• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe


Jeśli o jakichś zegarkach można powiedzieć, że mają „dynamiczną” tarczę, to na pewno będą to modele szwajcarskiej marki Perrelet z linii turbine. To z pewnością jedne z najbardziej „ożywionych” tarcz zegarków, jakie są obecnie dostępne na rynku. Pisaliśmy o tych zegarkach wielokrotnie, a kilka modeli mieliśmy nawet przyjemność testować w redakcji portalu Zegarki i Pasja. Tym razem dynamiczna tarcza nowego "Turbine Carbon Racing" firmy Perrelet oddaje emocje z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie materiałów, wzmacnianych kolorystyką inspirowaną barwami toru wyścigowego.

Jeśli chodzi o projektowanie oraz stronę wizualną zegarków prawdą jest, że kreatywność, odwaga i innowacyjność są podstawowymi zasadami w działaniach marki Perrelet. Poszukując współczesnych trendów i innowacyjnych materiałów, aby wzbogacić w sumie już kultową dla tej firmy kolekcję Turbine, Perrelet dodatkowo zawsze utrzymuje także wysoką jakość i niezawodność, by nie zapominać o tradycjach zegarmistrzowskich.

Ekscytujący świat wyścigów samochodowych

Po niedawnym wydaniu nowej linii Turbine Carbon, w tym Turbine Rainbow i Turbine Carbon Black Edition, Perrelet rozszerza tę kolekcję o swoje najnowsze dzieło "Turbine Carbon Racing".

Tym razem jego sportowy wygląd jest inspirowany ekscytującym światem wyścigów samochodowych. Stąd właśnie zastosowane barwy oddające to, co kojarzymy z torem wyścigowym. A więc mamy tu barwy takie jak czarno-biała flaga w szachownicę, powiewająca na koniec wyścigu, lub czerwona flaga ostrzegająca, że rywalizacja została zawieszona. Ale to oczywiście nie wszystko, bo przecież clou programu to wirująca na tarczy turbina, obracający się wirnik, oddająca pęd bolidów i szybko obracających się kół. Dynamikę.
 


Wygląd zegarka także mocno wpisuje się w sportowy styl, jak i modne ostatnio odniesienia do designu sportowych zegarków z lat 70. XX wieku, gdzie jedną z ważnych, charakterystycznych ich cech była integracja koperty z paskami czy bransoletami. Tu jest podobnie.

Okrągła koperta ma zintegrowane mocowania paska. Wykonana jest ona z materiału nowoczesnego, ale i wygodnego, po który branża zegarmistrzowska sięga coraz częściej. To włókno węglowe, stąd w nazwie modelu słowo „carbon”, oraz poliwęglan.

Nowoczesne materiały

Włókno węglowe jest wytrzymałym, a zarazem niezwykle lekkim materiałem, odpornym na chemikalia, wahania temperatury i szczycącym się doskonałą izolacją termiczną. Jest przyjemne w dotyku, a koperta zegarka wykonana z tego materiały charakteryzuje się także indywidualnym charakterem.

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Okrągła luneta o matowej powierzchni, dzięki drobnoziarnistemu satynowaniu, jest stalowa i zabarwiona na czarno za sprawą zastosowanej powłoki PVD. Podobnie dekiel. Tworzy go stalowy pierścień z wyżłobieniami, także z powłoką PVD w czarnym kolorze.

Centralną część zajmuje przeszklenie, przez które możemy podziwiać mechanizm.

Prezentowany zegarek ma 44 mm średnicy oraz 13,82 mm grubości. To duży zegarek, ale krótkie, zintegrowane mocowania paska daję nadzieję, że posiadacze szczuplejszych nadgarstków także poczują wygodę podczas użytkowania go. Koronka nie odstaje zbytnio od boku koperty, ma atrakcyjny kształt, a jej czołową część zdobi stylizowana litera „P”. Zdaniem producenta, dzięki ergonomii i innowacyjnym lekkim materiałom, duże wymiary wodoszczelnej do 100m / 10 ATM koperty idealnie dopasowują się do nadgarstka.

Dwuwarstwowa tarcza zegarka

Starając się symbolicznie przełożyć prędkości z toru wyścigowego do zegarka, tarcza modelu "Turbine Carbon Racing" jest dwuwarstwowa. Jej część górna tworzy charakterystyczna, 12-łopatkowa turbina, która reaguje na najmniejszy ruch nadgarstka obracając się wokół tarczy, czasem wręcz z zawrotną prędkością, jednocześnie odsłaniając podczas ruchu matowo czarną sub-tarczę ułożoną niżej.

Ta turbina wykonana jest z anodowanego na czarno aluminium z pięcioma przeciwwagami, które pozwalają powrócić jej do pozycji spoczynkowej.

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Każda z łopatek turbiny jest ozdobiona teksturą włókna węglowego tak, aby stylistycznie nawiązać do materiału koperty, ale i wyścigów, gdzie włókno węglowe jest wręcz wszechobecna. Dynamiczny, sportowy wygląd wzmacnia, zapewniając jednocześnie kontrastowy akcent, czerwono-biały wzór szachownicy wydrukowany na wielopłaszczyznowym kołnierzu oddzielającym tarczę od szkła, na którym nadrukowano skalę minutową, jak i umieszczono mieszane indeksy godzinowe w postaci naprzemiennie kresek i cyfr arabskich. Indeksy dla poprawy czytelności są wypełnione substancja Super-LumiNova.

Zgodnie z inspirowaną torem wyścigowym paletą barw, czyli czerwieni, bieli i czerni, wskazówki godzinowa i minutowa są białe, ramię sekundowej jest proste i delikatne, z ażurowaną przeciwwagą, a cała wskazówka polakierowana jest na wyraźnie czerwony kolor.  

Mechaniczne serce zegarka

Bijącym sercem tego zegarka, określanego przez producenta jako swoiste kompendium innowacyjnej technologii i współczesnego wzornictwa, jest mechanizm Perrelet P-331-MH drugiej generacji. Ten mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej produkowany jest przez Soprod, szwajcarskiego producenta mechanizmów zegarkowych należącego do Miguela Rodrigueza, która to firma produkuje wszystkie zegarkowe serca dla Perrelet.

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Perrelet Turbine Carbon Racing. Nowoczesne materiały i wyścigi samochodowe

Ponadto Perrelet P-331-MH uzyskał certyfikat COSC, gwarantujący maksymalną niezawodność i precyzję chodu mechanizmu tego nowego modelu. Podobnie jak w przypadku wszystkich zegarków Perrelet, wykończenia powierzchni mechanizmu są skrupulatnie wykonywane za pomocą między innymi perłowania, a atrakcyjność podnosi rodowany i ażurowany wahnik z nazwą firmy.

Perrelet Turbine Carbon Racing – dostępność i cena

Nowy "Turbine Carbon Racing" jest wyposażony w wodoodporny pasek wykonany z dwóch materiałów. Ma on jedną część z gumy, na którą nałożona jest warstwa skórzana z wytłoczonym wzorem skóry aligatora.

Zegarek jest dostarczany w specjalnym pudełku, "Tactical Box", które doskonale chroni go przed uszkodzeniem, jest wodoodporne i zawiera dodatkowy, czarny, gumowy pasek oraz specjalne narzędzie do jego montażu we własnym zakresie.
Cena zegarka Perrelet Turbine Carbon Racing to 24 390 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Perrelet znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Perrelet.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Panerai Radiomir Quaranta. Przełamy...
Panerai Radiomir Quaranta. Przełamy...
14.06.2023
„Jeśli damy radę, zrobimy to”. Rado...
„Jeśli damy radę, zrobimy to”. Rado...
19.06.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco