Jaeger-LeCoultre prezentuje… Geophysic True Second Limited Edition

POWRÓT 29.12.2017 Zegarki
Jaeger-LeCoultre prezentuje… Geophysic True Second Limited Edition

Uwaga kolekcjonerzy i wszyscy ci, którzy kochają zegarki z historią!

Jaeger-LeCoultre prezentuje nową edycję zegarka Geophysic. Tym razem jest to  odsłona, która ma szansę stać się kultową – z tarczą w kolorze „spirit blue”. Limitowana edycja Geophysic True Second obejmuje serię zaledwie 100 egzemplarzy.
 

Międzynarodowy Rok Geofizyczny


Geophysic Chronometer Reference E 168.


Inspiracją dla twórców współczesnego zegarka Geophysic, jest legendarny czasomierz o niezwykłej dokładności i precyzji, wyprodukowany niemal 60 lat temu - w 1958 roku. Wówczas okazją ku takiemu przedsięwzięciu był Pierwszy Międzynarodowy Rok Geofizyczny, a także  125 rocznica istnienia marki Jaeger-LeCoultre. 

Międzynarodowy Rok Geofizyczny - to wspólne badania geofizyki Ziemi, które były inicjatywą 67 różnych krajów. Inicjatywa zachęciła do wspólnych badań naukowych i eksperymentowania w dziedzinach związanych z geofizyką, takich jak: fizyka jonosfery, glacjologia, grawimetria, magnetyzm ziemski, meteorologia, oceanografia, promieniowanie kosmiczne i aktywność słoneczna.


Geophysic Chronometer Reference E 168.


Właśnie tamto wydarzenie wsparte rocznicą marki zainicjowało prace nad jednym z najbardziej wymagających, a jednocześnie najbardziej trwałych zegarków na świecie - Geophysic Chronometer Reference E 168.


Geophysic Chronometer Reference E 168.

Model opatrzony określeniem Geophysic od samego początku miał być uosobieniem szwajcarskiego know-how, wynikiem dodatkowych intensywnych badań, oraz wielu doświadczeń przeprowadzonych przez manufakturę z Le Sentier.

Prestiżu nadawał fakt, że ów zegarek został podarowany pierwszemu człowiekowi, który poprowadził wyprawę na Biegun Północny - kapitanowi Andersonowi, co było wyjątkową formą uczczenia osoby i jej niezwykłego osiągnięcia.


Geophysic Chronometer Reference E 168.


Już od chwili pierwszej prezentacji zegarek zaczął budować swoją legendę i był obiektem pożądania wielu pasjonatów. Sprzyjały temu zarówno najwyższe umiejętności zegarmistrzowskie, które pozwoliły na jego zbudowanie jak i wyrafinowana, surowa estetyka w której jest utrzymany.

Najnowszy, współczesny model czasomierza Geophysic - Geophysic True Second wyróżnia się unikatową niebieską tarczą przypominającą swoją barwą głębię oceanu i przywołującą na myśl jej niesamowite tajemnice. Niektóre z nich zostały odkryte podczas związanego z powstaniem zegarkowego przodka -  Międzynarodowego Roku Geofizycznego.


Geophysic Chronometer Reference E 168.


Użyty dla wykonania tarczy szlif słoneczny tworzy przyjemną dla oka grę światła, którą potęgują zastosowane naprzemiennie, szczotkowane i polerowane elementy wykończenia obudowy.

Centralnie skrzyżowane linie przypominają wyglądem narzędzia wykorzystywane do nawigacji.  Ten wzór to zdecydowanie ukłon w stronę słynnego praprzodka. To on nadaje tarczy niezwykłego charakteru, dodatkowo wydłużając optycznie smukłe indeksy na godzinie 3 i 9.


Geophysic Chronometer Reference E 168.


Proste wskazówki o ostrych zakończeniach pokrywa substancja luminescencyjna, którą w formie niewielkich kropek, dla ułatwienia odczytu wskazań w ciemności, umieszczono także przy indeksach.

Co ciekawe znalazły się one na skośnej części dodatkowego pierścienia. Miłośnicy wyrafinowanych przedmiotów docenią także pasek z brązowej skóry cielęcej, którego atrakcyjność zwiększa celowe jego „spatynowanie”.

Mechanizm

Z pozoru prosty wygląd kryje jednak niezwykle piękne wnętrze – złożony mechanizm klasy Haute Horlogerie, z jego doskonałymi parametrami użytkowymi.

Konstrukcja Geophysic True Second Limited Edition opiera się na mechanizmie Jaeger-LeCoultre Calibre 770. Jest to rzadko spotykany mechanizm z automatycznym naciągiem, łożyskowany na 36 kamieniach i pracujący z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę. Rezerwa chodu tego modelu wynosi 40 godzin.


Geophysic Chronometer Reference E 168.

Gyrolab

Unikalne „koło balansowe” Gyrolab, wykonane jest z różowego złota, a swoim kształtem przypomina zdublowane logo marki Jaeger-LeCoultre – dwustronną kotwicę. Jego zastosowanie wymagało wielu badań przeprowadzonych pod kątem zmniejszenia oporów ruchu powodowanych obecnością powietrza.

To duży postęp, jeśli chodzi o prace nad dokładnością chodu mechanizmu zegarkowego.

Bardzo praktycznym dla osób podróżujących rozwiązaniem jest możliwość zmiany wskazań godziny, bez poruszania wskazówką minutową. Zmiany takiej dokonuje się tradycyjnie za pomocą koronki .


Geophysic Chronometer Reference E 168.

Skąd True Second w nazwie?

Niezwykle rzadką komplikacją mechanizmu jest konstrukcja, która powoduje, że sekundnik przesuwa się wykonując skoki sekundowe. Jeden skok odbywa się co sekundę i o jedną sekundę na podziałce.

Takie działanie sekundnika jest znane w zegarmistrzostwie i oczywiście nie jest wynikiem przerwanej pracy mechanizmu zegarka, a przez markę Jaeger-LeCoultre nazwane zostało właśnie True Second.


Geophysic Chronometer Reference E 168.

Czasomierz posiada szafirowe szkło dekla, co pozwala na podziwianie pracy zdobionego w sposób wyjątkowy mechanizmu.


Geophysic Chronometer Reference E 168.

Koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej i posiada średnicę 39,6 milimetra. Jest na niej naniesiony grawer informujący o limitacji produkcji. Interesujące jest to, że użyto formy „jeden ze 100”, nie próbując klasyfikować którym z kolei jest konkretny oglądany egzemplarz.

Z technicznego punktu widzenia nowa edycja True Second Limited Edition jest identyczna z nielimitowanymi jego wersjami.


Geophysic Chronometer Reference E 168.

Dla odmiany zupełnie różnym od tradycyjnych, jest sposób dystrybucji tego czasomierza.

Modelu tego nie można kupić w żadnym ze sklepów stacjonarnych, na żadnym z rynków krajowych.

Zegarek jest osiągalny tylko i wyłącznie za pośrednictwem własnej dla marki JLC platformy e-commerce.

Koszt czasomierza wynosi około 9 900 USD (800 USD więcej niż model standardowy).


Marzena Kondera

Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

TAG Heuer Ayrton Senna Special Edit...
TAG Heuer Ayrton Senna Special Edit...
21.12.2017
ALPINA Alpiner 4 Automatic Antimagn...
ALPINA Alpiner 4 Automatic Antimagn...
02.01.2018

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco