• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina

Nowe trio damskich zegarków Oris Aquis Date z kopertami 36,5 mm


Wielu producentów zegarków dba o to, aby regularnie zaskakiwać swoich fanów oraz przyciągać potencjalnych klientów prezentując nowe linie produktowe, bądź też rozszerzając o nowe warianty kolekcje już istniejące. Jedną z takich firm jest szwajcarska marka ORIS.

Na stronach portalu “Zegarki i Pasja” możecie szerzej zapoznać się z wieloma recenzjami i wiadomościami na temat tego producenta tutaj - Oris, o którym piszemy od lat.

Dziś przyjrzymy się trójce zegarków przeznaczonych dla kobiet. Nowe, zaprezentowane niedawno trio z rodziny Aquis Date to zegarki oferowane w mniejszym rozmiarze kopert, z tarczami w ciekawych, pastelowych kolorach, co z pewnością przypadnie do gustu nie jednej miłośniczce porządnych czasomierzy mechanicznych.

Po pierwszy spojrzeniu na nowe Orisy może nasuwać się myśl - “ładne, kolorowe zegarki dla kobiet”, lecz to jedynie pozory, którym nie można dać się zwieść. Zaprezentowane trzy warianty Aquis Date to pełnoprawne zegarki typu diver, posiadające wszystkie cechy tego typu modeli, oraz spełniające surowe kryteria techniczne określające ich przeznaczenie.

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm

Na wstępie podkreślmy jeszcze, że nowe zegarki Aquis Date 36.5 mm oferowane przez producenta z miejscowości Hölstein w Szwajcarii posiadają takie samo, bliźniacze DNA jak pozostałe modele z tej serii dostępne w większych rozmiarach. W tym przypadku mniejsza średnica kopert i dostępne kolory nadają im charakterystyczną, bardziej kobiecą osobowość.

“Tool Watch” z masą perłową

Swoista muskularność, będąca cechą charakterystyczną wielu zegarków nurkowych, w tym przypadku została w pewnym stopniu zniwelowana za sprawą wielkości obudowy.

Średnica koperty wynosząca 36,5 mm jest identyczna dla wszystkich nowo dostępnych wariantów Orisa Aquis Date 36.5 mm, które wykonane są ze stali szlachetnej. Odporne na zarysowania szkło szafirowe, z nałożoną od wewnętrznej strony powłoką antyrefleksyjną, chroni piękną za sprawą zastosowanego materiału tarczę zegarka.

Marka ORIS przyzwyczaiła nas do licznych innowacji i ciekawych rozwiązań stosowanych w jej zegarkach. Tym razem jest to materiał, którym pokryto tarczę. Masa perłowa, bo o niej mowa, jest dość często stosowanym materiałem w damskich zegarkach, lecz przeważnie tych biżuteryjnych, a nie w zegarku określanym mianem “Tool Watch”. Połączenie takie z pewnością przypadnie do gustu kobietom lubiącym się wyróżniać w oryginalny sposób, ceniącym ciekawy, ale zarazem klasyczny design i szwajcarską jakość wykonania.

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm

Specyficzną cechą masy perłowej jest sposób w jaki zmienia się jej wygląd w zależności od oświetlenie. Odbijane przez nią światła załamuje się i mieni niczym fale na tafli wody. Efekt ten dodaje elegancji i wyrafinowania, co połączono ze sportowym charakterem linii Aquis.

Oris Aquis Date 36,5 mm ma srebrne indeksy godzinowe z białą wstawką, wypełnione świecącą masą SuperLuminova, co przekłada się na bardzo dobrą czytelność także w ciemności. Wskazówki godzinowa i minutowa zostały pokryte luminescencyjną powłoką, a wskazówka sekundowa typu „lizak” ma punkt wypełniony masą świecącą. Kropka ta, oprócz wskazywania upływających sekund, w zegarkach przeznaczonych do nurkowania spełnia pewną funkcję.

Mianowicie, aby czasomierz przeszedł pomyślnie proces certyfikacji dla zegarków nurkowych (norma ISO 6425) musi spełniać szereg wymogów. Jednym z nich jest właśnie możliwość szybkiego ocenienia w każdych warunkach oświetlenia, szczególnie w ciemności, że zegarek pracuje i odmierza czas - w tym przypadku tę rolę spełnia wskazówka sekundnika z kropką wypełnioną substancją luminescencyjną.

Na tarczy również zostało umieszczone prostokątne okienko datownika znajdujące się na godz. 6.

Mechanizm z czerwonym wahnikiem

Oferująca klasę wodoszczelności aż do 300 metrów koperta zegarka po odwróceniu na drugą stronę ukazuje nam przeszklony dekiel, przez który możemy obserwować mechanizm.

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm

Zastosowany mechanizm z automatycznym naciągiem oznaczony jako “Oris 733” wykonano na bazie znanego i cenionego szwajcarskiego werku Sellita SW 200-1. Sellita SW 200 jest chętnie stosowany także przez innych producentów, nie tylko tych ze Szwajcarii, ze względu na swoje dobre parametry techniczne i w zasadzie bezawaryjność.

Również w tym przypadku ORIS wyposażył werk w jeden z najbardziej charakterystycznych elementów dl tej marki jakim jest czerwony wahnik. Ta właśnie część stała się znakiem firmowym, stosowanym przez Orisa od 2002 roku, i jest chroniona prawnie. Czerwony wahnik jest obecnie bowiem nie tylko znakiem rozpoznawczym tego producenta, ale oficjalnie zarejestrowanym znakiem firmowym. Mechanizm “Oris 733” pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę, oferując rezerwę chodu na poziomie 41 godzin, a łożyskowany jest na 26 kamieniach.

Warianty kolorowych pasków

ORIS Aquis Date 36.5 mm oferowany jest na bransoletach wykonanych ze stali szlachetnej, składających się z trzech rzędów ogniw wykończonych polerowaniem i satynowaniem. Kolekcja uzupełniona jest także silikonowymi paskami, pasującymi kolorystycznie do wersji cyferblatu. Paski posiadają składane zapięcia wykonane ze stali szlachetnej.

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm

Oris Aquis Date 36.5 mm - dostępność i cena

Nowe, świeże kolory tarcza i pasków Aquis’ów Date 36.5 mm oferowanych przez Orisa, połączone z wysoką jakością wykonania sprawdzą się zarówno podczas aktywnie spędzanego urlopu, jak również w użytkowaniu na co dzień.

Ten sportowy zegarek mechaniczny z piękną tarczą wykonaną z masy perłowej będzie też ciekawym uzupełnieniem niejednej stylizacji, podkreślając silny charakter jego właścicielki.  

Cena Oris Aquis Date 36.5 mm z bransoletą kształtują się na poziomie około 11 000 złotych.

Zegarki są już dostępne w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Oris znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Oris.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Orient Sports Mako III Kamasu. Kilk...
Orient Sports Mako III Kamasu. Kilk...
25.05.2023
Solar Aqua Deep Bay Bronze. Koperta...
Solar Aqua Deep Bay Bronze. Koperta...
29.05.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco