca jedną z najbardziej zaawansowanych i najbardziej energooszczędnych flot samolotów w Europie, SWISS jest linią lotniczą klasy premium, która zapewnia bezpośrednie loty z Zurychu i Genewy, aby zapewnić Szwajcarii połączenie z Europą i światem.

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Zegarek złożony na wysokości 30 000 stóp między Genewą a Nowym Jorkiem!

Szwajcarski oddział WorldCargo oferuje szeroką gamę usług frachtu lotniczego z lotniska na lotnisko dla przesyłek o wysokiej wartości, wymagających dużej ilości czasu i opieki. Jako szwajcarska linia lotnicza SWISS ucieleśnia tradycyjne wartości swojego kraju i jest zaangażowana w dostarczanie najwyższej jakości produktów i usług.

Firma zobowiązała się również do realizacji ambitnych celów klimatycznych polegających na zmniejszeniu o połowę emisji dwutlenku węgla netto z 2019 roku do roku 2030, i uczynieniu swojej działalności całkowicie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku, w szczególności poprzez promowanie stosowania zrównoważonych paliw lotniczych. SWISS jest częścią Lufthansa Group i członkiem Star Alliance, największej na świecie sieci linii lotniczych.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Vacheron Constantin x The Met. Part...
Vacheron Constantin x The Met. Part...
03.11.2023
„Focus Forward”. Globalna kampania ...
„Focus Forward”. Globalna kampania ...
11.11.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco