• Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Certina

Dawka pozytywnej, kolorowej energii. Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow


Już pisałem przy okazji prezentacji nowości wielu marek, że ostatnio w zegarkowych premierach często królują kolory. Nieraz delikatne, stonowane, czasem pastelowe a czasem nawet ekstrawaganckie, mocne barwy. Tym razem marka Alpina zaprezentowała tego typu sportowy zegarek dla kobiet, Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow.

Założona w 1883 roku i słynąca z czerwonego trójkąta w logo, Alpina jest szwajcarskim producentem zegarków z siedzibą w Genewie. Marka postanowiła skupić się głównie na tworzeniu wysokiej jakości zegarków sportowych, oferujących dokładność i niezawodność w warunkach, które są bardziej wymagające niż standardowe użytkowanie, czyli na przykład w sporcie. Nurkowanie czy alpejskie wspinaczki są dla tych zegarków miejscem przeznaczenia. Na przestrzeni dekad działalności firma Alpina była pionierem innowacji, źródłem licznych patentów i nowoczesnych mechanizmów. To wszystko na przestrzeni ostatnich 138 lat.

Ważne jest to, że wiele osiągnięć to właśnie współczesne nam czasy.

Na początku XX wieku Alpina stała się oficjalnym dostawcą zegarków dla pilotów wojskowych, zanim zrewolucjonizowała koncepcję zegarków sportowych w 1938 roku za pomocą legendarnej Alpiny 4. Jako marka, Alpina jest w grupie Frederique Constant, która z kolei jest pod skrzydłami japońskiego potentata, Citizen Group. Jednak w ramach szwajcarskiego braterstwa z Frederique Constant Alpina jest odpowiedzialna za zegarki sportowe, a ta pierwsza marka to zakres od zegarków casualowy po typowo eleganckie.

Uderzająco kolorowy kobiecy zegarek

Nowy model opisywany jest przez producenta jako uderzająco kolorowy kobiecy zegarek.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

W 2022 roku Alpina postanowiła nadać nowy wygląd swojemu damskiemu modelowi zegarka sportowego dedykowanemu górskim, alpejskim aktywnościom wprowadzając model Alpiner Comtesse Sport Quartz Rainbow. Zegarek stał się kolorowy, promienny, pełen życia i zwiastujący początek zawsze wyczekiwanego sezonu letniego.

Ta edycja jest limitowana. Wyprodukowano zaledwie 288 sztuk.

Stalowa koperta o średnicy 36,5 mm ma bardzo klasyczny kształt, znany oczywiście z wcześniejszych modeli tego szwajcarskiego producenta. Okrągły korpus i bardzo płynnie wyprowadzone, szerokie u podstawy i zwężające się ku końcom uszy budują obraz zegarka solidnego i wytrzymałego. Wykończenie powierzchni na dwa sposoby, czyli polerowanie i szczotkowanie urozmaica, uatrakcyjnia wygląd i pozwala wysoko ocenić jakość wykonania.

Krawędzie, linie podziału są ostre, wyraźne i cieszą oko.  

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Stylistyka zegarka przywodzi na myśl zegarki do nurkowania. Główne za sprawą zastosowania obrotowej lunety ze skalą minutową, ale tutaj trzeba znaleźć inne zastosowania. Zegarek jest wodoszczelny do 60 m, czyli wystarczająco do nawet najtrudniejszych aktywności, ale na lądzie. Proporcjonalna, prosta koronka jest umieszczona tradycyjnie, na godzinie 3.

Dekiel zegara jest pełny i wkręcany.

Wygrawerowano na nim podstawowe informacje o tym modelu, wraz z informacją o limitacji i indywidualnym numerem w serii 288 sztuk.  Jego centralną część zdobi - jak zazwyczaj w Alpinie - wizerunek gór, trzech szczytów na tle rozchodzących się linii symbolizujących promienie słoneczne. Jest tam jeszcze nazwa i rok powstania marki.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Obudowa to przykład solidnego, sportowego zegarka dla kobiet. Grubość na poziomie 10 mm pozwala na bardzo wygodne użytkowanie, mimo wrażenia masywności tego modelu.

Zegarek Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow jest oferowany na stalowej, trójrzędowej bransolecie. Oczywiście z pełnych ogniw, z pełnymi maskownicami. Zewnętrzne, węższe ogniwa są szczotkowane, a centralny rząd szerszych ogniw jest polerowany.

Tarcza w kolorach tęczy

Najważniejszy element tego zegarka w ramach którego firma Alpina – mówiąc nieco młodzieżowo - „zaszalała” z kolorami, to tarcza. Jest ona niebieska, a jej powierzchnię przyozdobiono szlifem słonecznym. To na ten moment daje sportowy, stonowany zegarek o szeroko akceptowalnej stylistyce. Taki rynkowy pewniak. Ale w detalach jest inaczej.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Na tarczy jest 12 nakładanych indeksów. W tym przypadku każdy jest w innym kolorze.

Zegarek nie jest stonowany, ale to bardzo dobrze!

Zabawna, żywa, tęczowa kreacja jest świetnym pomysłem nie tylko na lato, dla każdego, kto jest gotowy do wspinaczki na wszystkie szczyty! Nie tylko alpejskie. Tęcza, tęczowe kolory to moim zdaniem bardzo pozytywne skojarzenia.

Kolor lata, tęcza w słońcu, po deszczu – to dodaje pozytywnej energii przez cały rok.

Alpiner Comtesse Sport Quartz Rainbow oferuje te kolory w dwunastu różnych odcieniach. Stopniowo przechodząc przez odcienie czerwieni, pomarańczy, żółci, zieleni, niebieskiego, fioletu i różu z pośrednimi odcieniami. Aby uzyskać ten efekt, każdy indeks został zabarwiony. 3 żółty, 6 zielony, 9 niebieski i 12 różowy – to indeksy w postaci cyfr arabskich w całości zabarwione. Pozostałe znaczniki to nakładane, podłużne indeksy, które mają linie w odpowiednich kolorach poprowadzone przez środek każdego z nich. Widzimy rozweselające barwy, są wyraziste, ale podane w ten sposób, że zegarek nie staje się krzykliwy.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

To nadal zegarek w pełni funkcjonalny, użytkowy, a kolory może nie są subtelne, ale nie zaburzają  sportowej elegancji tego modelu. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę.

Dwie szeroki i wypełnione masą świecącą wskazówki są dobrze widoczne na tle powierzchni cyferblatu i gwarantują doskonałą czytelność. Układ kolorów został starannie zaprojektowany. po 12 zabarwionym w bardzo kobiecym różowym odcieniu, mamy na godzinie 1 czerwony indeks, który przypomina fakt, że jest to główny kolor Alpiny, ale i swego rodzaju punkt wyjścia "tęczy", z której pochodzą wszystkie inne kolory. Czerwień jest także dyskretnie umieszczona na przeciwwadze wskazówki sekundowej, z czerwonym trójkątem symbolizującym alpejski szczyt, emblemat Alpiny od 1883 roku. Taką pozytywną, atrakcyjną tarczę chroni szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Jeśli chodzi o zastosowany w zegarku mechanizm to marka Alpina zdecydowała się na konstrukcję o oznaczeniu AL-235,  czyli niezawodne kwarcowe serce gwarantujące 45 miesięcy, czyli niemal 4 lata pracy na nowej baterii.

To dobry wybór do sportowego damskiego zegarka.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow

Po pierwsze, zegarek kwarcowy gwarantuje swoistą "bezobsługowość" dzięki wspomnianej autonomii chodu. Po drugie, to prawie całkowita odporność na wstrząsy i gwarancja dokładności wskazań znacznie większej, niż w przypadku mechanizmu mechanicznego. Po trzecie - wpływa to także na korzystniejszą wycenę, co wpisuje się w założenia marki Alpina, by oferować wysokiej jakości szwajcarskie zegarki ponadprzeciętnie wytrzymałe, w możliwie przystępnych cenach.

A cena zegarka Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow wynosi 3 790 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Alpina znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Alpina.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Grand Seiko 44GS 55th Anniversary S...
Grand Seiko 44GS 55th Anniversary S...
26.07.2022
Przedstawiamy: Oris Wings of Hope L...
Przedstawiamy: Oris Wings of Hope L...
27.07.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco