Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

POWRÓT 03.07.2017 Prestiżowe zegarmistrzostwo
Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Rok 1846 to moment, w którym młody zegarmistrz Ulysse Nardin rozpoczął przygodę ze światem morskim. W tym właśnie roku rozpoczął produkcję pierwszych pokładowych chronometrów. Do dziś, manufaktura Ulysse Nardin doskonale pamięta o tym historycznym momencie, co potwierdza i często podkreśla w swoich zegarkach. Kolekcja Marine jest  najlepszym dowodem na to, że marka nadal jest silnie związana ze swoimi początkami oraz marynistycznym dziedzictwem.

Bardzo precyzyjne chronometry pokładowe, które były produkowane przez Ulysse Nardin i doceniane przez żeglarzy, do tej pory odciskają swoje piętno na nowych modelach spod znaku kotwicy. Linia Marine jest najbardziej charakterystyczną kolekcją marki, jednocześnie najchętniej kupowaną.

Każdego roku firma prezentuje nowe modele poszerzając grono „żeglarzy”.

Tak samo było też w tym roku, wprowadzając podczas targów SIHH 2017 model Marine Tourbillon Grand Feu.

Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Marine Tourbillon Grand  Feu w swoim wyglądzie nie jest na tyle innowacyjny, aby mówić o nim, że to całkiem nowy zegarek, który zmieni patrzenie na tę kolekcję. Jest to nadal bardzo ładny Marine, o charakterystycznym kształcie i tarczy inspirowanej pierwszymi chronometrami Ulysse'a.

Zanim przejdziemy do opisu technicznego zegarka, warto wspomnieć o tym, co jest widoczne dla oka, a co nie każdy zauważy.

Marine Tourbillon Grand Feu - właśnie te dwa ostatnie słowa nazwy oznaczają istotną cechę, którą warto wspomnieć na początku, a która zdecydowanie podnosi walory estetyczne tego modelu.

Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Grand Feu jest to technika emaliowania, która polega na tym, że rzemieślnik nakłada cienką warstwę proszku emalierskiego na tarczę, a następnie tarcza ta jest wkładana do pieca nagrzanego do temperatury od 800 do 1200 stopni Celsjusza, gdzie proszek wypala się i tworzy się gładka powierzchnia w kolorze mlecznym, bądź innym, w zależności od użytego proszku.

Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Cały proces produkcji wykonywany jest tradycyjnymi metodami przez rzemieślnika emaliera, który osobiście ocenia jakość wykonanej pracy. Jest to aspekt wykonania zegarka przez wiele osób niedoceniany, ale jako cecha, która wiąże się ze skomplikowanym procesem produkcji, powinna być zauważona wśród miłośników tradycyjnego zegarmistrzostwa doceniających precyzję, kunszt zegarmistrzowski i dbałość o detale.

Tarcze do wszystkich egzemplarzy Marine Tourbillon Grand Feu zostały wykonane przez firmę Donze Cadrans, która specjalizuje się w tworzeniu tarcz emaliowanych, a której właścicielem od 2011 roku jest marka Ulysse Nardin.

Tarcza posiada ten sam układ, co znane dotychczas modele tej kolekcji. Wśród podłużnych, malowanych, rzymskich indeksów charakterystycznej okalającej tarczę podziałki oraz nazwy firmy znajdziemy na godzinie 12 wskaźnik rezerwy chodu.

Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Poniżej centralnego punktu tarczy znajdziemy okno ukazujące najciekawszy aspekt tego zegarka, czyli klatkę balansu i wychwytu, inaczej mówiąc klatkę Tourbillonu. Tarcza została zamknięta w 43 mm kopercie, która jest swoistym znakiem rozpoznawczym linii Marine. Okrągła koperta z lunetą z ząbkowanymi krawędziami i masywnymi mocowaniami paska podkreśla charakter modeli żeglarskich. Posiada ona wodoszczelność na poziomie 100 metrów, dzięki czemu prawdziwy fan morskich przygód nie musi obawiać się spotkania wody z zegarkiem.

Zegarek Marine Tourbillon Grand Feu, który na pierwszy rzut oka nie odróżnia się od znanych już modeli, posiada w sobie coś, co kompletnie zmienia jego postrzeganie.

Jest to mechanizm, który został zastosowany po raz pierwszy właśnie w tym modelu.

Werk manufakturowy z automatycznym naciągiem i tzw. latającym Tourbillonem o numerze UN-128.

Oznacza to, że klatka Tourbillonu jest zamocowana do płyty głównej mechanizmu, a nie posiada żadnego mostka od góry, który występuje w przypadku tradycyjnych mechanizmów z tą komplikacją konstrukcji. Jednak to nie wszystko co charakteryzuje UN-128.

Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Zastosowana została w nim technologia krzemowa, to znaczy, że sprężyna i wychwyt wykonano z krzemu, który jest lżejszy od stali, nie ściera się i nie wymaga smarowania. Tourbillon z logiem UN  posiada rezerwę chodu na poziomie 60 godzin, co jest dobrym wynikiem dla tego typu mechanizmu oraz taktowanie 4Hz.

Piękno wynalazku marki możemy również podziwiać poprzez przeszklony dekiel zegarka, gdzie ujrzymy starannie wykończony mechanizm z logiem marki.

Zegarek wyposażono w kopertę wykonaną ze stali szlachetnej, posiada szkła szafirowe oraz zakręcaną, wulkanizowaną koronkę. Emaliowana tarcza w mlecznej kolorystyce doskonale komponuje się ze skórzanym paskiem z czarnej skóry aligatora.

Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)

Czasomierz, który posiada manufakturowy mechanizm z komplikacją konstrukcji w formie „latającego” Tourbillonu wkrótce pojawi się na polskim rynku i będzie oferowany w cenie około 110 000 złotych (28 000 CHF).

Jest to cena jaką warto zapłacić za produkt manufaktury Ulysse Nardin, szczególnie biorąc pod uwagę to, co model Marine Tourbillon Grand Feu reprezentuje poprzez zastosowany w nim mechanizm.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Ulysse Nardin znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Ulysse Nardin.

Autor: Jakub Wojdat

Polecamy także:

Balticus Automatic Bronze Watches - 2 nowe modele i pierwsze zegarki polskiej marki na Indiegogo!
Balticus Automatic Bronze Watches - 2 nowe modele i pierwsze zegarki polskiej marki na Indiegogo!
„Nie zamierzamy redefiniować słowa „Luksusowy”, na pewno NIE, ale oferujemy doskonałe zegarki Balticus Bronze z mechanizmami z automatycznym naciągiem, które są pierwszym projektem zegarkowym z POLSKI na platformie Indiegogo. Do wyboru są dwie wersje
Czapek Geneve kolekcja Quai des Bergues Lady - równouprawnienie także w świecie zegarków
Czapek Geneve kolekcja Quai des Bergues Lady - równouprawnienie także w świecie zegarków
„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” - prawdopodobnie każdy mężczyzna się zgodzi z tym twierdzeniem. Przenosząc to porównanie na naszą branżę można powiedzieć, że świat mechaniki precyzyjnej bez kobiecych zegarków nie byłby tak piękny jak j
Recenzja: CZAPEK Geneve – Quai des Bergues N°25
Recenzja: CZAPEK Geneve – Quai des Bergues N°25
Franciszek Czapek – postać, którą kojarzy chyba każdy miłośnik zegarków i zegarmistrzostwa w naszym kraju, a jednak nieco zapomniana. Był to wybitny polski zegarmistrz, choć pochodził z Czech. Mimo, że współpracował z Antonim Patkiem, który po dziś d
IWC Ingenieur  - prezentacja kolekcji
IWC Ingenieur - prezentacja kolekcji
IWC Schaffhausen to producent, który wielu pasjonatom zegarków kojarzy się głównie z modelami z grupy tak zwanych pilotów, czyli bardzo czytelnych i charakterystycznych zegarków z dużymi, arabskimi cyframi, masywnymi wskazówkami oraz koronką w kształ
Magazyn Zegarki i Pasja – NR 2. Lipiec-wrzesień 2017
Magazyn Zegarki i Pasja – NR 2. Lipiec-wrzesień 2017
Pobierz Magazyn Zegarki i Pasja Jako profesjonalny polski portal branżowy od dłuższego czasu regularnie prezentujemy publikacje dotyczące nowości ze świata czasomierzy, a także dostarczamy naszym Czytelnikom najnowszych informacji z branży zegarkowej

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Girard-Perregaux Planetarium Tri-Ax...
Girard-Perregaux Planetarium Tri-Ax...
10.06.2017
CITIZEN prezentuje Tourbillon Y01 –...
CITIZEN prezentuje Tourbillon Y01 –...
26.07.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco