Rado to uznana szwajcarska marka słynąca z innowacyjnych rozwiązań i stosowania rewolucyjnych materiałów do tworzenia jednych z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie. Od początku istnienia w swojej siedzibie w Lengnau w Szwajcarii, marka charakteryzowała się pionierskim nastawieniem, a jej filozofia: „Jeśli można sobie coś wyobrazić, można to zrobić” wciąż pozostaje aktualna.
Rado już wielokrotnie udowodniło, iż projektowanie zegarków nie tylko może, ale wręcz powinno być sztuką. Szwajcarski producent zegarków zawsze koncentrował się na wzornictwie i trwałości swoich produktów, sięgając w produkcji czasomierzy po innowacyjne materiały. Marka posiada także wieloletnie tradycje w inicjowaniu i wspieraniu wydarzeń związanych z designem oraz w promocji młodych talentów poprzez program Rado Star Prize.
Ponadto na swoim koncie ma ponad 30 prestiżowych nagród za design produktu.
Przykład?
Chociażby lekki jak piórko HyperChrome Ultra Light, który zdobył w grudniu ubiegłego roku prestiżową nagrodę 2016 GOOD DESIGN™. To drugie wyróżnienie dla tego niezwykłego modelu i trzecie dla innowacyjnej marki Rado w 2016 roku.
Wykorzystując przełomową technologię formowania iniekcyjnego, która umożliwiła stworzenie jednoczęściowej koperty (monocoque) z zaawansowanej technologicznie ceramiki, marka przekroczyła i zarazem wyznaczyła koleje granice w zegarmistrzostwie. Rezultatem śmiałego połączenia jest odporny na zarysowania zegarek z automatycznym naciągiem ważący zaledwie 56 gramów – zachwycający mariaż formy inspirowanej lekkością i funkcjonalności.
Rado udowodniło, iż bezsprzecznie przoduje w zakresie designu, a teraz miłośnicy zegarków będą mogli przekonać się o tym osobiście, ponieważ szwajcarska marka organizuje w październiku wystawę Portret Designu, w ramach Programu Głównego tegorocznej edycji Łódź Design Festival.
Łódź Design Festival to aktualnie najważniejsze wydarzenie nawiązujące do designu w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę.
Wpisuje się także strategię Łodzi, która z powodzeniem buduje swoją nową tożsamość.
Tegoroczna edycja jest 11 odsłoną tego wydarzenia.
Wystawa Portret Designu Rado
W tym roku Rado dołącza do Programu Głównego – serca festiwalu, będącym zbiorem wystaw kuratorskich prezentujących różne spojrzenia na projektowanie i sztukę użytkową.
Na wystawie w ramach Łódź Design Festival prezentowane będą najważniejsze, nagradzane modele zegarków Rado. W tym roku firma wprowadza do sprzedaży specjalną kolekcję zrealizowaną we współpracy ze znanymi projektantami. Sześć egzemplarzy będzie można zobaczyć w ramach polskiej premiery na festiwalu w Łodzi, w tym także model zaprojektowany przez Polaka. Wśród pozostałych autorów znajduje się amerykański twórca Sam Amoia, Austriak Rainer Mutsch oraz szwajcarska pracownia Big Game.
Głównym punktem wystawy Portret Designu jest tegoroczny projekt marki, do którego zaproszono projektantów z różnych krajów do przedstawienia swojej interpretacji popularnego modelu Rado True.
Każdy z sześciu wyjątkowych zegarków z naciągiem automatycznym prezentuje charakterystyczny dla swojego twórcy styl, a także zaskakuje często prawdziwie nowatorskimi rozwiązaniami zarówno technicznymi jak i estetycznymi.
Wśród wystawionych zegarków obejrzeć będzie można także zegarek Rado True Face, zaprojektowany przez innowacyjnego, polskiego architekta i projektanta - Oskara Ziętę.
Ponadto, wystawa dotyczy też tego, co jest najbardziej charakterystyczne dla marki Rado, a mianowicie techniki produkcji oraz innowacyjnych materiałów, z których słynie Rado - przede wszystkim ceramiki high-tech.
Odwiedzający będą mieli możliwość poznać wyjątkowe materiały Rado oraz właściwości, wyróżniające je na tle tradycyjnych materiałów.
W dniu 3 października, podczas Ceremonii Otwarcia Festiwalu zaplanowano także spotkanie z Oskarem Ziętą oraz przedstawicielami marki Rado.
Festiwal odbywa się w Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3, Łódź
GODZINY OTWARCIA:
3 października 18:00-22:00
4-6 października 10:00-20:00
7-8 października 10:00-21:00
Więcej informacji na stronie – Łódź Design Festival
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Rado znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – RADO.
Autor: Maciej Kopyto
* artykuł na bazie materiałów prasowych marki Rado
17:00 30.09.2017Wiadomości
RADO partnerem Łódź Design Festival 2017 - wystawa Portret Designu już w październiku!
Powrót do kategorii

REKLAMA

Zegarki vintage: tajemniczy JeanRichard Aquastar 60
Aby dany zegarek stał się legendarny lub przynajmniej „kultowy”, spełnionych musi zostać kilka warunków, najlepiej jednocześnie. Jedną z takich zmiennych jest pochodzenie ...

LONGINES Spirit – nowa kolekcja zegarków typu pilot na 2020
Niegdyś, kiedy komunikacja między ludźmi w sensie łączności nie była zaawansowana, a różnego rodzaju działań nie wspomagały urządzenia techniczne, w tym tak jak dzisiaj w ...

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate
Adamavi znaczy po łacinie „pokochać”, „wielbić”, lub też w formie mniej nacechowanej emocjonalnie – „czerpać przyjemność”. Tę, przyznajmy, wiele obiecującą nazwę, nosi je ...

G-SHOCK GWF-A1000 „Frogman” – analogowy zdobywca głębin
Kolekcja Frogman należy do elitarnej i najbardziej zaawansowanej technicznie grupy zegarków Master of G firmy G-SHOCK. Modele z tej serii zostały stworzone z myślą o wyko ...

ROAMER Rotopower Self Winding – ponadczasowa klasyka
Roamer to szwajcarska firma zegarmistrzowska z tradycjami i stosunkowo długą obecnością na rynku. Miałem przyjemność testować kilka zegarków tej marki, pierwsze co przych ...

Seiko Astron – to w końcu kryzys czy rewolucja?
Niedawno minęło 51 lat od premiery zegarka, który według wielu wstrząsnął przemysłem zegarmistrzowskim. Rocznica, nawet jeśli niezbyt okrągła, wydaje się dobrym pretekste ...

Błonie Rzemieślnicze – unikatowość i indywidualny charakter
Markę Błonie kojarzą nasi dziadkowie i ojcowie, to jedyna w powojennej historii polska firma oferująca zegarki mechaniczne. Dziś zna ją oczywiście także każdy zegarkomani ...

Credor Eichi II 140th Anniversary - mniej znaczy więcej
Zegarkowy minimalizm ma zdecydowanie wiele odsłon i różne stopnie natężenia. Za książkowy przykład minimalizmu uznaje się zegarki w niemieckim stylu Bauhaus, ale Japończy ...

Spadek zatrudnienia w szwajcarskiej branży zegarkowej
W Szwajcarii w branży zegarków i mikrotechnologii pracuje ok. 57,5 tys. osób, o 1553 mniej niż rok wcześniej. To spadek o 2,6 proc. Na początku 2021 roku branża zegarkowa ...