• Zegarki marki Oris
  • Zegarki marki Seiko
  • Zegarki marki Junghans

Jak co roku, a jednak inaczej! Turniej Longines Future Tennis Aces 2018

Od wielu już lat zegarkowa firma Longines wspiera młodych adeptów tenisa, organizując zawody dziewcząt i chłopców. Do tej pory odbywały się one naprzemiennie – w jednym roku dziewczęta, w kolejnym chłopcy.  Impreza ta zawsze odbywa się w trakcie trwania paryskiej odsłony „Wielkiego Szlema” – turnieju Rolanda Garrosa.

Jak się okazuje w tym roku w Polsce zorganizowana eliminacje tak dla dziewcząt, jak i dla chłopców.

Skąd taka zmiana?

W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że to zasługa naszego tenisisty – Martyna Pawelskiego, który w ubiegłym roku wygrał turniej paryski firmy Longines.

Inny jest jednak powód – po prostu Longines w tym roku organizuje turniej równocześnie dla dziewcząt i dla chłopów.

Turniej Longines Future Tennis Aces 2018

Na pewno wpływ ma coraz większa popularność samego turnieju organizowanego przez markę Longines, a to dla odmiany jest wynikiem sukcesu imprezy jako wydarzenia, oraz pozycji marki Longines na zegarkowym rynku.

Trzeba też pamiętać o tym, że kilka lat temu przeniesiono miejsce rozgrywania turnieju z kortów Rolanda Garrosa na Pola Elizejskie, pod wieżę Eiffla.

Tak więc poza edukacyjnym i sportowym charakterem, wydarzanie to stało się także atrakcją turystyczną miasta w trakcie trwania turnieju French Open.

W tym miejscu trzeba też podkreślić znaczenie sportowe turnieju Longines Future Tennis Aces, które potwierdzą choćby Maja Chwalińska i Iga Świątek - polskie zawodniczki dziś odnoszące sukcesy na arenach międzynarodowych, które w turnieju tym brały udział.

Longines Future Tennis Aces 2018. Polskie eliminacje

Dwoje młodych tenisistów będzie reprezentować Polskę w turnieju w Paryżu.

Kamila Popławska z Białegostoku, oraz Jakub Krawczyk z KT TENISWIL Warszawa zwyciężyli w polskim turnieju Longines Future Tennis Aces 2018 i wraz z opiekunami pojadą na światowe finały LFTA w Paryżu. Tak jak wspomniano powyżej odbywają się w trakcie trwania turnieju wielkoszlemowego Roland Garros.

W dniach 13 i 14 kwietnia 2018 ośmiu najlepszych zawodników i osiem najlepszych zawodniczek z Polski, urodzonych po 3 czerwca 2005 walczyło w podwarszawskim klubie Europejskie Centrum Tenisa w turnieju zorganizowanym przez markę szwajcarskich zegarków Longines i Polski Związek Tenisowy.

Turniej Longines Future Tennis Aces 2018. Dziewczęta

W kategorii dziewczynek, w półfinale Kamila Popławska pokonała Hanię Telżyńską 4/5(6) 4/1 4/1.

W finale spotkały się zawodniczki: Kamila Popławska oraz turniejowa „jedynka” wśród dziewczynek - Zuzanna Bednarz. Kamila wygrała finał wynikiem 4/0 4/0. Od samego początku zagrała pewnie, narzucając przeciwniczce swój styl gry, dzięki czemu odniosła tak zdecydowane zwycięstwo.

Turniej Longines Future Tennis Aces 2018. Chłopcy

W kategorii chłopców, Jakub Krawczyk zwyciężył w półfinale z Jakubem Jędrzejczakiem (turniejowa jedynka) wśród chłopców) 5/4(6) i 4/2.

W finale wygrał po zaciętej walce z Hugo Kwaśniewskim  1/4 5/4(1) 5/4(5). Mimo, iż Jakub szybko przegrał  pierwszego seta, w następnych partiach swoim spokojem i konsekwencją doprowadził do zwycięstwa. Gra była wyrównana i o zwycięstwie zadecydowały tie-breaki drugiego i trzeciego seta.

Chłopcy do samego końca trzymali publiczność w napięciu.

Kamila Popławska i Jakub Krawczyk będą reprezentować Polskę w tegorocznym finale Longines Future Tennis Aces 2018 w Paryżu, który odbędzie się w dniach 30 maja - 4 czerwca 2018 w trakcie French Open.

Przypomnijmy, iż rok temu, reprezentujący Polskę Martyn Pawelski wygrał prestiżowy turniej międzynarodowy  LONGINES Future Tennis Aces 2017 w Paryżu. To wielki sukces młodego tenisisty, dzięki któremu zeszłoroczna edycja turnieju przejdzie do historii. Ideą turnieju jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa.

LONGINES jest Oficjalnym Partnerem i Oficjalnym Chronometrażystą Roland-Garros od 2007 roku. Marka z dumą wspiera ten światowej sławy turniej, który doskonale reprezentuje jej największe wartości: Elegancję, Tradycję i Emocje.

Wszelkie informacje, recenzje zegarków oraz nowości dotyczące Longines znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - LONGINES.