• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Grand Seiko

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji


Firma Victorinox to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Wszystko za sprawą dobrze znanych, kultowych już szwajcarskich scyzoryków i ich czerwonych okładzin ze szwajcarskim herbem w tarczy. Identyczne logo zdobi tarcze wszystkich zegarków marki Victorinox, które są częścią gamy produktów tego producenta od 1989 roku.

Gama zegarków jest od lat sukcesywnie poszerzana, a fani doczekali się kilku cenionych serii. Jedną z nich jest kolekcja Maverick, która podobnie jak pozostałe jest projektowana i wytwarzana w mieszczącym się w szwajcarskiej Jurze Watch Competence Center Victorinox.

Sporty wodne i nurkowanie

Maverick to linia inspirowana sportami wodnymi i profesjonalnymi diverami.

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji
 
W efekcie każdy z zegarków tej serii posiada obrotowy w jedną stronę pierścień z naniesioną odpowiednią podziałką, masywną kopertę i czytelne tarcze z dużymi indeksami oraz wskazówkami. Nie są to jednak typowe „divery”. Modele z serii Maverick to po prostu sportowe zegarki czerpiące stylistycznie z tego typu zegarków, jednocześnie będące wyborem nieco bardziej szykownym, w miejskim, nowoczesnym stylu.

Nowościami są dwa nowe divery z trzema wskazówkami i wskazaniem daty oraz trzy chronografy z taką samą liczbą subtarcz. Ich fronty są w zasadzie identyczne, nie licząc zmian na tarczach wynikających z obecności totalizatorów.

Frontową część każdego modelu tworzy masywna koperta ze zwężanymi, łączącymi się w pełni z linią boczną uszami, obrotowy pierścień zwieńczony luminescencyjnym wskaźnikiem, oraz tarcza z mieszanką nakładanych indeksów.

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Aplikowane, fazowane oraz polerowane indeksy nie są jedynymi ozdobami cyferblatów w nowych Maverickach. Ich powierzchnia została bowiem wykończona na dwa sposoby - centralna, opalizująca część zdobi szlif złożony z serii drobnych okręgów, a część przeznaczona dla indeksów godzinowych jest wykończona głębokimi, również kolistymi prążkami.

Identyczne wykończenie zdobi i nadaje trójwymiarowości subtarczom w modelach wyposażonych w dodatkową funkcję stopera. Całość elementów każdej tarczy zamyka zestaw wskazówek, spośród których te główne mają kształt bardzo masywnych, fazowanych ramion wykonanych w stylu dauphine, które dwustronnie przycięto. Wypełnia je rzecz jasna masa Super-LumiNova, która pozwoli odczytać godzinę w warunkach obniżonej widoczności.

Militarne DNA

Militarne DNA, będące tak istotne dla tej marki, szczególnie widoczne jest w modelach Maverick bez funkcji stopera. To za sprawą wewnętrznej podziałki 24H, tak bardzo typowej dla wszystkich field watchy, także tych licznie produkowanych od lat przez markę Victorinox.

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox w swoich najnowszych produktach pokazuje, że jest świadomy trendów w branży, zwłaszcza tych dotyczących kolorystyki. Stąd też obecność modeli z różowozłotymi akcentami oraz takich z bardzo modnymi, ciemnozielonymi tarczami.

Każdą z nowości połączono ze stalową bransoletą z pełnych ogniw o trzech rzędach. Środkowe elementy bransolet są polerowane (w niektórych wersjach również złocone) i kontrastują ze szlifowanymi, bocznymi elementami. Logowane zapięcie posiada dodatkowe zabezpieczenie oraz przedłużkę pod skafander nurkowy.

Warto zwrócić uwagę na wewnętrzną część zapięcia, która również składa się z solidnych, pełnych elementów o podwyższonej odporności na zginanie i zużycie.

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Niemal bezobsługowe

Mechanizmy stosowane w Mavericach to kwarcowe konstrukcje szwajcarskiej marki Ronda. Modele z trzema wskazówkami wyposażone są w metalowy, złocony mechanizm Ronda kaliber 715 o dokładności wskazań na poziomie odchyłek -10/+2- sekundy na miesiąc. Jego newralgiczne elementy pracują w pięciu łożyskach rubinowych. Jedną z dodatkowych i zarazem ponadstandardowych funkcji jest wskaźnik wyczerpania baterii, znany jako EOL ( End of Life). Prognozowany czas pracy na jednej baterii to około 60 miesięcy, czyli 5 lat.

Modele Maverick z funkcją stopera mają równie popularny mechanizm kwarcowy Ronda kaliber 5030D o identycznej normie precyzji chodu. Z uwagi na wyższą liczbę elementów zastosowano 13 kamieni łożyskujących, a prognozowany czas działania na jednej baterii jest nieco niższy i wynosi 59 miesięcy. Zastosowanie mechanizmów kwarcowych powoduje, iż korzystanie z zegarków jest w zasadzie niemal bezobsługowe, sprowadza się do okresowej wymiany baterii, co wymagane jest i tak dość rzadko, bo co 4-5 lat.

Udana stylistka i 5 lat gwarancji

Nowości marki Victorinox to warte uwagi propozycje w segmencie zegarków sportowych.

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Victorinox Maverick - pięć nowych modeli w kolekcji

Zadowolą również weekendowych amatorów sportów wodnych, którzy nie potrzebują profesjonalnego, certyfikowanego divera. Oferują udaną i atrakcyjną stylistykę, solidne koperty oraz bransolety wykonane ze stali szlachetnej, której obróbka dla marki Victorinox jest chlebem powszednim od samego początku jej działalności. W dodatku wyposażone są precyzyjnymi, solidnymi mechanizmami kwarcowymi, oraz objęte są pięcioletnią gwarancją, która dopiero staje się standardem w znacznie droższych segmentach rynku.

Victorinox Maverick i Maverick Chrono – dostępność i cena

Najtańszym z nowych Mavericków jest trójwskazówkowy model o nr ref. 241936 z ciemnozieloną tarczą - wyceniono go na 495 CHF, czyli około 2 180 PLN.

Nieco droższe są modele Maverick o nr referencji 241950 oraz 241951 z elementami złoconymi - ich cena sugerowana to 545 CHF, czyli blisko 2 400 PLN.

Naturalnie najdroższe są chronografy, które ponownie są tańsze w wersji w pełni stalowej - cena ciemnozielonego modelu o nr ref. 241946 to 645 CHF, około 2 840 PLN. Szczytem gamy jest model Maverick Chrono nr ref. 241952 za 695 CHF, około 3 060 PLN.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Victorinox znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Victorinox

Wiktor Kalinowski


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER – dla tw...
G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER – dla tw...
15.12.2021
Citizen Radio Controlled World Time...
Citizen Radio Controlled World Time...
20.12.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco