• Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Delma
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Doxa Sub
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Sturmanski
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Meccaniche Veneziane
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT


Powrót do kategorii

Aviator Swiss Made to pochodząca z Rosji firma zegarkowa, mająca dziś swoją siedzibę i zakłady produkcyjne w Szwajcarii. Zegarki jakie oferuje są zazwyczaj inspirowane legendarnymi samolotami. I tak jest w przypadku prezentowanego w niniejszym artykule modelu. Inspirację w tym przypadku stanowi samolot myśliwski MIG-29, który pozostawił mocny ślad w dziejach lotnictwa wojskowego.

Myśliwiec MIG-29 przykuł uwagę świata związanego z lotnictwem swoją zwrotnością i akrobacjami, jakie doświadczeni piloci potrafili wykonać tą maszyną, ponadto potrafi przełamać barierę dźwięku i wejść bez żadnego problemu w stratosferę. To właśnie ten rodzaj zaawansowanej technologii, niezrównanej zwrotności i eleganckiego wzornictwa podbił świat lotnictwa w latach 70. XX wieku. Do dziś samolot ten imponuje niektórymi możliwościami.

Robi ogromne wrażenie swoim groźnym, ale jednocześnie dostojnym i dynamicznym zarazem wyglądem.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Firma Aviator Swiss Made uchwyciwszy ducha historii tego modelu, odtworzyła niejako atrybuty projektu tego samolotu i umieściła je w DNA każdego zegarka MIG-29 SMT.

Kiedy technologia lotnicza wyłaniała swoje nowinki, samolot MIG-29 był innowacyjną iskrą, która dała możliwości przekroczenia kolejnych granic. Został zaprojektowany przy użyciu laserów oraz wyposażony w tryb niewidzialności, a do tego dodano moc przekroczenia granicy dźwięku i latania z prędkością liczoną w jednostkach Mach.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Oddając hołd temu zaawansowanemu ówcześnie myśliwcowi, marka Aviator stworzyła zegarek MIG-29 SMT, który został zaprojektowany z wysoką precyzją.

W naszej redakcji przedpremierowo gościły zegarki Aviator Swiss Made z linii MIG – 29 SMT, dlatego mogę to stwierdzenie potwierdzić, gdyż miałem „namacalny” kontakt z wieloma zegarkami Aviator. Model dedykowany legendarnemu myśliwcowi oddaje ducha tej bojowej maszyny, przybierając niepowtarzalny, dynamiczny i bardzo swoisty styl. Zegarek ten robi wrażenie mnogością detali, wykończenia i dostrzegalnych odniesień. Pierścień lunety wzorowany jest na zegarze z kokpitu MIG-29, zaś geometrię kadłuba starano się wyrazić w detalach koperty.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT
    
Wielofunkcyjność zegarka także odnosząca się do szerokich możliwości samolotu zapewniono poprzez zastosowanie mechanizmu kwarcowego Ronda 5030.D z funkcją stopera i pomiaru międzyczasów. Bateria gwarantuje pracę zegarka przez okres 54 miesięcy.

Poza tym zastosowano także suwak logarytmiczny dający możliwość obliczenia setek kątów oraz wielu rozmaitych obliczeń logarytmicznych. Charakterystyczne, geometryczne wzory tworzące kształt koperty zostały zaczerpnięte z aerodynamicznego kadłuba MIG-29 oraz jego kokpitowego zegara. To wszystko dało wrażenie solidności i przyczyniło się do efektu w postaci instrumentalnego, technicznego charakteru całości projektu.

Co ważne, cechy te idą w parze z wysoką jakością wykonania. Stylistycznie świetnie zintegrowano przyciski do obsługi stopera, koronki po obu stronach koperty wraz z elementami zabezpieczającymi koronkę po lewej stronie dostosowanymi do kształtu przycisków stopera.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Tarcza także inspirowana urządzeniami kokpitu MIG-29, jest dobrze wykonana, co jest ważne między innymi ze względu na sporą liczbę wskazań, jaką trzeba było na niej umieścić.  Tarcza daje możliwość dostrzeżenia trzech poziomów informacji, jakie są na niej prezentowane: suwaka logarytmicznego umieszczonego na obrotowym pierścieniu, wskazaniu aktualnego czasu i stopera oraz 3 tarcz w tym tarczy małego sekundnika.

W naszej redakcji gościło kilka wersji kolorystycznych modelu MIG-29 SMT. I bez względu na to jaką wersje wybierzemy, zegarek będzie niepowtarzalny i bardzo ciekawy ,choć często odmienny mocno od pozostałych modeli z kolekcji, co osiągnięto wyłącznie ze pomocą zestawień kolorystycznych.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Zakręcany dekiel zegarka przedstawia grafikę inspirowaną tym, co wyświetla ekran radaru, a także trójwymiarowy wizerunek sylwetki MIG-29, bardzo wiernie odwzorowany, na którym zastosowano trójkątny wzór kamuflażu.

Informacje dotyczące szczegółów technicznych zegarka umieszczono na trzech poziomach radaru.

Ponadto uszy koperty został zakrzywione w taki sposób, aby zintegrowany pasek idealnie się komponował z krzywizną koperty. Dzięki temu zastosowaniu każdy z modeli MIG-29 SMT dostosowuje się mimo sporych wymiarów (szerokość 46,7 mm, wysokość 54 mm i grubość 14,1 mm)  do szerokiego spektrum nadgarstków.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Przy okazji prezentacji tego modelu warto wspomnieć nieco o możliwościach jakie oferuje wyposażenie zegarka w suwak logarytmiczny.

Suwak logarytmiczny składa się z 3 oddzielnych skali:

• Zewnętrzna skala jest umiejscowiona na pierścieniu lunety.
• Drugą oraz trzecią skalę nadrukowano na obracającym się pierścieniu.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Poszczególne skale zostały oznaczone literami alfabetu A, B, C. Gdy obrócimy wewnętrzny pierścień i ustawimy go względem określonych liczb na zewnętrznej skali otrzymamy możliwość takich obliczeń jak: zużycie paliwa czy zmierzenie odległości, prędkości, czasu. Na wewnętrznej skali szczególnie oznaczono liczbę 60. Większość obliczeń jest bowiem dokonywana w stosunku do czasu, jak na przykład: mile na godzinę (mph) czy galony na godzinę (gal/h).

Z tego powodu liczba 60 jest nazywana wskaźnikiem konwersji, czyli "RATE" index.

Skala A reprezentuje mile i kilometry oraz galony i litry. Jeżeli użyjemy mil, skala przedstawi nam przebyty dystans lub prędkość samolotu w mph. Galony mogą reprezentować dwie wartości na skali: zużycie paliwa w galonach na godzinę oraz całkowitą ilość użytego przez samolot paliwa. Podziałki w skali B są używane do czasu w minutach lub prędkości w milach na godzinę (mph) lub w węzłach (1 w.) Skala C posiada tylko oznaczenia godzin i minut.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

W celu odczytu i interpretacji wskazań suwaka należy obrócić wewnętrznym pierścieniem w taki sposób, aby wszystkie liczby skali B pokryły się ze skalą A - liczba 60 jest wtedy na górze.

Ponadto liczba 60 może być odczytywana jako "0,6", "6", "600" lub "6000", wszystko zależy jakich obliczeń chcemy dokonać. W przypadku naszych obliczeń będzie ona używana jako liczba 60. Pomiędzy liczbą 6.0 i 7.0 w połowie znajduje się podziałka, która daje nam możliwość dodatkowej konwersji przez 5. Tym samym obliczając zużycie 600 funtów paliwa liczba 60 służy jako 600, zaś poszczególne kalibracje możemy dokonać z dokładnością do 50 funtów, (np. 600, 650, 700 itp.).

Liczby od 6.0 do 1.0 zostały wygrawerowane w odwrotnej pozycji niż pozostałe i posiadają podziałkę co 5. Stało się tak w celu podkreślenia obliczeń, które są wykonywane najczęściej na łuku pomiędzy nimi, zaś obliczenia poprzez tą część i skalę A są obszerniejsze, tym samym na tej skali umieszczono podziałkę co 1.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Konwersja na skali A może odbywać się z dokładnością 1:1.
Zmieniające się wartości na skali C są inne niż w skali A i B. Wartości do kalibracji oznaczono poprzez minuty, zaś pomiędzy godzinami odpowiadają różnym dokładnością:

•Pomiędzy 1:00 i 2:00 dokładność do 5 minut
•Pomiędzy 2:00 i 5:00 dokładność do 15 minut
•Pomiędzy 5:00 i 1:00 dokładność do 30 minut

Kalibracje na skali C są dużo większe niż na skali B. W celu uzyskania dokładniejszych pomiarów można używać pomocniczo skali B. Konwersja, czyli przeliczenie.

Za pomocą suwaka logarytmicznego możemy przeliczyć następujące miary:
 
Mile na kilometry -  Ustawiamy żądaną wartość mil na skali A poprzez ustawienie poniżej strzałki STATUTE. Następnie znajdujemy napis KM, który poprzez skale A wskaże nam wartość kilometrów danej ilości mil.

Galon amerykański na galon angielski lub litr -  Ustawiamy żądaną wartość galonów na skali A poprzez ustawienie strzałki GAL. Następnie znajdujemy galony angielskie IMP GAL i poprzez skale A odczytujemy wartość. To samo robimy w przypadku obliczeń litrów - strzałka LITERS.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Sekundy na minuty -  Ustawiamy żądaną wartość sekund na skali A poprzez ustawienie strzałki SECOND. Liczba znajdująca się nad główną strzałki "60" wskaże nam ilość minut.

Stopy na mery -  Ustawiamy strzałkę METERS przy liczbie 14,3 na skali A. Teraz za pomocą skali A i B możemy dokonywać obliczeń. Liczby na skali A reprezentują miarę stóp, zaś liczby na skali B metrów. (dzieląc daną liczbę przez 10 uzyskamy wskazanie metrów).

Funty na kilogramy - Ustawiamy strzałkę K G przy liczbie 36.5 na skali A. Teraz poprzez skale A i B możemy dokonywać obliczeń. Skala A reprezentuje funty, zaś skala B kilogramy.

Wydaje się to wszystko początkowo dość skomplikowane, ale zapewne wprawa i częste korzystanie sprowadza czynności przeliczeniowe do rutynowych.

Prezentujemy: AVIATOR Swiss Made kolekcja MIG-29 SMT

Reasumując – marka Aviator Swiss Made przygotowała naprawdę interesujący zegarek.

Model sportowy, który z powodzeniem może być traktowany jako codzienny towarzysz, a szczególnie powinien przypaść do gustu osobom lubiącym czasomierze związane z awiacją. Dostępność różnych wersji kolorystycznych sprawia, że można wybrać model najbardziej odpowiadający preferencjom.

Zegarki Aviator Swiss Made MIG-29 SMT oferowane są w cenie od 2990 do 3300 złotych.

Artykuł o przedpremierowej prezentacji serii MIG-29 SMT tu:
Przedpremiera: AVIATOR Swiss Made - Mig-29 SMT Limited Edition

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Avitor Swiss Made znajdują się zawsze na indywidulnej podstronie marki tu – AVIATOR Swiss Made.

Adrian Szewczyk

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 14 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Doxa 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Laco 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

SEIKO Prospex – zegarki powstałe z ...
SEIKO Prospex – zegarki powstałe z ...
02.10.2019
ORIS Big Crown ProPilot X Calibre 1...
ORIS Big Crown ProPilot X Calibre 1...
04.10.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Delma
Zegarki marki Doxa Sub
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Meccaniche Veneziane
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Sturmanski
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco