• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa

Zegarek MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!


Powrót do kategorii

MeisterSinger to marka o utrwalonym wizerunku producenta charakterystycznych zegarków jednowskazówkowych. Druga cecha, która charakteryzuje zegarki tej firmy, to swego rodzaju skromność i prostota formy. Czysta forma w aspekcie wizualnym w większości modeli tej marki wysuwa się na pierwszy plan. Ten sposób prezentowania czasu jaki wykorzystuje MeisterSiger nie jest popularny, przez co można uznać go za wyjątkowy, i tym samym interesujący. Komfort odczytu jest zapewniony na możliwie wysokim poziomie, ale nie ma tu mowy o aptekarskiej dokładności. To wszystko jest nieco „na oko” i mniej-więcej.  

Stąd i marketingowa otoczka jaką firma ta tworzy wokół swoich produktów skupia się na przedstawianiu się jako producent tworzący zegarki dla ludzi, którzy nie muszą się śpieszyć. Nie muszą znać czasu dokładnego co do sekundy, czy choćby minuty.

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

Pewnie w myśl powiedzenia, że „szczęśliwi czasu nie liczą”, tym samym dokładność odczytu nie musi być zbyt duża dla takich osób. Tak właśnie jest w wypadku zegarków jednowskazówkowych, w których produkcji właśnie marka MeisterSinger specjalizuje się, będąc równocześnie dla wielu użytkowników wręcz synonimem tego typu czasomierzy.

Podczas ubiegłorocznych targów w Bazylei firma MeisterSinger zaprezentował swój pierwszy zegarek z astronomicznym akcentem, jakim jest wskazanie faz Księżyca.

To model Lunascope, który opisywaliśmy także na portalu.

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

Oprócz charakterystycznego sposobu prezentowania czasu, model ten oferuje coś jeszcze. Ze względu na ponadprzeciętnie duże powierzchnie tarczy postanowiono zastosować komplikację konstrukcji mechanizmu w postaci wskazania faz Księżyca, ale w wersji naprawdę robiącej wrażenie. Wrażenie wywołane jest wielkością wskaźnika faz, jak i samego wizerunku Księżyca. W tym roku pokazano zegarek MeisterSinger w nowej odsłonie okraszonej złotym kolorem - model „Golden Moon”, o którym pisaliśmy.

Niedawno pojawiła się kolejna informacja dotycząca tego ciekawego zegarka.

Otóż stylistyka jaką proponuje firma, a także forma i wygląd zegarków, jakie są charakterystyczne dla marki, zostały docenione. Pierwszy zegarek z astronomiczną komplikacją MeisterSinger zdobywa nagrodę German Design Award.

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

Firma MeisterSinger zawsze znajduje niezwykłe formy pasujące do jej unikalnego kanonu projektowego. To samo dotyczy modelu Lunascope, który teraz, po zdobyciu wcześniej zarówno nagrody Red Dot Award, jak również IF Design Award, otrzymał już trzecią prestiżową nagrodę za projekt - German Design Award.

To bardzo silne wskazanie, iż forma tego zegarka to niemal dzieło sztuki użytkowej. To także podkreślenie faktu, iż to, co przyświecało projektantom przy tworzeniu tego zegarka jest szeroko akceptowane jako wyjątkowy pokaz ujmowania prezentacji czasu.

Lunascope to pierwszy zegarek ze wskazaniem faz Księżyca w asortymencie tego niemieckiego producenta. Twórcy tego wyjątkowego zegarka przyjęli nietypowe technicznie i estetycznie podejście, a sam zegarek wywołał spore poruszenie w branży od momentu prezentacji go na targach Baselworld w 2018 roku. Otwór wycięcia pokazujący drogę Księżyca zajmuje prawie całą górną połowę tarczy. Satelita Ziemi wyróżnia się na gwiaździstym nocnym niebie, które wygląda naturalnie, nawet w drobnych szczegółach.

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

Dokładność tego przedstawienia prezentowanego w ponadprzeciętnych wymiarach na tarczy charakteryzuje również wyjątkową precyzję mikromechanicznego podejścia przy budowaniu mechanizmu zegarka. Zazwyczaj, w większości zegarków z tą komplikacją konstrukcji mechanizmu, wszystko zaprojektowane jest w taki sposób, aby Srebrny Glob okrążał Ziemię w 29,5 dnia. Takie podejście jest związane z zaokrąglaniem właściwego okresu i wymaga korekty o jeden dzień co trzy lata. Model MeisterSinger Lunascope wymaga jedynie niewielkiej korekty po 128 latach. Zakładając ciągłą pracę zegarka można przyjąć, że użytkownik nie będzie musiał korygować ustawienia nigdy.

Wracając do kolejnej, trzeciej nagrody za wzornictwo. Niemiecka Rada Designu, która przyznaje nagrodę German Design Award za innowacyjne produkty, uhonorowała odważny design zegarka, który w połączeniu z precyzyjną technologią osiąga wyjątkowo dokładne wskazania, ale i świetny wygląd połączony z maksymalnym realizmem.

Dla niemieckiej firmy MeisterSinger, model Lunascope z niemiecką nagrodą za wzornictwo jest znakomitym potwierdzeniem jej koncepcji projektowej i stałych dążeń do stworzenia nowych sposobów prezentacji upływu czasu w estetyczny i intuicyjny sposób, który jednocześnie wyróżnia się na tle innych.

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

Teraz można już powiedzieć, że linia Lunascope jest doskonałym uzupełnieniem wzorniczej koncepcji tej firmy. Nagrodzony model powstał na bazie kolekcji zegarków Pangea, której koperta posłużyła do stworzenia tego efektownego i docenionego zegarka. Smukła i elegancka koperta o bardzo wąskiej lunecie okalającej szkło oraz krótkich i łagodnych uszach idealnie współgra z tarczą zegarka. Płaszczyzny obudowy zostały wypolerowane, co tylko podkreśla jego piękne kształty.

Sercem zegarka jest doskonale znany i sprawdzony mechanizm marki ETA o oznaczeniu 2836. Fazy Księżyca ukazywane są dzięki specjalnemu modułowi opracowanemu przez MeisterSinger. Mechanizm zapewnia rezerwę chodu wynoszącą 38 godzin przy pełnym naciągu sprężyny napędowej.

MeisterSinger Lunascope zdobywa nagrodę German Design Award!

Mechanizm ten można podziwiać przez przeszklony dekiel zegarka.

MeisterSinger Lunascope to kolekcja, która nie jest przesycona różnorodnymi wersjami.

Do wyboru otrzymujemy trzy wersje zegarka, w tym najnowszą - wspomniany „Goleden Moon” ze złocistym Księżycem i dodatkami. Bez względu na wybraną wersję kolorystyczną cena za każdy wariant jest taka sama i wynosi około 12 900 złotych (2 990 Euro).

Model „Golden Moon” opisujemy dokładnie tu: MeisterSinger Lunascope Golden Moon

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki MeisterSinger znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – MEISTERSINGER.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Festiwal „Its All About Watches” 20...
Festiwal „Its All About Watches” 20...
29.11.2019
Świąteczne Bożonarodzeniowe życzeni...
Świąteczne Bożonarodzeniowe życzeni...
24.12.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco