• Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic

Premierowy pokaz zegarka Oris Żelazny – konferencja prasowa


Powrót do kategorii

Pierwszy oficjalny pokaz zegarka Oris dedykowanego polskiej Grupie Akrobacyjnej Żelazny, nastąpił w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 17-go listopada o godzinie 10.00 w salonie odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach. Na konferencję przygotowaną wspólnie, przez załogę salonu odCzasu doCzasu, oraz firmę Janeba – dystrybutora marki Oris i pomysłodawcę wykonania specjalnego zegarka, zaproszeni zostali dziennikarze, tak z branżowych magazynów lotniczych, jak i „lifestylowych”, a w roli gości specjalnych wystąpili przedstawiciele Grupy Akrobacyjnej Żelazny – pani Romana Seifert – manager Grupy, oraz pan Wojciech Krupa – jej pilot, twórca i lider.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Rozpoczynając konferencję, gości salonu, oraz gości specjalnych - członków Grupy Akrobacyjnej Żelazny przywitał, a także przedstawił współorganizatora spotkania – prezesa firmy Janeba, gospodarz miejsca – Władysław Meller. Dziękując wszystkim za przybycie, prowadzący wskazał specjalną gablotę i znajdujący się w niej ten szczególny zegarek – Oris Żelazny, dla którego została zorganizowana dzisiejsza konferencja. Następnie krótko przedstawił program spotkania, zaznaczając, że poza prelekcjami i prezentacją zegarka przewidziane są także odpowiedzi na ewentualne pytania mieszczące się w temacie spotkania, a na zakończenie losowanie upominku, oraz czas na swobodne dyskusje i rozmowy, jeśli przybyli na konferencję będą chcieli porozmawiać także między sobą.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Jako, że konferencje prasowe organizowane przez salon odCzasu doCzasu zawsze mają w sobie także część informacyjno-edukacyjną, to właśnie od tego elementu rozpoczęło się spotkanie, a rzeczoną prelekcję wygłosił Władysław Meller. Rozpoczynając ją, wskazał istotne daty początków awiacji, przy czym zaznaczył, że nie ujmuje tutaj przelotów balonowych, czy czasu królowania sterowców, bo dla tych środków transportu, wielkość urządzeń pomiarowych nie miała większego znaczenia. Co innego było, nie tylko dla pierwszych prób przelotów samolotowych, gdzie obciążenie w bardzo dużym stopniu decydowało o samej możliwości wzbicia się w przestworza, a także o zasięgu maszyn latających.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Przechodząc do zegarków, stwierdził, że w momencie rozwoju awiacji, czasomierze miały już swoją wiekową historię, ale w tamtym czasie zmieniał się sposób ich noszenia – wędrowały z kieszonki na nadgarstki. Jak stwierdził prowadzący: „Wymogi początkowego okresu awiacji, wpłynęły na specjalną konstrukcję i wygląd produkowanych czasomierzy, które dzisiaj znane są jako zegarki lotnicze”, a następnie wypunktował i omówił kilka wymienionych takich specyficznych wymogów.

Podsumowując wskazał prezentowany w tym dniu zegarek Oris Żelazny jako doskonały przykład takiego właśnie zegarka lotniczego.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Jako kolejny prelegent głos zabrał Vladymir Kalensky, który w początkowej części swojej prezentacji przedstawił markę Oris – jej rodowód i obecną pozycję, zaznaczając, że jest to jedna z niewielu niezależnych, nie skupionych w wielkich koncernach marek, nie tylko w odpowiedniej dla niej grupie szwajcarskich producentów zegarków.Dalej wskazując cztery światy produktów firmy: kultura, nurkowanie, samochody i awiacja i bardzo krótko omawiając każdą z nich, oraz różnego rodzaju inspiracje do tworzenia odpowiadającym tymże światom zegarki, płynnie przeszedł do świata awiacji. To właśnie w tej grupie wyrobów plasuje się także limitowany i dedykowany polskiemu zespołowi akrobacyjnemu zegarek Oris Żelazny.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Najpierw omówił ciekawe tegoż modelu towarzystwo – różne modele z linii ProPilot, a następnie opowiedział kilka słów o nawiązaniu współpracy z Grupą, oraz o inicjatywie stworzenia dedykowanego zegarka. Jak sam przyznał, w pierwszym planach myślał o tradycyjnej wizualizacji samolotu na tarczy zegarka, a dopiero rozmowy z członkami Grupy przekonały go, że samolot nie powinien być prezentowany w pozycji „muzealnej” a właśnie akrobacyjnej (do góry nogami). Mówiąc o wielkości limitacji poinformował o motywach, jakie nakierowały dystrybutora na produkcję takiej liczby czasomierzy, oraz przekazał, że... znacząca część z nich trafi na ręce członków Grupy i do kręgu ich przyjaciół.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Takie stwierdzenie spowodowało nawet pytanie z sali, czy zegarki będą ogólnodostępne – oferowane w tradycyjnych salonach jubilerskich. Wiadomo, że zegarków w skalpach nie będzie zbyt dużo, ale będą one tam oczywiście obecne i szeroko oferowane. Przekazana została także informacja o cenie zegarka określonej jako, w zapisie swym akrobacyjnej i wynoszącej 6 969,00 zł.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Pan Wojciech Krupa z Grupy Akrobatycznej Żelazny, przedstawiał informacje o swoim zespole, aktualnej jego sytuacji i planach na najbliższą i dłuższą – sięgającą do rocznicy – stulecia polskiego lotnictwa w 2018 roku, przyszłość. Chwalił także współpracę z firmą Oris i jej polskim dystrybutorem, a nawet zaprotestował, jakoby zegarki mechaniczne nie były tak dokładne (jak elektroniczne przyp. autora), stwierdzając, że noszony przez niego zegarek (model Żelazny) jest bardzo dokładny i co najważniejsze bardzo czytelny, co jest zgodne z wytycznymi dla zegarków lotniczych podawanych przez jego poprzedników w tym miejscu.

Oris Żelazny Konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Po zakończeniu części oficjalnej, przyszedł czas na indywidualne i grupowe rozmowy, co oceniając po czasie na jaki zostały w salonie niektóre osoby było bardzo potrzebne. Jak stwierdzano w kuluarowych rozmowach, konferencja prasowa w takich warunkach jakie stwarza salon jubilerski są wyjątkowe i są zawsze niezwykłym przeżyciem.

Władysław Meller
Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 13 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Matura z wiedzy o zegarkach - Edycja 2
Aerowatch 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Alpina 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Alpina zostaje oficjalnym partnerem...
Alpina zostaje oficjalnym partnerem...
16.11.2015
1 grudnia. Imieniny Eligiusza - świ...
1 grudnia. Imieniny Eligiusza - świ...
23.11.2015

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco