• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Doxa Sub
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Meccaniche Veneziane
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Sturmanski
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Delma
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki U-boat

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!


Powrót do kategorii

O marce Traser należącej do firmy mb microtec pisaliśmy na naszym portalu niejednokrotnie. Miałem też przyjemność całkiem blisko obcować z zegarkami tej marki, które trafiły do nas w celu wykonania ich recenzji. Ten kontakt i możliwość zapoznania się z kilkoma modelami marki Traser utwierdziły mnie w przekonaniu, że mamy do czynienia z producentem oferującym zegarki dopracowane pod każdym względem. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ oferta Trasera to w zasadzie głównie zegarki o dużej wytrzymałości i o militarnym rodowodzie, co oznacza, że dopracowanie detali może mieć bardzo duże znaczenie podczas użytkowania.

Pierwszym zegarkiem traser® jaki opisywaliśmy w ramach recenzji był model P68 Pathfinder. Duży zegarek posiadający mechaniczne serce ETA 2824-2 w wykończeniu Elabore.

Charakterystyczna dla niego była doskonała czytelność - zarówno w dobrych warunkach oświetleniowych jak i w ciemności. Dodatkowo posiadał skalę kompasu na wewnętrznej, obrotowej lunecie. Zegarek zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, a z tego co wiem, stał się niezwykle popularny wśród klientów firmy.  

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nawiązując właśnie do linii Pathfinder, mamy małą niespodziankę dla Czytelników portalu Zegarki i Pasja przygotowaną wraz z marką Traser – mini konkurs!

Ale o tym nieco później, w dalszej części artykułu.


Niedawno oferta modelu została poszerzona o kolejną wersję, która jest nieco odmienna pod względem charakteru i oferowanych możliwości, jednocześnie zachowuje wysokie parametry użytkowe, tę samą stylistykę i wymiary.

Jak przystało na markę oferująca zegarki taktyczne, kolejny raz położono nacisk na czytelność, której sztandarowym elementem jeśli chodzi o odczyt w ciemności jest własny system podświetlenia. Podświetlenie to ten nie opiera się na najczęściej stosowanych masach luminescencyjnych, a na autorskim pomyśle w postaci systemu T25 trigalight®.

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Do tuby wykonanej ze szkła mineralnego wpuszczany jest gaz H3, który uderzając o znajdującą się w jej wnętrzu powłokę luminoforową, stale emituje światło 24/7. Warto zaznaczyć, że do uzyskania energii świetlnej nie jest potrzebne wcześniejsze naświetlanie. Firma jest tak pewna działania swego systemu, że udziela 10 lat gwarancji na stałą, niezmienną intensywność świecenia.

Rzeczywistość jest taka, że wskazówki i indeksy zaopatrzone w trytowe rurki H3 emitują światło przez około 25 lat. Rozwiązanie mb-microtec zapewnia doskonałą widoczność wskazań w każdych warunkach atmosferycznych, o każdej porze dnia czy też w miejscach pozbawionych jakiegokolwiek światła. Ta właśnie cecha czyni z tego modelu zegarek na wskroś taktyczny.

Jednak to nie wszystko jeśli chodzi o podświetlenie w prezentowanym modelu traser® P68 Pathfinder GMT, który jest bohaterem tej prezentacji.

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Literowe oznaczenia stron świata naniesione na pierścieniu ze skalą kompasu są pokryte masą luminescencyjną, a płaskie szkło szafirowe okala uszczelka także mająca właściwości luminescencyjne. Zadbano więc o wygodę podczas korzystania z tego taktycznego zegarka jako narzędzia w każdy możliwy sposób. Przy okazji zdjęć z materiałów prasowych firmy - a ja zapewniam, że i także w rzeczywistości - widać, iż taki zestaw „świecących dodatków” daje spektakularny efekt wizualny, sprawiający radość wielu zegarkomaniakom.

Doskonałej czytelności tego zegarka sprzyja także jego wielkość.

Okrągła koperta ma 46 mm średnicy oraz 13 mm grubości. By dobrze zamocować spory przecież zegarek na nadgarstku, i jak przystało na markę taktyczną, by być tego mocowania pewnym nawet w trudnych warunkach, zastosowano szeroki na 24 mm, wysokiej jakości tekstylny pasek typu NATO. Trzy szlufki oraz solidna klamerka pozwalają na precyzyjne i wygodne dopasowanie Pathfindera do każdego rozmiaru przegubu.

Zegarek również uszczelniono w należytym stopniu, 10 atmosfer wodoszczelności, zakręcane koronki oraz dekiel zachęcają do użytkowania go swobodnie w warunkach wodnych. Pływanie lub nurkowanie bez akwalungu nie stanowi dla Pathfindera żadnego problemu.

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Aby minimalizować ryzyko odbić światła od koperty, obudowę modelu Traser P68 Pathfinder GMT pokryto powłoką PVD w czarnym kolorze. Dwie duże, dokręcane koronki służą do obsługi dodatkowych funkcji zegarka. Jedna z nich odpowiada za ustawienie wskazań czasu, daty, jak i drugiej strefy czasowej i znajduje się ona godzinie 3. Ta ulokowana na godzinie 8. obsługuje pierścień wskazań kompasu. Dzięki tym funkcjom możemy w łatwy sposób odnaleźć kierunek północny, jak i pozostałe kierunki geograficzne. Skala kompasu daje możliwość rozeznania się w położeniu w bardziej szczegółowy sposób. Jest jeszcze druga skala na tym pierścieniu. Poniżej tej od kompasu nadrukowano skalę 24-godziną, służącą do odczytu wskazań funkcji GMT.

W odróżnieniu od testowanego przez nas modelu z mechanizmem o naciągu automatycznym, nowy model P68 Pathfinder został wyposażony w funkcję GMT, pozwalającą odczytywać zarówno czas lokalny (podczas zagranicznej podróży), jak i domowy. Daje to możliwość sprawdzania czasu w wybranych dwóch strefach czasowych.

Debiutująca w grudniu 2019 roku najnowsza wersja zegarków z linii P68 odmierza czas dzięki technologii kwarcowej. Należy także dodać, że konstrukcja kwarcowego mechanizmu poza gwarantowaniem wysokiego poziomu dokładności pracy zegarka jest bardziej odporna na wstrząsy, co stawia jego wytrzymałość na jeszcze wyższym poziomie.

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Zastosowany mechanizm to Ronda 515.24H GMT, który ma dobrą opinię, jest dokładny, a na jednej baterii jest w stanie pracować nawet do 45 miesięcy, czyli prawie 4 lata. Ważne jest także, że zarówno zegarek jak i mechanizm na polskim rynku objęte są aż 4 letnią gwarancją. Gwarancja międzynarodowa jest ograniczona do 2 lat.

Do wyboru dostajemy dwie równie interesujące wersje. Różnią się one kolorem tarczy i obrotowego pierścienia. Jedna jest w kolorze niebieskim, a druga oliwkowo zielona. Obie są dość stonowane. Te kolory zgodnie z przeznaczeniem taktycznym, gdzie krzykliwość nie jest cechą pożądana, są niezbyt intensywne, co dobrze pasuje do charakteru tych zegarków.

Oczywiście barwy tekstylnych pasków są dobrane do kolorystyki tarcz.

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Zastosowanie mechanizmu kwarcowego pozwoliło na dodanie funkcji GMT, której nie posiada model z tradycyjnym „sercem”. Dodatkowo podniosło odporność zegarka na negatywne czynniki zewnętrzne, a równocześnie bardzo znacząco wpłynęło na obniżenie ceny.

Cena bardzo praktycznej wersji P68 Pathfinder GMT wynosi 2 220 złotych.

Adrian Szewczyk

Teraz pora na wspomnianą niespodziankę, czyli – mini konkurs!

Na koniec 2019 roku Polski dystrybutor zegarków traser® zorganizował promocję, dzięki której w cenie jednego zegarka można było „zasilić” aż dwa nadgarstki. Niestety, część z naszych Czytelników mogła nie wiedzieć o tej kampanii i nie zdążyła wziąć udziału we wspomnianej akcji. Wszystko dlatego, że trwała ona do wyczerpania magazynu, a ten - jak możecie się domyślić - wyczerpał się… dość szybko.

Dlatego specjalnie dla licznego grona Czytelników portalu Zegarki i Pasja, we współpracy z Polskim dystrybutorem taktycznych zegarków traser® tj. PRO WATCHES S.C., przygotowaliśmy niespodziankę. Otóż, zostanie rozdanych 7 Voucherów uprawniających do skorzystania z tej promocji, w której kupując zegarek z linii P68 Pathfinder Automatic (Elabore) o wartości 3 990 złotych, zegarek z linii P96 Outdoor Pioneer (102904) o cenie katalogowej 1 020 złotych otrzymasz gratis.

Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w mini konkursie i wygrać jeden z Voucherów?

To proste. Wystarczy znać odpowiedzi na 2 pytania:

1)    Ile ukazało się dotychczas wydań drukowanego magazynu Zegarki i Pasja?
2)    Ile stron miało wydanie nr 11 przypadające na 4 kwartał 2019 roku?

Następnie należy wejść na kanał Zegarki i Pasja na Facebooku, polubić post dotyczący niniejszego artykułu, oraz podać prawidłowe odpowiedzi na 2 pytania w komentarzu pod postem z artykułem: "Nowość: TRASER P68 Pathfinder GMT oraz… mini konkurs!”.

O zwycięstwie decyduje kolejność udzielenia prawidłowych odpowiedzi w komentarzach.

Ważne - inne kanały portalu bądź Partnerów portalu, oraz komentarze pod innymi postami nie będą brane pod uwagę. Dodatkowo proszę o dopisanie w komentarzu z odpowiedziami: "Wyrażam zgodę na kontakt przedstawicielowi PRO WATCHES S.C., w celach konkursowych".

Pełny regulamin mini konkursu tu: REGULAMIN – wygraj Voucher od TRASER

Kanał Facebook tu – Zegarki i Pasja kanał FACEBOOK

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Traser znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: TRASER

Redakcja Zegarki i Pasja


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 15

MAGAZYN ZIP NR 15 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Qclock Two 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Sinn 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Laco 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Atlantic Elegance Moonphase - kobie...
Atlantic Elegance Moonphase - kobie...
27.01.2020
Prezentujemy: Audemars Piguet Code ...
Prezentujemy: Audemars Piguet Code ...
29.01.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Delma
Zegarki marki Doxa Sub
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Meccaniche Veneziane
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Sturmanski
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco