Rado słynie ze swoich innowacyjnych projektów i stosowania rewolucyjnych materiałów w procesie tworzenia czasomierzy, czego efektem końcowym są jedne z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie. Od dnia powstania w szwajcarskim Lengnau, marka szczyci się pionierskim duchem innowacyjności, a jej motto: „Jeśli potrafimy sobie coś wyobrazić, potrafimy to zrobić” jest nadal aktualne. Rado bez wątpienia przoduje w dziedzinie designu, dlatego posiada w swoim portfolio ponad 35 prestiżowych nagród za design produktu.
Marka szczyci się długą tradycją inicjowania nowych i współpracy z istniejącymi wydarzeniami designerskimi, jak chociażby Łódź Design Festival 2017 z RADO – o czym pisaliśmy, a także promuje młode talenty poprzez cykl nagród Rado Star Prize.
Szwajcarski producent zegarków wywołał sporo zamieszania na rynku, gdy w zeszłym roku wprowadził reedycję kolekcji Ceramica. Współpraca ze światowej sławy projektantem przemysłowym Konstantinem Grcicem nadała kultowemu, geometrycznemu zegarkowi współczesny wygląd.
Zegarek-ikona Rado Ceramica zdobył nagrodę Red Dot Product Design na rok 2017, potwierdzając w ten sposób podejście marki do innowacyjnego wzornictwa oraz doboru materiałów.
Konkurs Red Dot Product Design istnieje od 1954 roku. Nagroda konkursowa, którą jest Red Dot, jest rozpoznawanym na całym świecie świadectwem jakości. Producenci i projektanci różnego typu produktów rywalizują o pożądaną nagrodę Red Dot w 31 kategoriach: od mody i dodatków przez elektronikę konsumencką po pojazdy, akcesoria dla domu i meble. Otrzymawszy wyróżnienie od Red Dot, nowa Ceramica dołączyła do obszernego grona nagrodzonych zegarków marki Rado.
Pozostając wiernym swojemu motto oraz tradycji współpracy ze światem designu, Rado zaprezentowało wczoraj w Warszawie, w kameralnej i klimatycznej przestrzeni 3one33, swoje nowe modele z linii True oraz limitowane, nowe modele z kolekcji True Designer’s Series.
Czasomierze z kolekcji Rado True to w większości modele mechaniczne, posiadające charakterystyczne dla tej marki ceramiczne koperty oraz bransolety, a także ponadczasowy styl.
Kolekcja ta została powiększona niedawno o ekskluzywną linię limitowanych zegarków, które powstały we współpracy z uznanymi projektantami z całego świata.
W ten sposób powstało 6 czasomierzy, zaprojektowanych przez artystów z USA, Japonii, Szwajcarii, Austrii, Francji oraz Polski. Nasz kraj reprezentuje model RADO True Face, zaprojektowany przez polskiego architekta – Oskara Ziętę.
Znany architekt wziął także udział we wczorajszym wydarzeniu.
Pozostałe modele to True Stratum, True Blaze, True Phospho, True Shadow, True Cyclo.
Prócz modeli z limitowanej kolekcji prezentowane były także zegarki z regularnej oferty.
Rado DiaMaster Grande Seconde - wyróżniające się asymetrycznym wzornictwem tarczy zegarki z automatycznym naciągiem sprężyny oraz dwiema subtarczami, gdzie jedna z nich odpowiada za wskazania godzin i minut, a druga pełni rolę sekundnika.
Na tarczach pojawiają się rzymskie cyfry, a powierzchnia wokół subtarcz w kolorze szarobrązowym lub intensywnie niebieskim zyskała wykończenie słonecznym szlifem. Dostępna jest także wersja ze wskazaniem rezerwy chodu.
Model DiaMaster Grande Seconde jest wykonany z charakterystycznego dla marki Rado materiału, plazmowej ceramiki high-tech. Ten wyjątkowy materiał powstaje w procesie wypalania białej ceramiki w piecu plazmowym, rozgrzanym do temperatury 20000°C, która aktywuje reakcje nadające jego powierzchni metaliczny blask, bez udziału jakiegokolwiek metalu.
Dzięki temu DiaMaster Grande Seconde wygląda jak klasyczny zegarek wykonany ze stali, ale oferuje wszelkie zalety ceramiki high-tech. Ceramika jest 25% lżejsza niż stal, co sprawia, że z zegarkiem na nadgarstku użytkownik czuje się bardzo swobodnie.
Dodatkowo materiał ten jest pięciokrotnie twardszy niż stal, odporny na zarysowania, jest hipoalergiczny i bardzo szybko przyjmuje temperaturę ciała.
Prócz modeli DiaMaster Grande Seconde zaprezentowano także Hyperchrome Plasma 4 oraz model damski i męski z serii Captain Cook.
Oprócz wspomnianych i widocznych na zdjęciach modeli, przedstawiono także modele Rado True Thinline Colours - najsmuklejsze modele w historii Rado. Szwajcarska marka dodała do swojej super cienkiej kolekcji zegarków True Thinline cztery nowe, kolorowe wersje z ceramiki high-tech.
Czwórka z tarczami pozbawionymi detali oraz monochromatyczną kolorystyką, podąża śladem innych minimalistycznych modeli z kolekcji True Thinline.
Nowoczesne zegarki o stonowanej stylistyce w czterech odcieniach: atramentowym błękicie, głębokiej zieleni, księżycowej szarości i czekoladowym brązie. Stylowe połączenie koloru i materiału, „opakowano” w koperty mierzące zaledwie 4,9 mm grubości.
Szwajcarska marka od dawna utrzymuje swój indywidualny styl czasomierzy, często właśnie głęboko zakorzeniony w świecie designu, dodatkowo połączony z nowoczesnymi, innowacyjnymi materiałami.
Zaprezentowane modele to przykład nieograniczonej myśli twórczej przy zachowaniu ducha Rado.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące RADO znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - RADO.
Autor: Maciej Kopyto
14:08 08.12.2017Wiadomości
RADO „Portrait of Design” – spotkanie i prezentacja modeli True oraz kolekcji True Designer’s Series

REKLAMA

Chronometraż sportowy – „Sport dzieje się raz”
Dziś czas liczy się praktycznie w każdej konkurencji sportowej, nawet podczas gry w golfa, skokach do wody i skokach narciarskich. Wszędzie tam liczy się wynik, albo to, ...

Komplikacje konstrukcji mechanizmu zegarka. Część 1
By w sposób usystematyzowany wskazywać na nietypowe rozwiązania – tak zwane komplikacje konstrukcji mechanizmu zegarka, trzeba odnosić się do schematu blokowego takiego m ...

Krótka historia zegarmistrzostwa i producenci zegarków w aspekcie geograficznym: USA i Niemcy. Część 2
Prowadząc rozważania o historii i strukturze producentów zegarków poza powszechnie znaną Szwajcarią, należy na pewno przedstawić zegarmistrzostwo: amerykańskie, niemiecki ...

Euro 2024, podsumowanie piłkarskich emocji z marką Hublot w tle
Nie słabną emocje związane z niedzielnym finałem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Zmierzyły się w nim reprezentacje Hiszpanii i Anglii. Po zaciekłym boju, ostateczn ...

Video recenzja: Nomos Tangente 2date. Niemiecki Datomistrz
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Tangente 2date marki Nomos. Nasz redakcyjny kolega Marcin prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wów ...

Elie Eliez zwycięzcą nagrody Time to Watches 2024
Time to Watches to inkluzywne wydarzenie odbywające się w Szwajcarii, które narodziło się w 2022 roku. Oferuje szeroki zakres usług, dzięki czemu każda marka może skupić ...

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Skeleton w kolorze oliwkowej zieleni
Moje pierwsze spotkanie z Rado to początek lat 90. ubiegłego wieku, kiedy zobaczyłem model Sintra na nadgarstku ojca mojego kolegi ze studiów. Nie mając wówczas wielkiego ...

Audemars Piguet Royal Oak Offshore. Nowe, wyrafinowane zegarkowe trio
Manufaktura, będąca regularnie bohaterem artykułów na naszym portalu, niedawno zaprezentowała trójkę nowych zegarków wchodzących w skład luksusowej serii sportowych model ...

Rado DiaStar Original x Tej Chauhan. Zegarek przekraczający granice designu
Gdy pierwszy raz spojrzysz na Rado DiaStar Original x Tej Chauhan natychmiast zauważysz, że to zegarek inny niż wszystkie. To nie jest klasyczny, elegancki model, ani też ...

Crafter Blue. Osobliwe, mocarne zegarki z Hongkongu (AuroChronos 2025)
W ramach cyklu publikacji na temat marek zegarkowych biorących udział w tegorocznej edycji AuroChronos 2025 przedstawiamy kolejnego wystawcę, który będzie bohaterem ninie ...

Omega Seamaster Diver 300M Bronze Gold. Brązowe złoto i burgundowa luneta
Firma Omega niemal od samego początku swojego funkcjonowania ma bardzo silną rynkową pozycję, a mimo tego ostatnio odnoszę wrażenie, że ta pozycja podniosła się na jeszcz ...

Grand Seiko i Tokujin Yoshioka na Fuorisalone 2025. Między czasem a naturą
Marki Grand Seiko zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać, jej renoma i prestiż zdobyte przez lata istnienia są niepodważalne. Nic więc dziwnego, że nawet na Starym Kontyn ...