• Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Montblanc

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość


Powrót do kategorii

Marka Certina, nieco na przekór obowiązującym trendom, cały czas dba o to, aby jej kolekcje obfitowały w damskie zegarki o niewielkich rozmiarach. Dlaczego na przekór? Łatwo można zauważyć, że obecna oferta zegarków różnych marek przeznaczonych dla kobiet coraz częściej opiera się na rozmiarach kopert o średnicy od 36 do 38 milimetrów, niezależnie od przeznaczenia czasomierza. Z kolei nie wszystkim Paniom odpowiadają typowo koktajlowe, filigranowe modele, nieznacznie przekraczające średnicę 20 mm. Certina DS Action Lady Diamonds stawia czoła temu wyzwaniu – oto model, które koperta mierzy 33,8 milimetra średnicy, czyli idealnie nadaje się pod mankiet czy do sukienki.

Koperta zegarka wykonana jest ze stali szlachetnej o klasycznie okrągłym kształcie, a ożywia ją wyraźne odcinający się pierścień i finezyjna otoczka prostej, zakręcanej koronki.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Zdobienia nie są potrzebne, ponieważ prosta forma doskonale pasuje do bransolety z łączonych ogniw. To ona ma być tutaj głównym elementem dekoracyjnym i nadawać ton całej stylizacji. Zestawienia polerowanych i satynowanych części na pewno przykują wzrok dyskretną elegancją i sprawią, że obserwator zechce obdarzyć naszą Lady większą atencją.

A zdecydowanie warto, bo modele z tej kolekcji reprezentują nie tylko wysoką jakość wykonania, ale mają sporo interesujących tajemnic do odkrycia. Pod szkłem szafirowym pokrytym powłoką antyrefleksyjną naniesioną z obu stron, mienią się satynowym blaskiem srebrna tarcza oraz ręcznie szlifowane diamenty.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Diamenty ułożone wertykalnie w miejscu indeksu godziny 12 są najważniejszym ozdobnikiem na cyferblacie. Każdy z nich otacza ramka w kolorze licującym z pozostałymi indeksami i obwolutą datownika (w zależności od referencji, wykonana ze stali, bądź w kolorze różowego złota). Trzeba przyznać, że to nieco ryzykowne posunięcie ze strony projektantów. Z jednej strony może się podobać – kamienie są dobrze widoczne, nie umykają uwadze i pasują do całości projektu.

Z drugiej strony – może przeszkadzać i odwracać uwagę od drogocennych błyskotek. Przychylam się raczej do tego, że znacznie subtelniej i delikatniej byłoby bez ciemnych elementów, zwłaszcza, że właściwe znaczniki godzinowe są klinowate i dość ciężkie w formie, a przypomnijmy, że do dyspozycji mamy niecałe 3,4 cm powierzchni.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Nie zmienia to faktu, że diamenty czynią ten zegarek bardziej biżuteryjnym oraz szykownym, w końcu są „najlepszym przyjacielem każdej kobiety”.

Błyszczące i matowe powierzchnie bransolety wykonanej ze stali szlachetnej przeplatają się z powierzchniami szczotkowanymi i polerowanymi. Podobnie jak w większości zegarków przeznaczonych do sportów wodnych, bransoleta ma motylkowe zapięcie, a możliwość jej przedłużenia lub skrócenia odbywa się w klasyczny sposób - dodając lub ujmując ogniw.

DS Action Lady Diamonds to nie tylko „ślicznotka”, której miejsce jest w puzderku z dodatkami. To przede wszystkim zegarek o sportowym zacięciu i wysokiej punktualności chodu.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Wodoszczelność na poziomie 200 metrów zapewnia zakręcany dekiel, a o bezpieczeństwo mechanizmu dba system DS, doskonale znany z historii marki.

Funkcja EOL (wskaźnik zużycia baterii) zdecydowanie ułatwia codzienne użytkowanie, a precyzja wskazań zastosowanego mechanizmu kwarcowego ETA F06.411, wyprodukowanego z modułem Precidrive™, została doceniona poprzez uznany Instytut Testowania Chronometrów COSC i poświadczona oficjalnym certyfikatem chronometru. To szczególnie ważne ponieważ stawia Lady Action wyżej w zakresie precyzji chodu.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Rozwinięciem skrótu COSC jest Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres. To niezależny instytut zajmujący się sprawdzaniem chronometrów pod kątem kilku kryteriów. Powstał w 1973 roku w Szwajcarii, jako efekt kooperacji pięciu kantonów. Jego główna siedziba znajduje się w La-Chaux-des-Fonds. Dzięki rygorystycznym standardom (mechanizmy są testowane przez 16 dni z rzędu, w 3 różnych położeniach i temperaturach) nie ma mowy o przypadkowości pomiarów. Najważniejsze składowe wystarczającej oceny to średnia dzienna wartość chodu, różnica, wahania spowodowane wpływem temperatury czy różnicą położeń.

Marka Certina zdecydowanie budzi skojarzenia z zegarkami o sportowym zacięciu. Ciekawostką jest, że sama nazwa wywodzi się z łaciny i oznacza „bezpieczny”, co odnosi się oczywiście do niezawodności.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Najbardziej charakterystycznym elementem jest logo marki -  skorupa żółwia, symbol zdobiący dekle wielu modeli. Często też na tarczach pojawia się data narodzin marki - 1888 rok. Jednym z najważniejszych kamieni milowych w rozwoju przedsiębiorstwa było opracowanie wspomnianego już systemu Double Security, a stało się to niemal 60 lat temu. Był to początek fascynujących projektów zegarków spełniających swoje zadania zarówno w wysokich górach, jak i pod wodą. Kolejnym krokiem okazał się aktywny udział w imprezach i wydarzeniach sportowych, jak chociażby partnerstwo z Sauber Petronas, teamem F1 czy Abu Dhabi Total World Rally Team, jednym z najsłynniejszych i odnoszących największe sukcesy zespołów rajdowych. Wisienką na torcie jest fakt, że do grona ambasadorów Certiny dołączyła Stephane Kox, kierowca rajdowy. Sławę przyniosły jej kolejne medale zdobywane w holenderskich, belgijskich i europejskich mistrzostwach gokartów.

Certina DS Action Lady Diamonds - w subtelny sposób podkreślić kobiecość

Nowe modele z kolekcji Certina DS Action Lady Diamonds stanowią doskonały przykład zegarków o sportowym charakterze i możliwościach technicznych, ale zarazem zaprojektowano je z myślą o kobietach. Podkreśla to nie tylko odpowiednia średnica koperty, lecz także wspomniane diamenty widoczne na tarczy. To z pewnością interesująca propozycja dla aktywnych pań, które równocześnie lubią w subtelny sposób podkreślić swoją kobiecość.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki CERTINA znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CERTINA.

Marzena Kondera - Giergiel

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 14 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Alpina 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Victorinox I.N.O.X. V – stylowe i w...
Victorinox I.N.O.X. V – stylowe i w...
27.08.2018
DOXA Calex Spiral Rose Automatic (z...
DOXA Calex Spiral Rose Automatic (z...
03.04.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco