• Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Glycine

Mille Miglia i Chopard. Dwudziestopięcioletnia współpraca pasjonatów.


Powrót do kategorii

W 1988 roku Chopard po raz pierwszy został partnerem słynnego wyścigu Mille Miglia. Z tej okazji, po raz kolejny, marka wypuściła specjalny model okolicznościowego zegarka Chopard Mille Miglia Chronograph 2014. Przez całe 25 lat, firma Chopard jest wiernym partnerem 1000 milowego wyścigu biegnącego z Bresci do Rzymu i z powrotem.

W 1988 roku Chopard po raz pierwszy został partnerem słynnego wyścigu Mille Miglia. Z tej okazji, po raz kolejny, marka wypuściła specjalny model okolicznościowego zegarka Chopard Mille Miglia Chronograph 2014. Przez całe 25 lat, firma Chopard jest wiernym partnerem 1000 milowego wyścigu biegnącego z Bresci do Rzymu i z powrotem.

Jak każdego roku także i teraz wyścig wystartował z rampy na Viale Venezia w Bresci. W tegorocznej edycji podest opuściło 430 załóg. Do zawodów są dopuszczane auta, które były wyprodukowane w latach 1927-1957. Z za kierownicy takich pojazdów podziwianie trasy wyścigu tysiąca mil jest niezwykłym przeżyciem. Firma rodziny Scheufele ma przyjemność i niezwykły zaszczyt być oficjalnym chronometrażystą tego najpiękniejszego wyścigu na świecie („La piu bella del corsa mondo“).

Wyścig Mille Miglia 2014
To już 32 raz gdy załogi tych zjawiskowych, pięknych i zabytkowych aut opuściły podest z Viale Venezia w Bresci. W ciągu trzech dni, przemierzają one tysiąc mil, jadąc przez ponad 56 miast, w tym między innymi przez: Padwę, Rzym, Siennę, Florencję i Bolonią, powracając na historyczną ulicę Viale Venezia, w samym sercu Brescii. Entuzjastycznie nastawieni mieszkańcy i goście oblegają ulice miasta, w tym tę najważniejszą – wiodącą do Wenecji, krzykami zachęty dopingując kierowców. Co roku kolejni najwięksi fani motoryzacji, czujący ducha samochodowych wyścigów biorą udział w tej imprezie. Koncentracja, entuzjazm i determinacja - to cechy, które prowadzą kierowców i ich maszyny do zwycięstwa.

W tym roku Karl - Friedrich Scheufele postanowił uhonorować nie tak dawno temu zawarte partnerstwo Choparda z Porsche Motorsport, prowadząc wraz z Jacky Ickx samochód Porsche 550A Spyder RS, wypożyczone z Muzeum Porsche. Samochód ten, stworzony w 1956 roku pozostawił niezatarty ślad w historii motoryzacji. Albert Carreras, syn słynnego tenora Jose Carreras i wieloletniego przyjaciela marki Chopard, pojechał w wyścigu z pilotem Jordi Pascual zasiadając za kierownicą Mercedesa Benz 300 SL, którego właścicielami jest rodzina Scheufele. W wyścigu, lokując się w fotelach pilotów, udział wzięło wiele gwiazd światowego formatu, w tym również światowego kina. Obecni byli między innymi: Adrian Brody, Jeremy Irons, Jay Leno, wokalista Brian Johnson, legendarny pilot Jochen Mass, mistrz Bernd Schneider, oraz Andrea Zagato i jego żona Marella Rivolta .

W dniu 14 maja, w noc poprzedzającą wyścig, Chopard zorganizował uroczystą kolację dla ponad 120 osób, która odbyła się w winnicach w Albereta Resort znajdujących się na wsi Franciacorta. Po części koktajlowej, w prywatnym parku nieopodal hotelu z pięknym widokiem na jezioro Iseo, goście zostali powitani w specjalnie urządzonym namiocie zainspirowanym krajobrazem odbywającego się co roku wyścigu Mille Miglia. Wyjątkowy obiad został przygotowany przez słynnego włoskiego szefa kuchni Davide Oldani. Gościom zaoferowano pierwsze wydanie książki "Chopard Mille Miglia 25 anni di Passione" wspominającej 25 lat udziału marki Chopard w rajdzie Mille Miglia. Następnego dnia rano, goście i kierowcy spotkali się na terenie oznaczonym jako: "Chopard Racing Club", gdzie z każdej strony dochodził dźwięk różnego typu silników.  O godzinie 18:00, pierwszy z samochodów, którego rok produkcji wskazywał datę 1931, odjechał z rampy na ulicy Viale Venezia, a za nim kolejny i kolejny. Wszystkie 430 powróciło w to samo miejsce 3 dni później.


Chopard Mille Miglia 2014 jak włoska flaga
Jako sponsor imprezy i oficjalny chronometrażysta wyścigu Mille Miglia, Chopard miał nie pierwszy raz, niezwykłą możliwość stworzenia oficjalnego zegarka wyścigu. Mille Miglia Chrono 2014 stylistyką bez wątpienia nawiązującego do tematyki, której jest poświęcony. Choćby poprzez skalę tachometryczną utrzymaną w kolorze czerwonym, kontrastującą z jasną tarczą i zieloną skalą sekundnika nawiązuje do barw narodowych Italii. Możemy w nim odnaleźć także wiele akcentów związanych ze sportami motorowymi. Zegarek w swojej stylistyce jest hołdem dla legend motoryzacji wyprodukowanych na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Wyróżnia i dodaje mu piękna, pasek wykonany inaczej niż w poprzednich modelach, gdzie królował wzór bieżnika wyścigowej opony Dunlop. W tym roku zegarek został wyposażony w przeszywany pasek ze skóry cielęcej. Czerwone logo wyścigu Mille Miglia, zawsze obecne także w poprzednich modelach, tutaj również można znaleźć tradycyjnie na tarczy, a dodatkowo, grawerowana i barwiona jego wersja znajduje się na deklu zegarka.

Chopard Mille Miglia 2014 to współczesny zegarek zdominowany przez detale odwołujące się do drugiej i trzeciej dekady ubiegłego wieku. Bez wątpienia czcionka, której użyto dla wykonania elementów grafiki tarczy przypomina o starych zegarkach, tak samo jak pojazdy, którymi poruszają się kierowcy podczas wyścigu. Uszy koperty, trzymające pasek są do niej lutowane, co nawet w dzisiejszych czasach, przy tak zaawansowanej technice jest niezwykle trudne i powoduje, że polerowanie wykończeniowe jest jeszcze trudniejszym zadaniem. Nie ulega wątpliwości, że jest to zegarek stworzony dla mężczyzn. Mille Miglia 2014 to limitowana edycja 2014 zegarków ze stali i 250 w różowym złocie. Wymiary tego zegarka to 42 mm średnicy i 12,30 mm grubości.

Mille Miglia 2014 wyposażony jest w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny i stoperem, oraz certyfikat chronometru COSC (Swiss Official Chronometer Testing Institute). Ten ostatni gwarantuje najwyższą, sprawdzoną dokładność chodu - „bo dobry wygląd to nie wszystko“. Z zegarkiem jest tak samo, jak z wyścigiem Mille Miglia, który jest rzeczywiście imponujący pod kątem swojej historii, widoków, pojazdów i osób biorących udział w tym wydarzeniu, a zwycięzcę wyznaczają wymagające kryteria obejmujące najwyższą precyzję i techniczne mistrzostwo.

Każdy kto w swoich zainteresowaniach ma motoryzację i zna historię wyścigów Mille Miglia, bez wątpienia zachwyci się także tym zjawiskowym zegarkiem.

Autor: Jakub Wojdat
www.e-zegarki.info.pl

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 14 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Doxa 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Alpina 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Obrazy projektu „Hublot kocha piłkę...
Obrazy projektu „Hublot kocha piłkę...
12.06.2014
Patravi ScubaTec dla zespołu ze Sz...
Patravi ScubaTec dla zespołu ze Sz...
19.06.2014

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco