• Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m


Powrót do kategorii

Japońska marka Citizen wprowadza nowy model z serii PROMASTER - Eco-Drive AQUALAND DIVER 200m z analogowym miernikiem głębokości. To dobra wiadomość dla miłośników podwodnych głębin. Linia Promaster funkcjonuje już 30 lat. Przez ten czas dała się poznać jako kompletna kolekcja sportowych zegarków, które cechuje niezawodność, dokładność i funkcjonalność. Na przestrzeni lat oferowane przez te zegarki możliwości rosną, a zaimplementowane funkcje działają coraz doskonalej.

W 1985 roku Citizen zaprezentował pierwszy na świecie zegarek do nurkowania z miernikiem głębokości. Był to model „Aqualand” z elektronicznym sensorem głębokości.

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

Od 1989 roku jest on w linii Promaster. Od tego czasu CITIZEN stale rozwija swoje technologie, aby na bieżąco aktualizować funkcje zegarków przeznaczonych do nurkowania. Z biegiem lat Promaster stał się popularną globalną linią, związaną między innymi z profesjonalnymi zegarkami do nurkowania.

Linii przyświecają takie cele: Idź głębiej. Idź wyżej. Idź dalej.
Właściwe zegarki mają to ułatwiać w poszczególnych zakresach.

W „rodzinie” Promaster oferowane są zegarki sportowe dla poszukiwaczy przygód i profesjonalnych sportowców, dla których niezawodność w trudnych warunkach, a przez to bezpieczeństwo są ważną cechą, dlatego modele Promaster zawsze mają najwyższą funkcjonalność dzięki innowacyjnym technologiom.

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

Bezpieczeństwo dla użytkownika zapewnia seria starannie przemyślanych funkcji i elementów konstrukcyjnych. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz staranny montaż poszczególnych części sprawiają, że zegarek jest solidny i specjalnie zaprojektowany do użytku w ekstremalnych sytuacjach.

Obawa, że coś się stanie praktycznie nie istnieje.

Prezentowany w niniejszym artykule profesjonalny zegarek nurkowy Citizen Promaster Aqualand BN2036-14E jest wodoodporny do 20 barów i wyposażony w miernik głębokości. Wykonana ze stali, masywna i szczotkowana koperta ma 46 mm średnicy oraz 16 mm grubości. Jego sercem jest precyzyjny mechanizm Citizen kaliber J250.

Zegarek prezentowany jest na krótkiem video:
 


Dzięki zastosowanemu mechanizmowi nasz bohater wskazuje upływający czas, ale i poza wspominanym wcześniej wskazaniem głębokości ma także alarm dekompresyjny. Wskazanie głębokości następuje w sposób analogowy, za pomocą wskazówki. Dzięki temu możemy obserwować równocześnie czas jak i głębokość, mierzoną do 70 metrów. Możliwe jest wyświetlanie bieżącej głębokości wody i maksymalnej głębokości wody wraz z aktualnym czasem.

Miernik głębokości wody ma punkt bazowy (0 m) w pozycji na godzinie 3 i wyświetla głębokość w metrach, gdy zaczynasz nurkować. Indeksy nadrukowane na pierścieniu dystansowym tworzą skalę od 0 do 70 metrów głębokości. Skalowanie do 40 m jest wyświetlane bardzo dokładnie, ponieważ jest to obszar do nurkowania sportowego.

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

Zastosowany układ zapewnia dobrą czytelność wartości liczbowych i umożliwia dynamiczny odczyt podczas nurkowania. Dodatkowo, jak przystało na sprzęt profesjonalny, zegarek może poszczycić się certyfikatem ISO 6425, którego spełnianie zapewnia zgodność z fachowymi wymaganiami dotyczących zegarków typu „diver”. Model ten wyposażono także w obrotowy w jednym kierunku pierścień ze skalą minutową.

Żółta lakierowana wskazówka i liczby na skali głębokościomierza w wersji na pasku są czytelne podczas nurkowania, ale i przyciągają wzrok także podczas użytkowania na co dzień.

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

Zegarek w wersji na bransolecie wspomniane detale ma utrzymane w niebieskim kolorze, a kolor ten ma z kolei bardzo dobrą widoczność w wodzie, dzięki czemu nadaje się do wyświetlania właśnie głębokości. Dla poprawy widoczności w całkowitej ciemności wskazówki i indeksy pokryte są długo emitująca światło masą luminescencyjną, której ilości nie żałowano przy nakładaniu na właściwe elementy zegarka.

Używając jasnych kolorów - dla systemu wyświetlania czasu (zielony) i systemu wyświetlania głębokości wody (niebieski) - wartości można łatwo i  intuicyjnie  odczytać nawet pod wodą.

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

Zegarek wyposażony jest także w technologię Eco-Drive. To spora wygoda ograniczająca konieczność obsługi zegarka do minimum. Dzięki niej mechanizm zegarka jest zasilany dowolnym rodzajem światła, co eliminuje konieczność regularnej wymiany baterii. Co ważne i  przydatne, model ten ma wskazanie rezerwy chodu, co z kolei eliminuje ryzyko rozpoczęcia nurkowania w sytuacji możliwości utraty zasilania. Zawsze wiemy, czy poziom energii jest właściwy i bezpieczny. Pełne naładowanie akumulatora oznacz około 330 dni pracy.

Koronka zegarka jest przykręcana dzięki czemu po mocnym dokręceniu mamy zapewnienie szczelności w tym miejscu, jak i bak ryzyka poluzowania tego zabezpieczenia.

Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m jest duży, co wynika z podanych wcześniej wymiarów, ale nie aż tak, by dla wielu nie móc być codziennym sportowym zegarkiem o atrakcyjnym i intrygującym wyglądzie.

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

CITIZEN Promaster Eco-Drive AQUALAND Diver 200m

Nowoczesny design robi dobre wrażenie w sytuacji codziennego używania jednocześnie manifestując niejako styl życia właściciela.

W nowym modelu poprawiono wygodę użytkowania, co jest ważne, gdy mamy zamiar traktować ten zegarek jako codziennego towarzysza ponieważ konstruując nowy model sprawiono, że jest cieńszy, niż poprzednik z roku 2014. Poza tym na wygodę użytkowania wpływa umieszczenie głównych elementów „sterujących” po lewej stronie obudowy.

Citizen Aqualand BN2031-85E to model z niebieskimi akcentami oferowany na solidnej stalowej bransolecie. Model BN2036-14E oferowany jest na uretanowym czarnym pasku z dołączonym przedłużeniem i ma on detale w kolorze żółtym.

Wszelkie nowości, rezenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Citizen znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CITIZEN

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Frederique Constant – Tourbillon Pe...
Frederique Constant – Tourbillon Pe...
14.08.2019
Prezentujemy: CZAPEK Faubourg de Cr...
Prezentujemy: CZAPEK Faubourg de Cr...
20.08.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco