• Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Junghans

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów


Czy pamiętacie drodzy Czytelnicy model Schaumburg Watch SteamPunk? Był opisywany i prezentowany na naszym portalu bardzo dokładnie w ramach recenzji. Zegarek ten zrobił na mnie spore wrażenie – był, a w zasadzie jest „odjazdowy”, i trudno było przejść obok niego obojętnie. Firma Schaumburg Watch zaskarbiła sobie sympatię i szacunek klientów wysoką jakością wykonania swoich produktów, zastosowaniem ciekawych materiałów, własnymi komplikacjami konstrukcji mechanizmów oraz bardzo indywidualnym podejściem do wyglądu zegarków. Ta niemiecka firma zegarmistrzowska postawiła na tworzenie czasomierzy dostosowanych dokładnie do wymogów i indywidualnych potrzeb klientów, co oczywiście wiąże się z produkcją na mniejszą skalę. Właśnie to czyni jej produkty bardziej wyjątkowymi i umożliwia miłośnikom tradycyjnego zegarmistrzostwa spełniać swoje, nawet najbardziej wymyślne, marzenia. Sama zaś unikatowość powodowana niewielką skalą produkcji jest przecież dla wielu osób cechą bardzo pozytywną i pożądaną.

Wspomniana unikatowość w ramach serii Unikatorium jest jeszcze bardziej podkreślana.

Zegarkowa Kraina Czarów

Teraz do kolekcji Unikatorium, którą wspomniany na wstępie model Steampunk również reprezentował, dołącza nowy zegarek - Unikatorium Handmade Wonderland Skeleton. Model ze szkieletowanym mechanizmem, w którym poddano modyfikacji koło balansowe, wyposażając je w specjalne śrubki do jak najprecyzyjniejszego wyważania.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

WonderLand to kolejny model z linii, w której niemiecka firma stara się połączyć innowacyjność, elegancję, czasem „elegancję” rozumianą dość subiektywnie i wyjątkowo, z kunsztem rzemieślniczym. Efekty pracy rąk ludzkich widać najlepiej w wypadku mechanizmu zastosowanego w prezentowanym zegarku. Ale o tym nieco później.

Każdy z zastosowanych w tych zegarkach mechanizmów jest przez wiele godzin dopieszczany podczas szkieletowania oraz zdobienia ręcznego, co w efekcie daje za każdym razem wyjątkowy i niepowtarzalny egzemplarz. Kolekcja Unikatorium Handmade to gwarancja posiadania wyjątkowego zegarka z duszą, nie tylko wynikającą z zastosowania mechanicznego serca, ale też zaangażowania i serca, które wkładane są w powstanie każdego egzemplarza.

Patynowa koperta

Zegarek ma kopertę wykonaną ze stali - jej średnica to uniwersalne 42 mm. Okrągły kształt i solidne, równej szerokości i prostopadle wyprowadzone uszy dają mariaż nowoczesności z klasycznym wzornictwem. Powierzchnia tej zegarkowej obudowy jest piaskowana i termicznie patynowana, co dało wizualnie naprawdę wyjątkowy efekt.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Grubość zegarka na poziomie około 11 mm i wysokość od ucha do ucha 50,1 mm to także parametry wróżące możliwość łatwego dopasowania do większości nadgarstków i komfortowego użytkowania na co dzień, do czego ten zegarek nadaje się doskonale.

W masywnych uszach mocowany jest bardzo dobrej jakości skórzany pasek. Mocowanie jest solidne za pomocą śrub, będących jednocześnie elementami stylistycznymi w wierconych uszach. Pasek jest czarnozielony i przy mocowaniu ma bardzo solidne, podwójne, kremowe przeszycie. Dosyć wąska, dwustopniowa luneta i cebulkowata koronka dodają charakteru.

Jednak te elementy to tylko preludium do tego, co widzimy pod szafirowym szkłem.

Tarcza i (nie)zwykły szkieletowany mechanizm

Trudno w wypadku tego zegarka mówić o tarczy. Jest tylko bardzo wąski, skośnie ustawiony pierścień dystansujący z nadrukowaną na godzinie 12 nazwą firmy i subtelnymi punkcikami pełniącymi rolę indeksów godzinowych.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Cała reszta „tarczy” to w pełni widoczny mechanizm.

Tyle, że znów to nie „zwykły” szkieletowany mechanizm. To wyjątkowo misterna robota rzemieślnicza. Powiedzieć, że ażurowanie i zdobienia to stosowane często wzory florystyczne to także o wiele za mało. Tu wyraźnie widzimy rzeźbiony, solidny pień drzewa, z którego wyrastają misternie ukształtowane gałęzie z wielokolorowymi liśćmi.

Płytom i mostkom mechanizmu nadano przeróżne kształty, dodatkowo przyozdabiając ich powierzchnie wyrytymi wzorami, ryflowaniem i również zabarwieniem. Wewnątrz beczki sprężyny wygrawerowano wzór przypominający słońce z rozchodzącymi się promieniami i nadano mu żółto-złocisty kolor. Gałęzie oraz liście są zielone, złociste, czerwone.

Naprawdę imponujący widok.

Koła zębate są również barwione i patynowane by pasowały do wizerunku całości kompozycji. Wskazówki dobrano takie jak w modelu SteamPunk.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Przy okazji recenzowania tamtego modelu pisaliśmy o nich: Wskazówki są szerokie, wyraziste i ażurowane. Jednak ich krawędzie mają sporą szerokość, a kształt kojarzy mi się z mieczami bohaterów utworów fantasy. Niemniej takie wskazówki i subtelne, ale widoczne indeksy godzinowe pozwalają bez problemu odczytać właściwą godzinę”.

 I w tym zakresie w modelu Unikatorium Handmade Wonderland nic się nie zmieniło.

Tak wykonane ramiona wskazówek pasują doskonale do wizerunku tego zegarka, i jeśli chodzi o mnie, nadal przywodzą skojarzenia ze światem utworów fantasy. Ich ukształtowanie i kolor zapewniają całkiem dobrą widoczność i czytelność wskazań na wyjątkowym tle.

Po odwróceniu zegarka na drugą stronę widzimy wkręcany dekiel. To bardzo wąski stalowy pierścień z wygrawerowanymi informacjami o tym modelu zegarka i obfite przeszklenie ukazujące całą powierzchnię dolnej części mechanizmu.

I w tym wypadku jest tyle samo do podziwiania, co od strony przedniej.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Finezyjnie ukształtowane mostki oraz bardzo dużo „wybranego” materiału odsłoniło widok w głąb mechanizmiu. Wrażenie robią dwa koła naciągu zabarwione na intensywnie zielony kolor z misternymi wzorami na powierzchni. Atrakcyjnego wyglądu dopełniają miejscowe złocenia na ażurowanych elementach, dających wrażenie patyny i mieniące się burgundowe kamienie łożyskujące, złociste elementy mechanizmu i barwione na niebieski kolor śrubki. Oczywiście także doskonale widać koło balansu ze śrubkami regulacyjnymi na obwodzie.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland Skeleton – cena i dostępność

Zegarek Schaumburg Unikatorium WonderLand to moim zdaniem model naprawdę wyjątkowy – co z resztą widać już przy pierwszym spojrzeniu na niego. Indywidualny charakter, niespotykane wzory na ażurowanym mechanizmie, oraz wyjątkowa kolorystyka idą w parze z uniwersalnym rozmiarem i klasą wodoszczelności do 50 metrów.

Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland – kraina czarów

Model ten oferuje też w moim odczuciu relatywnie spory poziom praktyczności i wysoką jakość wykonania, co w sumie daje wyjątkowy zegarek doskonale sprawdzający się jako nietypowy, codzienny towarzysz. Każde spojrzenie na niego może poprawić nieco humor.

Za taki nietuzinkowy „stabilizator nastroju” trzeba jednak odpowiednio zapłacić.

Cena katalogowa każdego egzemplarza Schaumburg Watch Unikatorium Handmade Wonderland Skeletont to około 14 500 złotych. Zegarki są już dostępne w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Schaumburg Warch znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SCHAUMBURG WATCH.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Oris Hölstein Edition 2021 – miś ma...
Oris Hölstein Edition 2021 – miś ma...
21.06.2021
Tissot Bellissima Small Lady – małe...
Tissot Bellissima Small Lady – małe...
23.06.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco