• Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie


Szwajcarska firma Roamer ma obecnie tak przygotowaną ofertę produktową, że można śmiało powiedzieć, iż zegarki tej marki są dostępne niemal dla każdego pod względem ceny. Ale to nie wszystko, bo modele z kwarcowymi mechanizmami potrafią być bardzo atrakcyjne i przystępne cenowo jak na zegarki z etykietą „Swiss Made”, ale co ważne - bez uszczerbku na jakości wykonania. O poziomie tej jakości pisaliśmy wielokrotnie, szczególnie przy prezentowaniu systemu produkcji 4.0. W wypadku linii Roamer R-line dochodzi jeszcze jeden niezaprzeczalny atut, jakim jest atrakcyjny wygląd zegarka z jednej strony eleganckiego, ale mimo wszystko z cechami codziennego towarzysza. Dodatkowe 5 lat gwarancji jakie oferuje producent, czyli w sumie aż 7 lat ochrony, to już przysłowiowa wisienka na torcie.

Minimalistyczne, ale łatwo zauważalne

Nowe zegarki Roamer R-Line Classic to pod względem wyglądu przedstawiciele tego typu czasomierzy, jakie na przestrzeni lat kojarzyły mi się właśnie z tą marką.

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie
Zegarki eleganckie, o prostej formie i także nieco biżuteryjne. To zegarki, które poza oczywistą funkcją wskazywania czasu, i to bardzo precyzyjnie, mają stanowić także element stroju, mogący podkreślać charakter wybranej stylizacji.

Roamer R-line Classic to z jednej strony zegarki proste, minimalistyczne nawet, a z drugiej łatwo zauważalne. Stalowa koperta ma średnicę 43 mm, co nie jest jakąś przesadnie dużą wartością, ale gdy weźmiemy pod uwagę wąską lunetę, a przez to sporą powierzchnię tarczy, okaże się, że optycznie model ten wydaje się być dużo większym niż jest w rzeczywistości.

Dzięki temu - zauważalny.

Kolejny wymiar w zakresie koperty, czyli grubość na poziomie jedynie 6 mm, to znów wartość pozwalająca wsunąć zegarek wygodnie pod nawet ciasny mankiet koszuli. Kształt obudowy to ponadczasowa klasyka w eleganckim, lekkim, wydaniu.

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Z okrągłej koperty wypuszczono bardzo delikatne uszy. Są one średniej długości i zwężające się ku końcom i od koperty odchodzą z wyraźnym odcięciem.

Cztery wersje kolorystyczne modelu R-Line Classic

Zegarek występuje w kilku wersjach, które różnią się nie tylko kolorem tarczy, ale także wykończeniem koperty oraz bransolety, bo właśnie w ten sposób – czyli za pomocą bransolety, modele z serii Roamer R-line Classic są mocowane do nadgarstka w wersji „fabrycznej”.

Wybrać możemy wersję z tarczą w kolorze: srebrzystym, czarnym, ciemno niebieskim lub brązowym. Każda z nich jest przyozdobiona atrakcyjnie wyglądającym szlifem słonecznym. Tak dopracowana wizualnie powierzchnia to zdecydowana większa część tarczy, ale na krawędzi pozostawiono część bez szlifu, co tym samym niejako wydzieliło w bardzo subtelny sposób pierścień na którym nadrukowano podziałkę minutową.

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Na każdej co piątej minucie jest także indeks godzinowy zachodzący głęboko na tę część tarczy ze szlifem słonecznym. To proste, nakładane indeksy w postaci wąskich, podłużnych poziomo ułożonych słupków. Cztery główne znaczniki godzin: 12, 3, 6, 9 są pogrubione i wyraźnie dwupłaszczyznowe. Na godzinie 3.00 jest widoczne okienko datownika w ramce. Pod godziną 12 tradycyjnie znalazło się miejsce dla nakładanego, polerowanego logo marki w postaci pełnej nazwy i roku powstania. Po przeciwnej stronie nadrukowano nazwę linii i informację o materiale z jakiego wykonano chroniące tarczę szkło. W tym wypadku jest ono szafirowe.

No i teraz przedstawmy kombinacje kolorystyczne.

Zegarek z czarną tarczą ma kopertę w kolorze naturalnej stali i takie również indeksy, logo oraz zestaw wskazówek i ramkę datownika. Będąc przy wskazówkach dodam, że są wystarczająco czytelne, ale jak dla mnie mogłyby być odrobine dłuższe – choć to moje subiektywne odczucie. W wersji z tarczą brązową, która jest z kolei bardzo atrakcyjna wizualnie ze względu na ciekawy odcień brązu, koperta, bransoleta i wszelkie inskrypcje na tarczy są w kolorze różowego złota, który z brązem współgra bardzo dobrze.

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Mamy też możliwość wybrania wersji zegarka z tarczą srebrzystą, stalową kopertą i bransoletą, ale wówczas logo marki, ramka, indeksy i wskazówki są w kolorze różowego złota.

Następne modele są propozycjami w opcji tzw. bi-kolor, czyli chodzi o połączenie koloru stali i złota. Obie, czyli ta z tarczą srebrzystą jaki z tarczą ciemnoniebieską, mają lunety w kolorze różowego złota. Także wskazówki, indeksy i inne nakładane elementy tarczy są w kolorze różowego złota, tak jak koronka i środkowe ogniwa bransolety.

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Bransoleta i kwarcowe serce zegarka

Standardem pod względem mocowania do nadgarstka jest bransoleta. To właśnie stalowe „połączenie” z nadgarstkiem otrzymujemy w fabrycznym zestawie. Jest ona dość solidna i zapinana za pomocą zwalnianego przyciskami mechanizmu w układzie nazywanym motylkowym.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by elegancję każdej z wersji podkreślić, w pewnym sensie wzmocnić, poprzez pasek, ponieważ mocowanie jest standardowe a rozstaw uszu to popularne 22 mm. Bransoleta o trójrzędowej konstrukcji jest dość solidna i masywna, więc delikatny pasek może uwypuklić atrakcyjny efekt wizualny.

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Roamer R-Line Classic – eleganckie szwajcarskie zegarki w przystępnej cenie

Sercem zegarka jest szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 515 zapewniający wysoki poziom precyzji chodu, ale przy tym także relatywną „bezobsługowość”. Czas pracy na baterii to około 45 miesięcy, czyli konieczność jej wymiany przypada niemal co 4 lata.

Roamer R-Line Classic – dostępność i cena

Zegarki Roamer z rodziny R-line Classic są modelami o mocnym, eleganckim zabarwieniu, ale spory rozmiar koperty, wodoszczelność do 50 m, oraz bransoleta predestynują je także do roli codziennych, casualowych, czy też „biurowych” zegarków na wiele okazji.

Zegarki są dostępne w Polsce, a jeśli dodamy jeszcze, że ceny modeli Roamer R-Line Classic są na poziomie od 980 złotych za wersje stalowe do 1 190 złotych za opcje z powłokami w kolorze różowego złota, to otrzymamy ciekawą ofertę dla osób poszukujących szwajcarskiego, eleganckiego zegarka wysokiej jakości i znanej marki, w szeroko dostępnej cenie.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - ROAMER.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Doxa SUB 300 Carbon COSC – kolory s...
Doxa SUB 300 Carbon COSC – kolory s...
18.05.2021
Michel Herbelin Cap Camarat – nowoś...
Michel Herbelin Cap Camarat – nowoś...
20.05.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco