• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Atlantic

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team


Powrót do kategorii

W lutym 2021 roku ogłoszono, iż marka Girard-Perregaux została oficjalnym partnerem zegarmistrzowskim brytyjskiego producenta luksusowych samochodów Aston Martin. Szwajcarska manufaktura to jedna z najstarszych marek zegarmistrzowskich funkcjonujących do dziś, znana z niezrównanych przykładów zegarków należących do Haute Horlogerie. Obie marki będą współpracować przy tworzeniu nowych, limitowanych edycji zegarków.

Dwie legendy – zegarmistrzostwa i motoryzacji

Założona w 1791 roku firma Girard-Perregaux jest jedną z najstarszych, nadal działających manufaktur zegarmistrzowskich. Girard-Perregaux jest częścią Kering Group, a manufaktura ta w tym roku obchodzi 230-lecie istnienia, co jest dobrym świadectwem jej ogromnego doświadczenia i wiedzy. Rzeczywiście, historia firmy usiana jest wyjątkowymi kreacjami, które umiejętnie łączą estetykę i funkcjonalność. Za przykład można dać chociażby model Laureato, stworzony w 1975 roku, a także legendarny Tourbillon "Three Gold Bridges'', zegarek kieszonkowy, który uczynił niewidzialne widocznym, przekształcając mostki mechanizmu z elementu typowo technicznego w integralną część czasomierza - po raz pierwszy w historii zegarmistrzostwa.

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Obecnie miejsce marki Girard-Perregaux jest w wąskiej grupie firm należących do awangardy w dziedzinie innowacji zegarmistrzowskich, co potwierdza ponad sto zarejestrowanych patentów, a także liczne nagrody i wyróżnienia.

Natomiast Aston Martin Lagonda to luksusowa grupa motoryzacyjna skupiająca się na tworzeniu ekskluzywnych samochodów i SUV-ów. Lagonda została założona w 1899 roku, a firma Aston Martin w 1913 roku. Obie marki połączyły się w 1947 roku, kiedy obie zostały zakupione przez nieżyjącego już Sir Davida Browna.

Popularna, dla wielu wręcz kultowa, marka Aston Martin łączy w swoich samochodach najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne, wyjątkowe ręczne rzemiosło i ponadczasowy design. Z jej zakładów wyjechały takie modele, jak Vantage, DB11, DBS Super leggera i nowego SUVa DBX. Aston Martin Lagonda z siedzibą w Gaydon w Anglii tworzy samochody, które są sprzedawane w 51 krajach na całym świecie.

Girard-Perregaux i Aston Martin łączą siły

W nieustannej pogoni, z coraz większą szybkością, czas jest nadrzędną wartością. Wyścig z czasem fascynuje fanów sportów motorowych od ponad 100 lat, a pomiar czasu stanowił wyzwanie dla zegarmistrzów od stuleci.

Widoczne są podobieństwa między obiema domenami.

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Zarówno firma Aston Martin, jak i Girard-Perregaux zostały założone przez wizjonerów z wrodzoną pasją. Przedsiębiorstwo Aston Martin zostało założone w 1913 roku przez Lionela Martina i Roberta Bamforda, a korzenie marki Girard-Perregaux sięgają roku 1791, kiedy to Jean-François Bautte mając 19 lat wyprodukował swój pierwszy zegarek. Ale przede wszystkim była to historia miłosna, która doprowadziła do narodzin jednego z największych nazwisk zegarmistrzostwa, kiedy Constant Girard poślubił Marie Perregaux w 1854 roku.

Legendarny teraz Aston Martin DBR1 (1956), samochód stworzony do wyścigów wyczynowych, był prekursorem niektórych z najbardziej znanych samochodów drogowych z serii „DB”. Został zaprojektowany przez bardzo utalentowanego projektanta, Franka Feeleya. Kształt DBR1 pozostaje jednym z najpiękniejszych i najbardziej wdzięcznych projektów samochodowych wszechczasów. Ponadto, pojazd ten zawiera kluczowy atrybut funkcjonalny - boczny wlot powietrza - który zadebiutował w tym samochodzie i pozostaje kluczową cechą funkcjonalną i wizualną samochodów sportowych Aston Martina. Ten praktyczny element karoserii stał się także kluczowym detalem estetycznym, który nadaje modelom marki charakterystyczną osobowość. Rzeczywiście, wystarczy jedno spojrzenie na samochód Aston Martin, by natychmiast ujawnić tożsamość jego producenta.

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Podobnie, kiedy manufaktura Girard-Perregaux wypuściła swój słynny już zegarek kieszonkowy z tourbillonem o nazwie „With Three Gold Bridges” w 1867 roku, który przekształcił trzy funkcjonalne elementy mechanizmu zegarka, do tamtej pory niewidoczne, w atrakcyjne elementy estetyczne (zegarek naręczny z tym samym rozwiązaniem opisujemy tu: GIRARD PERREGAUX La Esmeralda Tourbillon). W swojej 230-letniej historii manufaktura szwajcarska wykazała się kreatywnością, często bawiąc się różnymi kształtami.

Chociaż oba przedsiębiorstwa zgromadziły już bogate doświadczenie i dziesiątki lat tradycji, nadal patrzą w przyszłość. Firmy te prezentują progresywny sposób myślenia, który pozwala obu markom na ciągłe doskonalenie i dążenie do jeszcze lepszych wyników.

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Tobias Moers, dyrektor generalny Aston Martin Lagonda, zauważa:

„Prawdziwym pięknem partnerstwa takiego jak to, jest fakt, że chociaż podzielamy bardzo podobne podstawowe wartości, obie marki mogą się od siebie wiele nauczyć. Girard-Perregaux jest aktywnym innowatorem w zakresie wykorzystania materiałów i nowych technologii. Obje firmy tworzą wysoce pożądane, luksusowe produkty, które są pięknie zaprojektowane, zapewniają wysoką wydajność i nieskazitelne wykonanie ”.

Girard-Perregaux partnerem Aston Martin Cognizant Formula One ™

Otmar Szafnauer, dyrektor generalny i szef zespołu Aston Martin Cognizant Formula One™, zauważa: „W zespole Aston Martin Cognizant Formula One™ z radością ogłaszamy dziś współpracę z Girard-Perregaux. Aston Martin i Girard-Perregaux mają wiele wspólnych punktów - bogatą historię, wspaniałe dziedzictwo i nieustające oddanie w dążeniu do najwyższej jakości połączonej z zaawansowaną technologią. Na torze wyścigowym liczy się również czas. W szczególności Formuła 1 i Aston Martin Cognizant Formula One™ Team okażą się idealną platformą i partnerem dla firmy Girard-Perregaux, której zegarki przodują pod względem jakości i atrakcyjności”.

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Warto w tym miejscu wspomnieć o zespole Aston Martin Cognizant Formula One™

Po ponad 60 latach z dala od Formuły 1, firma Aston Martin powraca do wyścigów Grand Prix w 2021 roku. Z jednym z najbardziej charakterystycznych emblematów na świecie, widocznym nad garażami bolidów, oraz zespołem ponad 450 mężczyzn i kobiet o sporym doświadczeniu i świeżej perspektywie - wnoszących nową energię do najszybszego na  świecie motor sportu. Wspomniany zespół jako swoją misję określił wykorzystanie globalnej platformy sportów motorowych do zaangażowania i przyciągnięcia nowej rzeszy fanów.

Patrick Pruniaux, dyrektor generalny Girard-Perregaux, dodaje: „2021 to ważny rok zarówno dla Girard-Perregaux, jak i Aston Martin. Świętujemy zdumiewające 230 lat zegarmistrzostwa, a Aston Martin świętuje swój powrót do Formuły 1 po raz pierwszy od ponad 60 lat. Zjednoczenie naszych światów w celu stworzenia czegoś wyjątkowego jest doskonałym sposobem na uznanie i docenienie tych kamieni milowych ”.

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Girard-Perregaux zegarkowym partnerem Aston Martin Formula One Team

Logo marki Girard-Perregaux będzie widoczne na samochodach Aston Martin Cognizant Formula One™ Team od początku sezonu F1 2021, startującego w Bahrajnie, a pierwszy zegarek powstały w wyniku współpracy między Astonem Martinem i Girard-Perregaux zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Primož Roglič, kolarski mistrz nowy...
Primož Roglič, kolarski mistrz nowy...
11.03.2021
Spadek sprzedaży luksusowych zegark...
Spadek sprzedaży luksusowych zegark...
24.03.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco