• Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic


TAG Heuer  to firma, która została założona przez Edouarda Heuera w 1860 roku w szwajcarskiej miejscowości St-Imier położonej w regionie Jura, który jest miejscem, gdzie siedzibę ma wiele firm zegarmistrzowskich. Przedsiębiorstwo Heuera rozwijało się sięgając po nowe rozwiązania techniczne i zdobywając prestiżowe nagrody. W 1890 roku kolekcja jego zegarków zdobyła srebrny medal na Wystawie Paryskiej. W 1916 roku skonstruował Micrograph – pierwszy na świecie przyrząd pomiarowy zdolny do odmierzania czasu z dokładnością do 1/100 sekundy. W roku 1969 firma skonstruowała i opatentowała Microtimer, zdolny odmierzyć czas z dokładnością do 1/1000 sekundy. Heuer w 1975 roku wprowadził na rynek pierwszy na świecie chronograf kwarcowy – Chronosplit, charakteryzujący się o dokładnością pomiaru do 1/100 sekundy. Te wszystkie innowacje spowodowały, że dziś firma kojarzy się fanom zegarków w dużej mierze jako producent specjalizujący się szczególnie w zegarkach w których zastosowano komplikację konstrukcji mechanizmu w postaci stopera właśnie.

Oczywiście marka TAG Heuer stosuje także inne komplikacje konstrukcji, w tym tak zwane „wielkie”, jak chociażby Tourbillon, ale stopery to właśnie domena marki.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Od czasu przejęcia w 1985 roku firmy Heuer przez spółkę TAG (Techniques d’Avant Garde) firma używa nazwy TAG Heuer. W 1999 roku TAG Heuer został przejęty za 739 mln $ przez francuski koncern zajmujący się produkcją i sprzedażą dóbr uznawanych za luksusowe, LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton). Po tym krótkim rysie historycznym mogę przejść do sedna niniejszej publikacji, jakim jest przedstawienie nowego modelu, który reprezentuje chyba najlepiej sprzedającą się kolekcję firmy, czyli Carrera.  

Prezentowanym zegarkiem jest model Carrera Calibre 16 Chronograph.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Ta kolejna już odmiana popularnego zegarka jest wynikiem chęci stworzenia stylowej, inspirowanej wyglądem modeli vintage wersji ze stoperem, która nawiązuje do bogatego dziedzictwa marki. W wyglądzie nowych modeli dostrzeżemy także detale wynikające z powiązań marki z motoryzacją oraz wyścigami samochodowymi.

W bieżącym roku mija 55 lat od momentu, kiedy kolekcja Carrera została wprowadzona na rynek. Od początku jej istnienia, który datowany jest na 1963 rok, linia darzona jest na tyle dużym uznaniem, by dla wielu miłośników zegarmistrzostwa stać się niemal synonimem pomiaru czasu w sporcie motorowym. Na przestrzeni lat przecież także kilku legendarnych kierowców nosiło zegarki z funkcją stopera marki Heuer Carrera.

W 2018 roku przypada więc wspomniana, 55-rocznica powstania słynnej kolekcji Carrera. W związku z tym faktem marka TAG Heuer zaprezentował dwa nowe, klasyczne zegarki inspirowane stylem vintage, ale oczywiście o stylistyce, która jednoznacznie wiąże je z innymi przedstawicielami serii „Carrerami”.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograf, czyli model z zaimplementowaną funkcją stopera, posiada kopertę wykonaną ze stali szlachetnej o średnicy 41 mm. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne tego modelu: pierwsza, w której przewodnim kolorem jest czarny, oferowana wraz z paskiem wykonanym ze skóry w kolorze czarnym, oraz w wersji niebieskiej, którą zestawiono z bransoletą wykonaną ze stali szlachetnej.

W obu wariantach zastosowano kontrastowe dodatki w kolorze czerwonym, co dało zestawienia kojarzące się wyraźnie ze sportami motorowymi.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic
Dwa sportowe modele w stylu vintage, z przyciskami zakończonymi klasycznie grzybkami i nacięciem na koronce wypełnionym czarnym lakierem oraz na górnym przycisku z czerwonym wypełnieniem. Ponadto na matowych powierzchniach tarcz, zarówno niebieskiej jak i czarnej, umieszczono trzy białe liczniki, które są lekko zagłębione w stosunku do głównej płaszczyzny tarczy. Górny odpowiada za wskazania minut stopera, dolny za godziny stopera.

Totalizator umiejscowiony na godzinie 9-tej to mały sekundnik. Liczniki stopera są dookólnie giloszowane. Na wysokości godziny 3-ciej umieszczono okienko datownika wskazujące dzień miesiąca, które okala ramka oraz nakładane logo firmy. W tym miejscu dostrzeżemy także nadrukowaną nazwę kolekcji i symbol mechanizmu – Calibre 16, czyli mechanizm bazujący na ETA 7750. To znany, ceniony i sprawdzony werku z automatycznym naciągiem, który słynie z niezawodności i trwałości, ale także z precyzji pracy.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Wracając do opisu wyglądu elementów tarczy. Wskazówki stopera są polakierowane na kolor czerwony. Także sekundnik ma na swojej tarczy pola wykonane w tym kolorze, wydzielające trzy obszary po 10 sekund. Kolor czerwony zastosowano także dla odznaczenia pierwszych 15 sekund na precyzyjnej podziałce sekundowej naniesionej na pierścieniu dystansującym. Sekundę podzielono na niej zgodnie z częstotliwością pracy wskazówki sekundowej stopera. Także każde kolejne 5 sekund przy nakładanych indeksach godzinowych na tarczy jest zaakcentowane czerwonym kolorem.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Luneta wykonana z ceramiki ma za pomocą grawerowania naniesioną skalę tachymetru. Układ dodatkowych kolorów, tak jak i wszystkich zastosowanych skal, jest taki sam w wersji czarnej i niebieskiej. Oba zegarki mają również masę luminescencyjną naniesioną na wskazówki, a także masę nałożono w formie wąskich pasków na indeksy godzinowe. Jej kolor nawiązuje do stylistyki zegarków vintage, jest beżowy. Ten kolor często określany jest jako „old radium”, odnosząc się do barwy starych mas opartych na promieniotwórczym Radzie.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Dekiel zastosowany w obu wersjach zegarka jest stalowy, pełny i wkręcany. Jego bbła część została wypolerowana, a na płaszczyźnie widoczny jest szczotkowany pierścień na którym wygrawerowano podstawowe informacje techniczne o tym modelu. Wnętrze dekla przyozdobiono moletowaniem i odciśnięto logo firmy, a pod nim nazwę linii.

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Szczegóły techniczne TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic:

Numery referencyjne: Czarna wersja CV201AP.FC6429, wersja niebieska CV201AR.BA0715
Mechanizm: Calibre 16 z naciągiem automatycznym
Koperta:  polerowana stal
Średnica: 41 mm
Dekiel: pełny, stalowy, wkręcany
Luneta: polerowana w kolorze czarnym lub niebieskim, ceramiczna ze skalą tachymetru
Szkło: szafirowe z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach
Wskazówki: polerowane, rodowane wypełnione beżową masą Super Luminova
Indeksy: polerowane, rodowane z beżową masą Super Luminova
Wodoszczelność: 100 metrów
Pasek: skórzany w kolorze czarnym z czerwonymi przeszyciami
Bransoleta: stalowa z ogniwami w kształcie litery "H"

Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic

Czarna wersja modelu Carrera Calibre 16 Chronograph Automatic wyposażona jest w perforowany skórzany pasek w kolorze czarnym z czerwonymi przeszyciami. Bransoleta wykonana ze stali szlachetnej, będąca w zestawie z wersją w kolorze niebieskim, nie ma oczywiście żadnych akcentów kolorystycznych.

Te dwa sportowe modele marki TAG Heuer są pięknymi dodatkami do kolekcji Carrera, stanowiąc świetne sportowo – casualowe zegarki na co dzień.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TAG Heuer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - TAG Heuer.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Prezentujemy: IWC Portugieser Perpe...
Prezentujemy: IWC Portugieser Perpe...
06.12.2018
Montblanc – smartwatch SUMMIT 2 #st...
Montblanc – smartwatch SUMMIT 2 #st...
11.12.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco