• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku


Szwajcarska marka Certina na przestrzeni swojej bardzo długiej działalności zawsze pamiętała o tworzeniu zegarków dla kobiet. Cały czas w ramach oferty tego producenta funkcjonują kolekcje przeznaczone dla płci pięknej. Warto wspomnieć, że są to zegarki o atrakcyjnym wyglądzie, ale – co ważne - są także ponadprzeciętnie wytrzymałe na tle oferty konkurencji. To zasługa systemu DS, o którym pisaliśmy niejednokrotnie. Dziś zaprezentujemy najnowszą kolekcję zegarków DS-6 Lady. Motywem przewodnim przy tworzeniu tej linii czasomierzy jest chęć osiągnięcia szczęścia dzięki równowadze i harmonii. DS-6 to modele na wskroś kobiece, w których tę harmonię, symetrię i porządek widać doskonale, a przy tym nie wpłynęło to na wysoki poziom klasycznego piękna i uroku, jaki te zegarki prezentują. 

Idealnie harmonijny

Pod względem zegarmistrzowskim modele DS-6 także oferują wiele. 

Współgranie różnych faktur i kolorów, niemal bezobsługowy i precyzyjny szwajcarski mechanizm kwarcowy z certyfikatem COSC, odporna na zarysowania ceramika zastosowana do wykonania bransolety i szeroka oferta pasków – te cechy zapewniają niemal nieograniczone możliwości wyrażania własnego stylu. Oczywiście w sposób idealnie harmonijny, z dopasowaniem do stylizacji czy choćby nastroju. 

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 bazuje na klasycznych kanonach jeśli chodzi o wzornictwo. 

Okrągła koperta wykonana ze stali szlachetnej ma 35 mm średnicy. Delikatne i zwężające się uszy są łagodnie wyprowadzone z korpusu, choć widać odcięcie będące ich początkiem. To ponadczasowy i uniwersalny, a zarazem powszechnie lubiany styl. Wyraźnie też widać połącznie klasyki z nowoczesnością. Ten wyraz współczesnych trendów przejawia się również w tym, iż w tę tradycyjną kopertę wkomponowano świadczące o wysokiej jakości wykończenia ostre, odważne krawędzie. Widoczne tak na lunecie jak i na opisywanych wyżej uszach. Powierzchnie koperty są na przemiennie polerowane na wysoki połysk i precyzyjnie szczotkowane. Koronkę na godzinie 3. chronią z obu stron wypustki. 

Wyrafinowana struktura tarczy

Zegarek ten, dzięki takiemu wykończeniu, wygląda odpowiednio nowocześnie, a te wyraziste linie współgrają doskonale z jego ciekawą tarczą. Dzięki ponadprzeciętnej wytrzymałości, jaką gwarantuje system podwójnego zabezpieczenia Double Security (DS), zegarek jest także wodoszczelny do 100 metrów. 

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Co warte podkreślenia, marka Certina zadbała w modelu DS-6 Lady nawet o taki detal, jak bardzo atrakcyjne wykończenie dekla. Ma on zaokrągloną krawędź, która została wypolerowana, a następnie wykorzystano ją do wygrawerowania podstawowych informacji o tym modelu zegarka. Część centralna dekla to znany element zegarków Certina - symbol systemu DS, czyli wizerunek żółwia w formie niemal płaskorzeźby, otoczony okrągłym, matowym pierścieniem o fakturze inspirowanej powierzchnią skorupy żółwia. 

Wróćmy jeszcze do frontu zegarka, a dokładnie do jego tarczy. 

Wyrafinowana struktura tarczy nowego modelu zapewnia wizualną głębię. Koncepcja jest nietypowa i ciekawa zarazem. Właściwą tarczę okala pierścień, który jest relatywnie szeroki - jest on jakby pierwszym sektorem, który bezpośrednio okala wąska luneta. Ten pierścień podzielony jest na sześć sekcji po środku których - jak wyspy - wystają trójwymiarowe oznaczenia godzin w układzie co 2, czyli:  2., 4., 6., 8., 10. i 12., prezentowanych jako cyfry arabskie. Wystające tak jak indeksy elementy oddzielające strefy tworzą jednocześnie pozostałe znaczniki godzinowe. 

W przypadku wersji DS-6 Lady z tarczą w kolorze białym lub ciemnoniebieskim wypełnienie okalającego pierścienia jest w kolorze białym. Podkreśla to centralna część cyferblatu. Model z tarczą w kolorze czarnym ma także zewnętrzny pierścień w tym kolorze. Tym samym mamy wybór tarcz jednolitych - jak biała i czarna, oraz wyrazistej dwubarwnej wersji biało niebeskiej. 

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Dzięki szerokiemu pierścieniowi biała, czarna lub ciemnoniebieska tarcza zyskują dodatkowy poziom. Wersja czarna, dwukolorowa oraz biała mają inskrypcje na tarczy w kolorze srebrzystym. Dodatkowo DS-6 Lady w białym kolorze występuje także w wersji z inskrypcjami złocistymi. 

Czas odczytujemy za pomocą  wąskich, ale wyrazistych wskazówek z wypełnieniem substancją luminescencyjną Super-LumiNova w kolorze białym, co zapewnia możliwość odczytu czasu w ciemności. Centralna część tarczy, dzięki położeniu nieco głębiej niż pierścień zewnętrzny, tworzy wrażenie głębi. Jej czysta forma zapewnia wyrazisty wygląd i podkreśla elegancki charakter zegarka. Pod godziną 12 nadrukowano nazwę marki i rok powstania. Po przeciwnej stronie nadrukowano logo systemu DS, a pod nim umieszczono okienko datownika. 

Nic więcej. 

Wokół tylko gładkie, czyste powierzchnie. Elegancja z nutką sportowego charakteru i wysoki poziom wytrzymałości, którego finezyjna budowa i wygląd zegarka ani trochę nie zdradzają. Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. 

Sprawdzona precyzja

Sercem zegarków Certina DS-6 jest szwajcarski mechanizm kwarcowy - to nowoczesna konstrukcja o oznaczeniu F05.412. Jego wyjątkowa precyzja wskazań została sprawdzona i potwierdzona przez oficjalny szwajcarski instytut przeprowadzający testy chronometrów (Swiss Chronometer Testing Institute - COSC). Praktyczna funkcja w postaci wskaźnika zużycia baterii informuje odpowiednio wcześniej o konieczności jej wymiany. Zależnie od typu zastosowanej baterii zegarek może pracować do 68 lub aż do 94 miesięcy, czyli niemal 8 lat! 

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Nowa Certina DS-6 Lady. Równowaga i harmonia na kobiecym nadgarstku

Paski i bransolety oferowane do tego modelu dopasowano do stylu zegarków. 

Bransolety mają środkowe ogniwa wykonane z ceramiki, co wpływa na niewysoką wagę ale i zapewnia dobry wygląd bransolety przez długi czas. Wersja biała ma białe ogniwa a czarna antracytowo czarne. Jeśli chodzi o paski, to są one wykonane z przyjaznego dla środowiska materiału wykorzystującego surowce organiczne i poddane recyklingowi tworzywo PET. 

Paski i bransolety można łatwo zmieniać dzięki systemowi szybkiej wymiany. 

Certina DS-6 Lady – dostępność i cena

Nowe damskie modele z kolekcji DS-6 Lady są dostępne w Polsce.

Cena zegarka Certina DS-6 Lady zależy od wersji kolorystycznej – wariant z białym pierścieniem (nr ref. C039.251.11.017.00) oraz wersja z czarnym pierścieniem (nr ref. C039.251.11.057.00) na bransoletach ze stali i ceramiki kosztują 2 340 złotych.

Natomiast DS-6 Lady w wydaniu z białym pierścieniem i elementami dwukolorowymi na pasku (nr ref. C039.251.17.017.01) dostępna jest w cenie 1 990 złotych, tak samo jak wersja z białym pierścieniem i niebieską tarczą także na pasku (nr ref. C039.251.17.047.00).

Wszelkie nowości, recenzje zegarów oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CERTINA

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Pierre DeRoche GrandCliff Annual Ca...
Pierre DeRoche GrandCliff Annual Ca...
25.05.2022
Traser P68 Pathfinder Automatic Gre...
Traser P68 Pathfinder Automatic Gre...
27.05.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco