Longines i młode adeptki tenisa

POWRÓT 18.04.2014 Wiadomości
Longines i młode adeptki tenisa

Zegarki i zegarkowe marki, od dawna znają się bardzo dobrze z tenisem i tenisistami. Ten dostojny sport, gromadząc wokół kortów ekskluzywne grono widzów, przyciąga do siebie jak magnes prestiżowe zegarkowe marki.
Od wielu już lat, z tenisem związana jest także firma Longines, a najbardziej znanym elementem jej współpracy z tenisem...

Zegarki i zegarkowe marki, od dawna znają się bardzo dobrze z tenisem i tenisistami. Ten dostojny sport, gromadząc wokół kortów ekskluzywne grono widzów, przyciąga do siebie jak magnes prestiżowe zegarkowe marki.
Od wielu już lat, z tenisem związana jest także firma Longines, a najbardziej znanym elementem jej współpracy z tenisem, jest obecność tej marki jako chronometrażysty, na turnieju French Open - rozgrywanym na paryskich kortach Rolanda Garrosa.
Trochę obok tego doskonale medialnie rozpoznawalnego sportowego turnieju, Longines organizuje niezwykłe i warte nagłośnienia zawody. Są one doskonałą promocją tenisa, oraz atrakcją i zachętą do dla wielu młodych adeptów tej dyscypliny sportu. W krajach, w których Longines jest dobrze rozpoznawalny, organizowane są specjalne zawody, których zwycięzcy zapraszani są do Paryża. Tam młodzi reprezentanci poszczególnych krajów, szkolą się, a potem biorą udział w turnieju „Longines future tennis aces”. Odbywa się on, w tym samym, co French Open czasie. Właśnie zakończył się nasz polski turniej, w którym w tym roku rywalizowały dziewczęta (naprzemiennie odbywa się turniej dziewcząt i chłopców). Informacja o jego przebiegu zawodów znajduje się poniżej.

fot. Zawodniczki turnieju Longines Future Tennis Aces 2014

W drodze na French Open

W dniach 11-12 kwietnia w podwarszawskim Tuan Club Sport&Spa odbył się turniej tenisowy LONGINES FUTURE TENNIS ACES – „W drodze na French Open”. Szwajcarska marka zegarmistrzowska Longines wraz z Polskim Związkiem Tenisowym po raz kolejnym zorganizowała zmagania 8 najlepszych zawodniczek tenisowych w wieku do 12 lat. Turniej przysporzył wielu emocji, ze względu na wysoki poziom gry każdej z biorących w nim udział zawodniczek.

fot. Maja Chwaliszewska BKS Advantege Bielsko Biała


W ćwierćfinale Stefania Rogozińska-Dzik z KS Warszawianka pokonała Nikolę Okopnik z MKS Szczawno Zdrój 4:2, 4:1 a Maja Chwalińska z BKS Advantage Bielsko-Biała zwyciężyła z Aleksandrą Wierzbicką z WKS Wawel Kraków 5:3, 4:0. W finale spotkały się Stefania Rogozińska-Dzik z KS Warszawianka oraz Maja Chwalińska z BKS Advantage Bielsko-Biała.

fot. Maja Chwaliszewska BKS Advantege Bielsko Biała


Finał wygrała Maja Chwalińska, która swoją grą zdobyła bilet do Paryża, gdzie będzie miała okazję grać w finale światowego turnieju Longines Future Tennis Aces 2014, który odbędzie się w dniach 26.05 – 01.06 w trakcie French Open.
Każdego roku w turnieju tym bierze 16 zawodników z 16 krajów urodzonych po 31 maja 2001 roku. Każdego roku, na zmianę, zawody odbywają się z udziałem dziewcząt lub chłopców. Marka od wielu lat jest związana ze światowym tenisem jako Oficjalny Partner Roland Garros i ze względu na to wspiera zawodników uprawiających ten sport. Główną nagrodą w finale turnieju jest ufundowane przez markę Longines specjalne stypendium dla zawodnika w wysokości 2000 dolarów, wypłacane do osiągnięcia szesnastego roku życia.


Jakub Wojdat
na podstawie materiałów prasowych marki Longines

fot. Zwyciężczyni turnieju Maja Chwalińska z Brand Managerem marki Longines Leszkiem Pilchem

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zmarł Mariusz Doliński
Zmarł Mariusz Doliński
14.04.2014
Bazylea 2014. Szczegół na miarę pod...
Bazylea 2014. Szczegół na miarę pod...
18.04.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco