Rado słynie ze swoich innowacyjnych projektów i stosowania rewolucyjnych materiałów w procesie tworzenia czasomierzy, czego efektem końcowym są jedne z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie. Od dnia powstania w szwajcarskim Lengnau, marka szczyci się pionierskim duchem innowacyjności, a jej motto: „Jeśli potrafimy sobie coś wyobrazić, potrafimy to zrobić” jest nadal aktualne. Rado bez wątpienia przoduje w dziedzinie designu, dlatego posiada w swoim portfolio ponad 35 prestiżowych nagród za design produktu.
Marka szczyci się długą tradycją inicjowania nowych i współpracy z istniejącymi wydarzeniami designerskimi, jak chociażby Łódź Design Festival 2017 z RADO – o czym pisaliśmy, a także promuje młode talenty poprzez cykl nagród Rado Star Prize.
Szwajcarski producent zegarków wywołał sporo zamieszania na rynku, gdy w zeszłym roku wprowadził reedycję kolekcji Ceramica. Współpraca ze światowej sławy projektantem przemysłowym Konstantinem Grcicem nadała kultowemu, geometrycznemu zegarkowi współczesny wygląd.
Zegarek-ikona Rado Ceramica zdobył nagrodę Red Dot Product Design na rok 2017, potwierdzając w ten sposób podejście marki do innowacyjnego wzornictwa oraz doboru materiałów.
Konkurs Red Dot Product Design istnieje od 1954 roku. Nagroda konkursowa, którą jest Red Dot, jest rozpoznawanym na całym świecie świadectwem jakości. Producenci i projektanci różnego typu produktów rywalizują o pożądaną nagrodę Red Dot w 31 kategoriach: od mody i dodatków przez elektronikę konsumencką po pojazdy, akcesoria dla domu i meble. Otrzymawszy wyróżnienie od Red Dot, nowa Ceramica dołączyła do obszernego grona nagrodzonych zegarków marki Rado.
Pozostając wiernym swojemu motto oraz tradycji współpracy ze światem designu, Rado zaprezentowało wczoraj w Warszawie, w kameralnej i klimatycznej przestrzeni 3one33, swoje nowe modele z linii True oraz limitowane, nowe modele z kolekcji True Designer’s Series.
Czasomierze z kolekcji Rado True to w większości modele mechaniczne, posiadające charakterystyczne dla tej marki ceramiczne koperty oraz bransolety, a także ponadczasowy styl.
Kolekcja ta została powiększona niedawno o ekskluzywną linię limitowanych zegarków, które powstały we współpracy z uznanymi projektantami z całego świata.
W ten sposób powstało 6 czasomierzy, zaprojektowanych przez artystów z USA, Japonii, Szwajcarii, Austrii, Francji oraz Polski. Nasz kraj reprezentuje model RADO True Face, zaprojektowany przez polskiego architekta – Oskara Ziętę.
Znany architekt wziął także udział we wczorajszym wydarzeniu.
Pozostałe modele to True Stratum, True Blaze, True Phospho, True Shadow, True Cyclo.
Prócz modeli z limitowanej kolekcji prezentowane były także zegarki z regularnej oferty.
Rado DiaMaster Grande Seconde - wyróżniające się asymetrycznym wzornictwem tarczy zegarki z automatycznym naciągiem sprężyny oraz dwiema subtarczami, gdzie jedna z nich odpowiada za wskazania godzin i minut, a druga pełni rolę sekundnika.
Na tarczach pojawiają się rzymskie cyfry, a powierzchnia wokół subtarcz w kolorze szarobrązowym lub intensywnie niebieskim zyskała wykończenie słonecznym szlifem. Dostępna jest także wersja ze wskazaniem rezerwy chodu.
Model DiaMaster Grande Seconde jest wykonany z charakterystycznego dla marki Rado materiału, plazmowej ceramiki high-tech. Ten wyjątkowy materiał powstaje w procesie wypalania białej ceramiki w piecu plazmowym, rozgrzanym do temperatury 20000°C, która aktywuje reakcje nadające jego powierzchni metaliczny blask, bez udziału jakiegokolwiek metalu.
Dzięki temu DiaMaster Grande Seconde wygląda jak klasyczny zegarek wykonany ze stali, ale oferuje wszelkie zalety ceramiki high-tech. Ceramika jest 25% lżejsza niż stal, co sprawia, że z zegarkiem na nadgarstku użytkownik czuje się bardzo swobodnie.
Dodatkowo materiał ten jest pięciokrotnie twardszy niż stal, odporny na zarysowania, jest hipoalergiczny i bardzo szybko przyjmuje temperaturę ciała.
Prócz modeli DiaMaster Grande Seconde zaprezentowano także Hyperchrome Plasma 4 oraz model damski i męski z serii Captain Cook.
Oprócz wspomnianych i widocznych na zdjęciach modeli, przedstawiono także modele Rado True Thinline Colours - najsmuklejsze modele w historii Rado. Szwajcarska marka dodała do swojej super cienkiej kolekcji zegarków True Thinline cztery nowe, kolorowe wersje z ceramiki high-tech.
Czwórka z tarczami pozbawionymi detali oraz monochromatyczną kolorystyką, podąża śladem innych minimalistycznych modeli z kolekcji True Thinline.
Nowoczesne zegarki o stonowanej stylistyce w czterech odcieniach: atramentowym błękicie, głębokiej zieleni, księżycowej szarości i czekoladowym brązie. Stylowe połączenie koloru i materiału, „opakowano” w koperty mierzące zaledwie 4,9 mm grubości.
Szwajcarska marka od dawna utrzymuje swój indywidualny styl czasomierzy, często właśnie głęboko zakorzeniony w świecie designu, dodatkowo połączony z nowoczesnymi, innowacyjnymi materiałami.
Zaprezentowane modele to przykład nieograniczonej myśli twórczej przy zachowaniu ducha Rado.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące RADO znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - RADO.
Autor: Maciej Kopyto
14:08 08.12.2017Wiadomości
RADO „Portrait of Design” – spotkanie i prezentacja modeli True oraz kolekcji True Designer’s Series
Powrót do kategorii

REKLAMA

Niezwykły zegarmistrz - Peter Speake-Marin z wizytą w Warszawie
Peter Speake-Marin przybył do Warszawy w związku z nowym projektem, który jest efektem jego współpracy z polską firmą Wealth Solutions. Celem tego wspólnego przedsięwzięc ...

Epizod 10. Zegarek bazowy. Urządzenie wskazujące
Zadaniem urządzenia wskazującego, jest przekazanie informacji o czasie bieżącym. Pierwsze zegary mechaniczne nie posiadały wskazówek, a aktualny czas sygnalizowany był za ...

1 grudnia – święto Patrona zegarmistrzów
„Legendy chrześcijańskie” i święty Eligiusz, czyli rzemieślniczy morał z opowiastki na temat kowala, który został misjonarzem W Galerii Uffizi we Florencji znajduje się o ...

Odwiedzamy: CHRONO Showroom – „pełny wymiar czasu” (relacja, zdjęcia)
Wyraźnie widać, że coraz bardziej popularne staje się życie w stylu „slow”. Slogan „slow life” regularnie pojawia się już w każdym medium - od telewizji, przez prasę i ks ...

Aerowatch - konkurs rzutów za 3 punkty
O współpracy szwajcarskiej marki Aerowatch z - mówiąc ogólnie - polską koszykówką na portalu „Zegarki i Pasja” pisaliśmy już nie jeden raz. Tym razem również mamy nowe, c ...

Recenzja: ROAMER C-line Automatic
Przed zaprezentowaniem bohatera dzisiejszej recenzji, jakim jest zegarek marki Roamer, warto choć pokrótce przypomnieć początki powstania firmy Roamer, której historia ro ...

CORUM Admiral 42 Automatic All Black Limited Edition
Przedsiębiorstwo Montres Corum Sàrl, powszechnie znane po prostu jako Corum, to firma zegarmistrzowska z siedzibą w La Chaux-de-Fonds w kantonie Neuchâtel, czyli pochodzą ...

SEIKO Prospex The Black Series Limited Edition
Kolor czarny nigdy nie wychodzi z mody i nikomu nie trzeba tego udowadniać. Kolor należący do absolutnej podstawy eleganckiej garderoby już dawno przestał być zarezerwowa ...

Porsche Design - SportChrono i SportChrono Subsecond Chronometer
Markę, czy też firmę Porsche zna każdy miłośnik motoryzacji. Mało tego, myślę, że jest ona znana także osobom, które na co dzień nie interesują się tak bardzo samochodami ...

Eberhard & Co Tazio Nuvolari Legend – od mistrza do legendy motosportu
Eberhard to kolejna ceniona marka zegarmistrzowska, która zaznacza swoją obecność na naszym polskim rynku poprzez oficjalną dystrybucję. Dla miłośników oznacza to większy ...

1933 - Sprężyna włosowa wykonana z Nivarox'u
Nivarox - stop niklu i żelaza wynaleziony ok. 1933 roku przez dr H. C. Reinharda Straumanna. Nazwa handlowa „Nivarox” jest akronimem od "Nicht variabel oxydfest" (Non-Var ...

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach
MeisterSinger to marka która, jak wiemy, oferuje wyjątkowe zegarki. Firma wybrała sobie bowiem bardzo klasyczny, wręcz pierwotny sposób prezentowania czasu za pomocą jedn ...