• Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki U-boat

CERTINA DS Podium GMT Chronometer – czas nie zna granic


Powrót do kategorii

Stworzenie uniwersalnego zegarka, który byłby połączeniem sportowej charakterystyki z wysublimowanym, elegancko-biznesowym stylem jest dość trudne, niemniej wiele firm podejmuje to wyzwanie. Jednym udaje się to lepiej lub gorzej, niektórym markom nie udaje się to wcale, ale z pewnością marka Certina doskonale łączy te pozornie różne od siebie stylistyki. Dowodem na to jest jeden z najnowszych modeli, którego nazwa nawiązuje do sportowego stylu.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Certina DS Podium Chronometer GMT to kontynuacja doskonałej linii zegarków, która cieszy się ogromną popularnością i jest jedną z bestsellerów marki. Od prawie 60 lat określenie DS jest synonimem wyjątkowej wytrzymałości, wodoszczelności i odporności na wstrząsy. To właśnie w 1959 roku został zaprezentowany model posiadający innowacyjne rozwiązanie DS Concept. Zegarek ten był wstrząsoodporny i posiadał wodoszczelność na poziomie 200 metrów. Rozwiązanie DS jest kontynuowane po dziś dzień i jest najbardziej charakterystyczną cech, jaką posiadają zegarki sygnowane logiem żółwia.

Początki kolekcji DS Podium sięgają 2005 roku, gdy marka była oficjalnym sponsorem Sauber Petronas Team w wyścigach Formuły 1. W tym samym czasie towarzyszyła Thomasowi Luthi, który zdobył tytuł mistrza świata w sportach motocyklowych w klasie 125ccm.

Te sportowe sukcesy były początkiem dla doskonałej kolekcji DS Podium.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Choć sama nazwa nawiązuje do tzw. stawania na pudle, czyli zdobywania najwyższych laurów w sporcie, to modele sygnowane „DS. Podium”, to nie tylko mocno sportowe czasomierze. Posiadają one również wersje, które z pewnością można określić jako casualowe, bądź też eleganckie.

Oczywiście nie mam tu na myśli zegarków, których jest najwięcej w kolekcji, czyli wyposażonych w funkcję chronografu i „przyodziane” w pasek wykonany z kauczuku lub skóry. Mam na myśli modele z paskami wykonanymi ze skóry, które to modele oprócz wskazania czasu oferują także funkcję datownika, ewentualnie wskazanie drugiej strefy czasowej.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Niby sportowy, choć bliżej mu do biznesu

Takim właśnie modelem jest Certina DS Podium GMT Chronometer, która jak już wspomniałem posiada funkcję wskazania czasu dla drugiej strefy czasowej. Ponadto wskazanie to jest realizowane w trybie 24-godzinnym, dzięki czemu, jeśli nie potrzebujemy określić godziny dla innej strefy czasowej, to możemy ustawić go tak, abyśmy łatwo mogli odczytać, czy obecnie zegarek wskazuje godzinę np. 6, a nie 18.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Choć jest to rozwiązanie, które dla części użytkowników nie jest potrzebne na co dzień, to dla osoby, która podróżuje po świecie, a także prowadzi rozmaite interesy i wykonuje liczne międzynarodowe połączenia telefoniczne jest to niezwykle przydatne. W prosty i szybki sposób po ustawieniu właściwej strefy osoba prowadząca telefoniczne negocjacje z odbiorcą z innej strefy jest w stanie określić, czy dana godzina jest odpowiednia na nawiązanie kontaktu, czy też nie. 

Rozwiązanie GMT jest czytelne i łatwe w ustawianiu, a niezwykle użyteczne dla wielu osób.

Funkcja drugiej strefy czasowej oczywiście nie jest żadną nowością, a tym bardziej w ofercie marki  Certina, ale w nowej wersji Podium GMT została wykonana w bardzo ciekawy sposób. Na tarczy umieszczono grafikę z siatką geograficzną kuli ziemskiej, a wokół niej naniesiono skalę 24 godzinną z wyraźnym zaznaczeniem godzin dziennych i nocnych.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Grafika ta w znacznym stopniu dominuje na tarczy w jej lewej części w osi indeksów 3 i 9. Po drugiej stronie od wskazania GMT znajdziemy okienko datownika ukryte w otworze otoczonym przez matowo-złotą ramkę, która została kolorystycznie dopasowana do pozostałych indeksów nakładanych na tarczę oraz czytelnych wskazówek pokrytych masą SuperLuminova, które doskonale kontrastują ze srebrzystym cyferblatem.  

W okolicach indeksu godziny 6 napisane zostały słowa, które wyjaśniają z jakim zegarkiem mamy do czynienia, czyli DS Podium Chronometer GMT.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Nowa wersja w starym kształcie

Uaktualniony model został wykonany w znanym już kształcie, bowiem koperta została zapożyczona z dotychczasowych wydań kolekcji – zastosowano bowiem kopertę wykonaną ze stali szlachetnej, o średnicy 41 mm i grubości 10.4 mm, o charakterystycznych, wyrazistych liniach. Luneta zegarka została wypolerowana i wygrawerowano na niej cyfrową skalę podkreślającą jego sportowy charakter. Poza obręczą szkła pozostałe elementy zostały wyszczotkowane, dzięki czemu zegarek bardzo zyskuje w ogólnym odbiorze.

Koronka posiada po obu stronach stalowe osłony, które zapobiegną przypadkowym uderzeniom i uszkodzeniom. Wodoszczelność na poziomie 10 ATM jest zapewniona nie tylko przez podwójną uszczelkę na koronce, ale również gruby dekiel zegarka, na którym wygrawerowano Żółwia, czyli logo marki. Kolorystyka tarczy i wykończenie koperty współgra z brązowym skórzanym paskiem z fakturą krokodyla. Pasek jak w przypadku wielu modeli marki posiada zapięcie motylkowe.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

W zegarku DS Podium został zastosowany mechanizm ETA F06.421 PRECIDRIVE, który jest niezwykle precyzyjnym werkiem certyfikowanym przez Official Swiss Chronometer Testing Institute. COSC dla mechanizmów kwarcowych posiada dużo bardziej restrykcyjne parametry jakie musi spełniać, niż ma to miejsce w przypadku mechanizmów mechanicznych.

Taki certyfikat jest gwarantem tego, że użytkownik nie musi obawiać się o precyzję chodu i wskazań. Jeśli jednak certyfikat nie jest wystarczający do tego, aby mieć pewność odnośnie jakości mechanizmu, to należy zaznaczyć, że właśnie zegarki z chronometrem posiadają 3-letnią gwarancję producenta. Jest to nowość, którą Certina wprowadziła w zeszłym roku.

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

CERTINA DS Podium GMT Chronometer

Patrząc na ten model nie mam wątpliwości, że wpisuje się on doskonale w klimat biznesowo-sportowy, jaki w ostatnim czasie dominuje w marce Certina.

DS Podium Chronometer GMT jest świetnym rozwinięciem dotychczasowej linii Podium i z pewnością będzie idealnym wyborem dla osób, które potrzebują zegarka nie tylko na co dzień, ale również na bardziej eleganckie okazje.

Certina DS Podium GMT Chronometer oferowana jest w cenie nieco ponad 2 000 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Certina.

Jakub Wojdat


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Maurice Lacroix. Prezentacja Aikon ...
Maurice Lacroix. Prezentacja Aikon ...
30.03.2018
POLPORA 1918 - z miłości do wolnośc...
POLPORA 1918 - z miłości do wolnośc...
05.04.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco