• Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko

Pre-Basel 2018: Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)


Najnowsza odsłona znanej i cenionej kolekcji Worldtimer marki Frederique Constant wyróżnia się nową kolorystyką. Zarówno na tarczy, jak i na pasku króluje kolor ciemnej zieleni. Bardzo ciekawe i odważne zestawienie, niewątpliwie godne uwagi. Poznajmy zatem bliżej Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture o referencji FC-718GRWM4H6.

Zegarek posiada wiele elementów przykuwających uwagę.

Jednym z nich jest mapa świata, którą naniesiono na tarczę. Jest to bezpośrednie odwołanie do komplikacji konstrukcji mechanizmu, w którą wyposażono ten model, czyli prezentacji czasu wszystkich stref czasowych. Kontynenty zyskały grafitowy odcień, dzięki czemu, razem z ciemnozieloną tarczą, osiągnięto wysoki kontrast ze wskazówkami, co pozytywnie wpłynęło na odczyt ich wskazań. Dookoła mapy rozlokowano okrągłe indeksy wypełnione masą luminescencyjną. Zastosowano ją również jako wypełnienie ręcznie polerowanych wskazówek: godzinowej i minutowej.

Po zewnętrznej stronie indeksów naniesiono skalę minutową.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Datownik umieszczono na mniejszej, okrągłej tarczy na godzinie 6. Zyskała ona zdobienie w postaci delikatnych promieni rozchodzących się z jej środka. Aktualny dzień miesiąca wskazywany jest za pośrednictwem małej wskazówki. W datowniku zostały zastosowane indeksy arabskie. Z powodu małych rozmiarów zdecydowano się oznaczyć nimi wyłącznie dni nieparzyste, a pomiędzy nimi umieszczono punkty odpowiadające dniom parzystym.  

Tarczę główną oplatają dwa ruchome pierścienie. Na zewnętrznym umieszczono nazwy głównych miast przypisanych do 24 stref czasowych. Pierścień wewnętrzny wskazuje czas w trybie 24-godzinnym i jest zsynchronizowany ze wskazówkami. W celu ułatwienia odczytu wskazań, godziny od 6 do 18 zostały naniesione na jasne tło, a nocne - na ciemne.

Dodatkowym smaczkiem jest zastąpienie godziny 12 symbolem słońca.

Dzięki częściowemu zasłonięciu pierścieni przez datownik w okolicach godziny 6 uzyskano bardzo ciekawy, trójwymiarowy efekt tarczy.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Zegarek wyposażono w innowacyjny mechanizm Frederique Constant, kaliber FC-718. Posiada on wspomnianą funkcję Worldtimer, która umożliwia odczyt godziny w każdej z 24 stref czasowych, bez konieczności dokonywania ręcznej korekty wskazówek.

Innowacja w tym mechanizmie polega na wyeliminowaniu dodatkowych przycisków. Cała operacja zmiany strefy czasowej dokonywana jest wyłącznie przy użyciu koronki. Została ona zaprojektowana w ten sposób, aby na pozycji pierwszej, kiedy koronka jest wciśnięta, umożliwiała nakręcenie zegarka. Kolejne wysunięcie wprowadza mechanizm w tryb zmiany daty oraz strefy czasowej, poprzez obracanie koronki w różnych kierunkach. Wysunięcie koronki o kolejny stopień powoduje zatrzymanie mechanizmu i daje możliwość ustawienia odpowiedniej godziny.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Obsługa funkcji Worldtimer jest bardzo prosta i intuicyjna.

Strefę czasową, w której aktualnie się znajdujemy wyznacza indeks na godzinie 12. Godzinę w innych miejscach na świecie odczytujemy z dysku 24-godzinnego. Posłużmy się przykładem ze zdjęcia. Jeżeli w Londynie mamy godzinę 10:10, co możemy odczytać z głównych wskazówek oraz dysku 24-godzinnego na wysokości indeksu 12, to w tym samym czasie w Los Angeles jest godzina 2:10, a w Bangkoku 17:10.

Czas w innych strefach odczytujemy z dysku godzinowego patrząc na wartości znajdujące się na wysokości wybranego miasta.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Zegarek FC Worldtimer zaopatrzono w mechanizm w pełni zaprojektowany i zbudowany we własnej manufakturze, kaliber FC-718. Posiada on naciąg automatyczny z możliwością dokręcania ręcznego przy użyciu koronki. Werk działa z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. Wyposażony jest w 26 kamieni łożyskujących pracę ruchomych elementów. Rezerwa chodu tego mechanizmu wynosi 42 godziny.

Koperta o średnicy 42 mm została wykonana ze stali szlachetnej 316L wypolerowanej na wysoki połysk. Posiada klasyczny, okrągły kształt z delikatnie zaokrąglonymi krawędziami. Grubość uszu została dopasowana do lunety zegarka, dzięki czemu tworzą razem zgrabną całość. Koronka została umieszczona standardowo na godzinie 3. W celu ułatwienia obsługi, na jej obrzeżu naniesiono głębokie frezowania, które eliminują ślizganie się koronki w palcach. Wodoszczelność prezentowanego modelu wynosi 5 atmosfer.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Tarcza chroniona jest przez odporne na zarysowania szkło szafirowe o profilu wypukłym. Szkło znajduje się również na deklu, co pozwala na obserwowanie działania mechanizmu. Jest tutaj co podziwiać, ponieważ producent ozdobił go bogato pasami genewskimi oraz groszkowaniem. Informacje wygrawerowane na moście zyskały złote wypełnienie, a wahnik mechanizmu pozbawiono nadmiaru materiału. Zabieg ten sprawił, że niezależnie od jego pozycji, werk zegarka jest zawsze dobrze widoczny.
    
Prezentowany Frederique Constant Worldtimer został zaopatrzony w zielony pasek ze skóry aligatora z kontrastowym, białym przeszyciem.

Zegarek dedykowany jest osobom, które często podróżują i znajdują się w różnych strefach czasowych. Przyda się również osobom prowadzącym globalne interesy oraz posiadającym rodzinę i przyjaciół rozsianych po różnych częściach świata.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (FC-718GRWM4H6)

Frederique Constant w najnowszym modelu Classic Worldtimer Manufacture pozostał wierny swojej idei tworzenia luksusowych zegarków wykonanych z wysoką starannością i jednocześnie dostępnych za niewygórowaną kwotę pieniędzy. Aby stać się posiadaczem tego czasomierza, trzeba przeznaczyć około 16 000 złotych.

Jak za zegarek tej klasy, z mechanizmem stworzonym we własnej manufakturze i wyposażonym w komplikację konstrukcji w formie wskazań czasu innych stref czasowych, to naprawdę uczciwa cena.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Frederique Constant znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Frederique Constant.

Paweł Zgiep


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Nowości 2018: Junghans – modele z k...
Nowości 2018: Junghans – modele z k...
16.03.2018
Hautlence Vortex Gamma Magma - prem...
Hautlence Vortex Gamma Magma - prem...
26.03.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco