• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!


Powrót do kategorii

G-SHOCK wprowadza na rynek wyjątkowy zegarek, będący hołdem dla wybitnego człowieka, legendy, ikony kina akcji i inspiracji dla wielu sportowców - Bruce’a Lee. W tym roku przypada 80-ta rocznica jego urodzin i właśnie z tej okazji marka G-SHOCK przygotowała prawdziwe “wejście smoka” pod postacią modelu z najbardziej ekskluzywnej linii MRG, który dedykowany jest tej wybitnej postaci: MRG-G2000BL-9ADR x Bruce Lee.

Kolekcja MRG należy do najbardziej prestiżowej i elitarnej linii wśród zegarków G-SHOCK. Modele te reprezentują najwyższy poziom precyzji wykonania oraz funkcjonalności w swojej klasie.

Zegarki z linii MRG składane są wyłącznie w fabryce Yamagata w Japonii. To nie tylko miejsce, w którym produkuje się modele z linii premium, lecz również ośrodek badawczo-rozwojowy firmy Casio. Zaszczyt pracy w tym miejscu spotyka wyłącznie najlepszych fachowców, rzemieślników i zegarmistrzów z odpowiednim stażem.

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!
Najbardziej precyzyjne czynności wykonywane są przy wsparciu specjalistycznych narzędzi oraz maszyn, dzięki którym osiąga się efekty wykraczające poza ludzkie możliwości.

Praca w fabryce Yamagata podlega również wyjątkowym rygorom sanitarnym zapewniającym ultra-sterylne warunki na wszystkich liniach produkcyjnych. Swego czasu mieliśmy okazję odwiedzić to wyjątkowe miejsce, obszerna relacja, zdjęcia i filmy z tej wizyty znajdują się tu: Wizyta w fabryce CASIO Premium Production Line w Japonii – relacja.

Wracając do bohaterów artykułu. Nowy model MRG-G2000BL-9ADR został naszpikowany elementami nawiązującymi do legendarnego Bruce’a Lee oraz stworzonej przez niego sztuki walki, czyli Jeet Kune Do (Droga Przechwytującej Pięści).

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

Lunetę zegarka przyozdobiono grawerunkiem w postaci 12-tu chińskich znaków niosących przesłanie szkoły mistrza - “brak stylu walki jako styl walki, brak ograniczenia jako ograniczenie”. Jest to filozofia Bruce’a Lee, polegająca na uwolnieniu się ze sztywnych ram, które nas ograniczają, aby móc w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał. Ta uniwersalna prawda może mieć zastosowanie nie tylko w walce wręcz, ale także w życiu codziennym.

Kolejnym ciekawym elementem jest umieszczony na cyferblacie, na wysokości godziny 3, chiński symbol smoka w kolorze żółtym. Jest to nawiązanie do pseudonimu, który używał Bruce Lee, czyli “Mały Smok”.

Krótkie video prezentuje zegarek oraz postać, którą jest inspirowany:


Więcej nawiązań do wielkiego mistrza znajduje się na deklu, na którym umieszczono logo sztuki walki stworzonej przez Bruce’a Lee, czyli Jeet Kune Do.

W jego centrum znajduje się chiński znak równowagi, czyli Yin Yang, który otoczony jest przez dwie półokrągłe strzałki. Wszystkie elementy spięte zostały ciągiem chińskich symboli, tymi samymi, którymi ozdobiono lunetę MRG-G2000BL-9ADR.

Kolorystyka tego wyjątkowego modelu nie jest oczywiście przypadkowa.

Nawiązuje ona bowiem do charakterystycznego, żółtego dresu, który Bruce Lee nosił na planie filmu “Gra Śmierci” (Game of Death), mającego premierę już po jego śmierci. Ciemno-grafitowa koperta zegarka została wykonana z tytanu, którego jakość wykończenia stoi na niezwykle wysokim poziomie. Żółte elementy cyferblatu i paska stanowią silny kontrast dla pozostałych elementów czasomierza i nadają mu wyrazisty, dynamiczny design. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo ciekawy i charakterystyczny wygląd, który przykuwa uwagę będąc jednocześnie ciekawym nawiązaniem do legendy Bruce’a Lee.

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

Dokładność wskazania czasu w modelu G-SHOCK MRG-G2000BL-9ADR podniesiona jest do potęgi trzeciej, bowiem zegarek został wyposażony aż w trzy systemy automatycznej kalibracji czasu - za pośrednictwem fal radiowych, GPS oraz Bluetooth. Dzięki temu bez najmniejszego problemu wykrywa on strefę czasową oraz zmianę czasu letniego i zimowego, a wszystkie wskazania mają dokładność zegara atomowego.

Jak na prawdziwego G-SHOCK’a przystało, MRG-G2000BL-9ADR x Bruce Lee to prawdziwy twardziel, godny wielkiego mistrza sztuk walki. Poza odpornością na wstrząsy i uderzenia, z wodoszczelnością na poziomie 200 metrów, zegarek jest także odporny na działanie pól magnetycznych zgodnie z wytycznymi normy ISO 764.

Zegarek wyposażony jest również w system zasilania światłem - Tough Solar, którego efektywność pozwala na sprawne działanie wszystkich funkcji nowego MRG. Dzięki trybowi oszczędzania energii, po dłuższym czasie przebywania zegarka w ciemności, wszystkie wskazówki zostają zatrzymane, aby zminimalizować pobór mocy. Po dostarczeniu do paneli fotowoltaicznych promieni światła wskazania wszystkich ramion ustawiają się automatycznie na właściwą pozycję. System ten pozwala na działanie G-SHOCK’a nawet do 23 miesięcy.

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

Kolejnym zaawansowanym rozwiązaniem zastosowanym w MRG-G2000 jest system autokorekty wskazówek. Wykrywa on niepożądaną zmianę położenia ramion w wyniku wstrząsu lub działania silnego pola magnetycznego i samoczynnie dokonuje ich przesunięcia na odpowiednią pozycję.

G-SHOCK MRG-G2000BL-9ADR x Bruce Lee jako wyjątkowy egzemplarz posiada oczywiście odpowiednie opakowanie. Zostało ono ozdobione licznymi, charakterystycznymi elementami, użytymi także w samym zegarku. Dzięki tym akcentom oraz wysokiej jakości wykonania pudełko jest godne tak zacnego modelu.

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

Zegarek powstał w limitowanej, bardzo ograniczonej liczbie jedynie 300 sztuk.

Tylko jeden egzemplarz trafił na rynek polski, który będzie dostępny do nabycia wyłącznie online na stronie sklepu Time Trend.

G-SHOCK MR-G x Bruce Lee – wejście Smoka!

Jak podaje oficjalny komunikat, G-SHOCK MRG-G2000BL-9ADR x Bruce Lee pojawi się w sprzedaży 30 maja w godzinach popołudniowych.

Cena modelu G-SHOCK MRG-G2000BL-9ADR x Bruce Lee to niespełna 18 000 złotych.

Zegar odliczający czas do premiery tego wydarzenia tyka, o czym możemy przekonać się na stronie internetowej sieci Time Trend. Czasu zostało naprawdę niewiele, więc wszyscy zainteresowani tym ciekawym modelem powinni się pospieszyć!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki G-SHOCK znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - G-SHOCK.

Paweł Zgiep


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba serwis 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

ORIS Divers Sixty-Five - „Oris x Mo...
ORIS Divers Sixty-Five - „Oris x Mo...
28.05.2020
De Bethune - DB28 XP oraz DB28 XP S...
De Bethune - DB28 XP oraz DB28 XP S...
01.06.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco