• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Certina

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)


TAG Heuer to znany i ceniony szwajcarski producent zegarków. Początki firmy datuje się na 1860 rok, kiedy to Edouard Heuer założył swoje przedsiębiorstwo. Przez lata firma ubogaciła zegarmistrzostwo wspaniałymi modelami zegarków, z których wiele ma status kultowych. Szczególnie widać specjalizację w dziedzinie stoperów. Jednak lata 70. XX wieku i kryzys związany z pojawieniem się zegarków kwarcowych odcisnęły piętno także na firmie Heuer.

Jack W. Heuer musiał sprzedać przedsiębiorstwo. Nabywcą była inna marka zegarkowo-biżuteryjna, Piaget.  Miało to miejsce w 1982 roku. Jednak wybór inwestora nie okazał się trafny. Firma przeszła w ręce grupy TAG. W ten sposób powstaje firma i marka TAG Heuer. Od 1999 roku jest ona w grupie LVMH, czyli francuskiej grupie skupiającej producentów dóbr luksusowych. I to właśnie TAG Heuer, firma mająca na koncie szereg lat tworzenia klasycznych zegarków mechanicznych, postanowiła sprostać wyzwaniu czasów i zaproponować własnego smartwatcha. Dzięki temu TAG Heuer to jeden z pionierów pośród tradycyjnych szwajcarskich producentów zegarków w dziedzinie smatrwatchy.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Firma TAG Heuer postanowiła zaistnieć na tym rynku i zrobiła to w swoistym dla siebie stylu. Po pierwsze oferta jest dopracowana pod względem stylistycznym i jakościowym, wpisując się w tradycje i wartości marki, po drugie ma stanowić połączenie niejako dwóch światów, ponieważ zegarek TAG Heuer Connected został wyprodukowany we współpracy z najlepszymi partnerami takimi jak Google i Intel. Przedsiębiorstwa te wzbogaciły projekt o swoje najlepsze rozwiązania. Tak powstało dobre połączenie - z jednej strony szwajcarskie, luksusowe zegarmistrzostwo, a z drugiej najnowocześniejsza cyfrowa technologia Doliny Krzemowej.     

Zegarek inteligentny TAG Heuer Connected Modular Golf Edition to po pierwsze luksusowy smartwatch, a po drugie to urządzenie dla golfisty, który ma już wszystko. To bez wątpienia gadżet, ale jak się okazuje, bardzo użyteczny.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Model TAG Heuer Connected Golf Edition pod kątem swojego przeznaczenia dla miłośników golfa jest wyposażony w imponującą aplikację golfową TAG Heuer z ponad 39 000 mapami pól golfowych z całego świata, wpisanymi do jej zasobów.

Na zegarku aplikacja działa przy pomocy GPS, śledzi odległość strzału, śledzi wynik i oferuje mapę 2D/3D pola. Aplikacja Golf na telefonie współpracującym z zegarkiem gromadzi wszystkie dane dotyczące gry w golfa. Śledzi wyniki i rozkład strzałów, a także ogólną wydajność w rundzie, która została rozegrana.

Można udostępniać swoje wyniki znajomym, zarządzać handicapem, i wykonywać wiele innych pomiarów oraz działań, które mnie, jako osobie nie wiele wiedzącej o golfie, niestety także niewiele mówią. Aplikacja oferuje również łatwo dostępne numery telefonów kontaktowych do poszczególnych pól golfowych i wskazówki dojazdu do nich.
 
Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Poza częścią funkcji stricte dostosowanych do potrzeb golfistów, ten model smartwatcha TAG Heuer to zanany już na rynku model inteligentnego zegarka ze wszystkimi dobrodziejstwami. Mieliśmy przyjemność testować w naszej redakcji jeden z modeli Connected w rozmiarze koperty o średnicy 41 mm. Zegarek dla golfistów jest w wersji większej, czyli 45 mm średnicy, a koperta wykonana została z tytanu, pokryta powłoką PVD, i ma ceramiczną lunetą.

Smartwatch wyposażono w szereg czujników takich jak akcelerometr, żyroskop, czujnik przechyłów, czujnik światła, GPS, NFC, mikrofon, czy silnik generujący wibracje. Do łączności z siecią służy moduł WiFi, a do połączeń ze smartfonem Bluetooth. Połączenie można nawiązać z każdym telefonem wyposażonym w system operacyjny Android 4.4 lub nowszy, oraz z systemem iOs firmy Apple z systemem oznaczonym jako 9.3 lub nowszym.

Funkcji i możliwości jakie oferuje ten model jest wiele. Przy korzystaniu w połączeniu z telefonem najbardziej naturalne i użyteczne są te, które służą do powiadomień: o przychodzących połączeniach i SMS, czy też innych formach komunikacji włącznie z wiadomościami Facebook, WhatsApp i podobnych. Możemy dowolnie konfigurować komunikaty, aby być poinformowanymi o tym, co chcemy wiedzieć natychmiast.  Wiadomości można odczytać bezpośrednio na ekranie smartwatcha.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Ważne są także możliwości komunikacji bezdotykowej. Na godzinie 3-ciej, pod przyciskiem imitującym koronkę, znajdziemy otworek mikrofonu. Komendy, czy też dyktowanie poleceń wyszukiwarce możemy wydawać w języku polskim. Możliwe jest także dyktowanie wiadomości. Możemy używać wyszukiwarki, aplikacji pogodowej, treningowej jak również monitorującej wysiłki związane z dbaniem o zdrowie. Otrzymujemy także możliwość podglądu map i śledzenia swojego położenia po skorzystaniu ze sklepu Play, skąd pobierzemy mapy.

Warto wspomnieć także o preinstalowanym Timerze, stoperze czy możliwości wyboru tarczy zegarka wyświetlanej w trybie prezentowania czasu. Tarcze do wyboru są już wgrane na urządzenie, ale umożliwiono także komponowanie własnych zestawień.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Obsługa standardowo poza komendami głosowymi odbywa się za pomocą uniwersalnego przycisku znajdującego się w standardowym dla zegarka miejscu koronki i dotykowego ekranu.

Ogólnie, w mojej ocenie, a przypomnę, że nie jestem ekspertem w dziedzinie tego typu urządzeń, model TAG Heuer Connected Modular ma wystarczająco mocną do płynnej pracy specyfikację oraz oferuje wszystko, bądź większość z zakresu funkcji jakich należy oczekiwać od smartwatchy. To, co jest zdecydowanym bonusem, czymś ponad oczekiwania, to niewątpliwie poziom wykonania. Najwyższy poziom.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Szafir, tytan, ceramika – wszystkie te materiały z zegarmistrzowską precyzją połączono z pomysłową koncepcją modułową pozwalającą dostosowywać i zmieniać swój inteligentny zegarek zależnie od stroju, okazji czy zwyczajnie humoru. A później, czy też w trakcie – jak kto woli, możemy wymienić moduł na będący klasycznym mechanicznym zegarkiem cenionego producenta.

TAG Heuer informuje w materiałach marketingowych o 25 godzinach pracy na baterii o pojemności 410 mAh. Mowa oczywiście o normalnym, codziennym użytkowaniu, ale gra w golfa nie jest uważana za normalne użytkowanie. Po aktywowaniu aplikacji Golf, zegarek z uruchomioną aplikacją i modułem GPS pobiera 12% zapasu energii na godzinę.

Więc jeśli masz ochotę na 18-dołkowe pole i czterogodzinną rozgrywkę będzie to „kosztowało” około połowę energii zgromadzonej w akumulatorze.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

TAG Heuer Connected Golf Edition oferuje tryby oszczędzania baterii, mikrofon z obsługą Google Assistant i układ NFC dla Google Pay, a także wszystkie standardowe aplikacje w ekosystemie Google. W przeciwieństwie do większości zegarków inteligentnych działających na bazie WearOS, zegarki TAG Heuer Connected nie działają na układzie Qualcomm. Zamiast tego, marka TAG Heuer - jak wspomniałem na początku - nawiązała współpracę z Intelem w celu zaprojektowania niestandardowego mikroukładu dla ich smartwatcha.

Okazało się to sprzyjającą decyzją, która pozwoliła między innymi sprostać intensywnym wymaganiom GPS zegarka golfowego. Podczas korzystania z aplikacji TAG Golf, układ GPS według zapewnień potrzebuje zaledwie kilku sekund, aby rozpoznać kurs, na którym graliśmy, i wyświetlić kilka alternatyw. Spory ekran o rozdzielczości 400x400 pikseli sprzyja korzystaniu.

Prezentujemy: TAG Heuer Connected Modular Golf Edition (zdjęcia live)

W zestawie z inteligentnym zegarkiem dla golfisty otrzymujemy eleganckie pudełko, założony pasek o powierzchni imitującej powierzchnię piłki golfowej w białym kolorze, dodatkowy pasek czarny, gumowy oraz zestaw 3 golfowych piłek z logo TAG Heuer.

Cena TAG Heuer Connected Modular Golf Edition to 1950 CHF, czyli około 7 800 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TAG Heuer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TAG Heuer.

Adrian Szewczyk


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Longines Heritage Military 1938
Longines Heritage Military 1938
13.01.2020
STEINHART Ocean One 39 Beige & Grey...
STEINHART Ocean One 39 Beige & Grey...
16.01.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco