ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej

POWRÓT 04.09.2017 Zegarki
ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej

Z grona licznych zegarków kierowanych do miłośników awiacji jeden, cały czas obecny jest jeszcze na rynku niezwykły – ORIS Pro Pilot Żelazny 2 - czasomierz potwierdzający partnerską współpracę szwajcarskiej zegarkowej firmy ORIS i polskiej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”.

Wszystkie zegarki dedykowane awiacji charakteryzują się wyjątkowymi parametrami technicznymi, użytkowymi i wizualnymi.

Tradycyjnie wysoka wstrząsoodporność, niewrażliwość na gwałtowne zmiany temperatur, czy silne pola magnetyczne – to niezbędne atrybuty – własności użytkowe zegarków kierowanych do pilotów i miłośników awiacji.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Ich wypełnienie zależy od rodzaju użytych materiałów i konstrukcji mechanizmu, oraz od  materiału, sposobu wykonania i wykończenia koperty zegarka. W tym aspekcie oceny można bazować tylko na danych katalogowych i opinii o producencie, a wnikając w szczegóły można tylko pochwalić szwajcarskiego producenta. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę doświadczenia firmy w produkcji tego rodzaju czasomierzy takie wypełnienie wymogów wydaje się sprawą obowiązkową.

Wygoda użytkowania zależna jest zawsze od kształtu koperty, jej koronki, sposobu szycia i rodzaju materiału  użytego dla wykonania paska. Te wszystkie cechy, co najmniej w stopniu atrakcyjnym posiada opisywany zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Aspekty wizualne w przypadku zegarków dla pilotów objawiają się doskonałą czytelnością wskazań, a co za tym idzie doborem kolorów, sposobem wykończenia powierzchni tarczy, wskazówek i koperty.

Wysoka kontrastowość jest obowiązkowa nie tylko dla tego przyrządu pomiarowego, a żadne refleksy świetlne nie są pożądane przez profesjonalnych, podniebnych użytkowników zegarków.

Tak właśnie jest wykonany zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2, z którego czarną tarczą z wyraźną podziałką i arabskimi oznaczeniami godzin fantastycznie kontrastują stosunkowo grube, białe  wskazówki.

Ważny jest także stonowany, posiadający czerwony grot sekundnik.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Te wszystkie powyższe cechy znajdziemy w całej rodzinie modeli lotniczych marki ORIS i w wyrobach nawiązujących do lotnictwa innych producentów zegarków.

To, co wyrówna zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2, na co trzeba zwrócić tutaj uwagę, dłużej się na tym elementem zatrzymując, to czerwony „malunek” naniesiony na tarczy w okolicach godziny dziewiątej przedstawiający odwrócony samolot.

Pamiętam, jak w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przy rozpoczęciu współpracy firmy ORIS i Grupy Akrobacyjnej Żelazny, pan Wojciech Krupa reprezentując pilotów i całą grupę, na okoliczność pytania o formę przedstawienia samolotu na tarczy zegarka powiedział, że dla nich jedyną dopuszczalną formą prezentacji jest pozycja „akrobacyjna” – tak jak jest na zegarku, a nie „hangarowa” – z kołami u dołu.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
W dalszych słowach przekazał nawet dosadnie, że użycie formy hangarowej byłoby wręcz obrazą dla akrobacyjnego zespołu!

Relacja z tej konferencji znajduje się na stronach naszego portalu – konferencja prasowa ORIS-Żelazny https://zegarkiipasja.pl/artykul/933-premierowy-pokaz-zegarka-oris-zelazny-konferencja-prasowa

Co ciekawe, w pierwszej edycji zegarków dedykowanych współpracy ORIS z Grupą Akrobacyjną Żelazny, grafika samolotu była wykonana w kolorze białym. Taki obiekt na tarczy zdecydowanie zaburzał jej czytelność i dobrze się stało, że w drugiej edycji „samolocik” jest w kolorze czerwonym.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Samoloty Grypy Akrobacyjnej Żelazny są oczywiście oznaczone logotypem współpracującej z nią marki zegarkowej.
Czerwony - to kolor Grupy, ale też grot wskazówki sekundnika zegarka, oraz napis „Żelazny”  na tarczy poniżej nazwy modelu – „PRO PILOT”. Ten zestaw kolorystyczny doskonale się komponuje.

Ciekawą aktywnością dystrybutora zegarków ORIS w Polsce było przygotowanie dedykowanego paska uszytego specjalnie dla tego wyrobu poprzez krajowego rzemieślnika – Jakuba Filipa Szymaniaka.

Obecność tak wykonanego paska potwierdza specjalny dokument.

Salon odCzasu doCzasu we współpracy z firmą ORIS do każdego z trzech oferowanych przez niego zegarków ORIS Pro Pilot  Żelazny oferuje nabywcy czasomierza darmowy voucher na przelot z Grupą Akrobacyjną Żelazny.  

Redakcja
* artykuł sponsorowany salonu odCzasu doCzasu

Lider Grupy Akrobacyjnej Żelazny - Pułkownik Rezerwy Pilot Wojciech Krupa w ostatnim czasie został odznaczony Odznaką Pierwszej Klasy: Zasłużony Pilot Wojskowy.

Polecamy także:

Zegarek, który mógł zmienić bieg historii: OMEGA 1947 „Tourbillon 30 I” sprzedana za 1 428 500 CHF!
Zegarek, który mógł zmienić bieg historii: OMEGA 1947 „Tourbillon 30 I” sprzedana za 1 428 500 CHF!
Dom aukcyjny Phillips podczas aukcji Geneva Watch Auction Six zaoferował swoim klientom wyjątkowy czasomierz - prototypowy model marki Omega, który osiągnął podczas licytacji finalną wartość niemal 1,5 miliona franków szwajcarskich! Został sprzedany
Amfiteatr w Świnoujściu oraz korty opanowała plejada gwiazd i zegarki Glycine
Amfiteatr w Świnoujściu oraz korty opanowała plejada gwiazd i zegarki Glycine
W dniach 1 i 2 lipca na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu odbył się XIV Morski Turniej Tenisowy Gwiazd. Tym razem do rywalizacji przystąpiło aż 20 zawodników, a zawody odbyły się w deblu. Na listach startowych zag
Atlantic Speedway Royal – nowa kolekcja zegarków o wielu obliczach w stylu retro!
Atlantic Speedway Royal – nowa kolekcja zegarków o wielu obliczach w stylu retro!
Atlantic Watch SA doskonale pozycjonuje się na międzynarodowym rynku wysokiej jakości zegarków dzięki szerokiej ofercie modeli oferowanych na rozsądnym pułapie cenowym. Natomiast na naszym, polskim rynku marka ta jest obecna wyjątkowo znacząco, gdyż
SIHH 2018 – pierwsze wrażenia i fotorelacja z 28-go Salonu International de la Haute Horlogerie w Genewie
SIHH 2018 – pierwsze wrażenia i fotorelacja z 28-go Salonu International de la Haute Horlogerie w Genewie
„Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość” – George Orwell. Salon International de la Haute Horlogerie, czyli SIHH 2018 odbywający się w Genewie, stał się już przeszłością, ale
Video recenzja: Invicta Speedway Turbine Automatic model 25848
Video recenzja: Invicta Speedway Turbine Automatic model 25848
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Speedway Automatic Turbine 25848 marki Invicta. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Turbina to ostatnio całkiem popu

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

MOVADO Museum Dial 70th Anniversary...
MOVADO Museum Dial 70th Anniversary...
31.08.2017
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
06.09.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco