• Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)


Powrót do kategorii

„Jednowskazówkowce” firmy MeisterSinger są zawsze wdzięcznym tematem do artykułów. Ten sposób prezentowania czasu nie jest popularny w branży zegarmistrzowskiej, przez co można uznać go za nieco ekstrawagancki, co oznacza, że interesujący. Ciekawa jest także sama otoczka jaką ta niemiecka firma tworzy wokół siebie, przedstawiając się jako producent tworzący zegarki dla ludzi, którzy nie muszą się śpieszyć. Pewnie marka działa w myśl powiedzenia, że „szczęśliwi czasu nie liczą”, tym samym dokładność odczytu nie musi być zbyt duża. Tak właśnie jest w wypadku zegarków jedno wskazówkowych, w których produkcji specjalizuje się MeisterSinger, będąc dla wielu wręcz synonimem tego typu czasomierzy.

Podczas targów w Bazylei w 2018 roku marka MeisterSinger zaprezentowała swój pierwszy zegarek z astronomicznym akcentem, jakim jest wskazanie faz Księżyca.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

To model Lunascope. Oprócz charakterystycznego sposobu prezentowania czasu doszło wówczas coś jeszcze. Ze względu na ponadprzeciętnie duże powierzchnie tarczy postanowiono zastosować komplikację konstrukcji mechanizmu w postaci wskazania faz Księżyca, ale w wersji naprawdę robiącej wrażenie pod względem wielkości wskaźnika faz jak i samego wizerunku Księżyca.

W tym roku, podczas Baselworld 2019, marka MeisterSinger zaprezentowała ten model w nowej odsłonie okraszonej złotym kolorem - „Golden Moon”.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Od 2001 roku firma stale trzyma się charakterystycznego dla siebie, jednowskazówkowego sposobu prezentowania czasu. Większość modeli ma bardzo wąskie lunety, i przez to optycznie, ale i faktycznie duże tarcze, na których pozostaje sporo miejsca do zagospodarowania.

Aż kusi, by wykorzystać je do prezentowania dodatkowych funkcji.

Szczególnie łaskawym okiem na zegarki Meistersinger spoglądają miłośnicy prostych form, skromnych projektów i preferujących „spokojne” tarcze. Jednak by nie dać się zaszufladkować, czasem projektanci marki te „wolne powierzchnie” zagospodarowują dokładając do minimalistycznej formy odrobinę „szaleństwa”.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

W związku z tym powstały zegarki z dodatkowymi komplikacjami konstrukcji mechanizmów. Oferowane są modele z funkcją skaczącej godziny, wskazania rezerwy chodu czy ciekawie prezentowany datownik na widocznej obrotowej tarczy. Jest też zegarek wskazujący upływające sekundy i minuty na dodatkowych tarczach.

No i wreszcie jest wskazanie faz Księżyca, gdzie minimalistyczna estetyka zegarka połączona została z dość spektakularną przecież funkcją w standardowym wydaniu, a tym bardziej w takim, na jakie zdecydowano się w wypadku modelu „Golden Moon”.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Piękno jednowskazówkowców MeisterSinger polega na swobodnym podejściu do czasu, który jest odczytywany z dokładnością do 5 minut, bez widocznego, pracującego ramienia sekundnika. Mechanizm może być precyzyjny, może być doskonale wyregulowany, ale i tak prezentowany czas staje się mniej istotny niż spokój. Mając to na uwadze, skojarzenie ze wskazaniem fazy Księżyca staje się jeszcze bardziej oczywiste, bo to jeszcze szersze, i w jeszcze bardziej rozciągniętej skali, swego rodzaju wskazanie upływającego czasu.

Wspomnę w tym miejscu, że jeśli komuś bardzo zależy na dokładniejszym odczycie, to zastosowana podziałka jak i ostro zakończona wskazówka pozwalają jednak po chwili przyjrzenia określić czas dokładniej niż do 5 minut.

Jak wspomniałem wcześniej, tarcze zegarków MeisterSinger oferują sporo miejsca, dlatego marka zdecydowała się na umieszczenie ponadprzeciętnie dużego wskazania fazy Księżyca w górnej części cyferblatu. Księżyc prezentowany na obracającej się tarczy również jest duży i wygląda prawie tak realistycznie, jak w planetarium.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

W ten sposób otrzymaliśmy w jednym modelu dwa wskazania charakteryzujące się powolną pracą, przy krótkim spojrzeniu zegarek jest od strony tarczy w bezruchu. To buduje klimat eleganckiego, majestatycznego wręcz zegarka, brak pośpiechu i spokój.

Zegarek ma stalową kopertę o średnicy 40 mm. Zapewniono wodoodporność do 50 metrów. Powierzchnie koperty są polerowane na wysoki połysk. Dekiel jest przykręcany czterema śrubkami i ma przeszklenie przez które możemy oglądać mechanizm, ale o nim później.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Obła luneta jest dość wąska. Okala ona lekko wypukłe szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Pod szkłem jest „danie główne” - znana z poprzedniego modelu niebieska tarcza z pięknym szlifem słonecznym. Dzisiejsza wersja została jednak uszlachetniona.

Cyfrowe, nakładane w charakterystycznym dla marki ułożeniu dwucyfrowym, indeksy są pozłacane, tak jak okrągła ramka wokół datownika na godzinie 6-tej. Złocistej barwy nabrał też główny aktor przedstawienia jakim jest fotorealistyczny wizerunek księżyca, stąd „Golden Moon” w nazwie modelu. Złociste elementy dodają całości uroku atrakcyjnie kontrastując z barwą tarczy. Biała wskazówka, dość szeroka i ostro zakończona, zapewnia dobrą czytelność.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Czas na opis mechanizmu. Postanowiono zastosować pewniaka - sprawdzony mechanizm Eta 2836. Jednak został on poważnie zmodyfikowany poprzez zastosowanie własnego modułu wskazania faz Księżyca. Umiejętnie skonstruowany i wykonany moduł pozwala Księżycowi być bardzo precyzyjnym w ramach prezentowanego wskazania, ponieważ wymaga jedynie niewielkiej korekty po 128 latach (a nie co 3 lata, jak większość zegarków z tą komplikacją konstrukcji jakie spotykamy zazwyczaj na rynku).

Zastosowanie jako bazy sprawdzonego zegarkowego „serca” daje pewność jeśli chodzi o niezawodność, ale i łatwy i niezbyt kosztowny serwis.

Prezentujemy: MeisterSinger Lunascope Golden Moon (zdjęcia live)

Model MeisterSinger Lunascope Golden Moon został doceniony pod względem wzornictwa także przez fachowe gremia, ponieważ otrzymał zarówno nagrodę iF Design Award, jak i nagrodę Red Dot Design Award właśnie za wyjątkową, atrakcyjną stylistykę.

Do zestawu dobrano ładny pasek wykonany ze skóry cielęcej, w koniakowym kolorze zapiany na stalową klamrę. Konfigurując swój zestaw na stronie producenta mamy do wyboru bardzo szeroka paletę pasków.

Cena MeisterSinger Lunascope Golden Moon to 2 990 euro, czyli około 12 900 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Meistersinger znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: MEISTERSINGER

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Prezentujemy: Carl F. Bucherer Patr...
Prezentujemy: Carl F. Bucherer Patr...
18.09.2019
Singer Track1 Automatic Chronograph...
Singer Track1 Automatic Chronograph...
24.09.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco