EMMANUEL BOUCHET - "Complication One"

POWRÓT 01.06.2016 Zegarki
EMMANUEL BOUCHET - "Complication One"

Zegarki Emmanuel Bouchet - nie słyszeliście jeszcze?  

Z pewnością usłyszycie jeszcze wiele razy.

Firma Emmanuel Bouchet nie jest jeszcze znana wśród zegarkomaniaków tak, jak inne słynne marki, jednakże zdecydowanie jest warta uwagi.

Przyjrzymy się jej zatem wspólnie.

Kunszt zegarmistrzowski, niezwykle zaawansowana technika, innowacja w przedstawianiu upływu czasu. Jednym słowem widowiskowe.

Emmanuel Bouchet, założyciel marki, urodził się by być zegarmistrzem. Niezwykle utalentowany wizjoner w dziedzinie zegarmistrzostwa, znany twórca zegarków dla wielu firm w branży.

Emmanuel Bouchet -

Najbardziej znanym czasomierzem stworzonym przez niego był Opus Twelve firmy Harry Winston.

Współpraca z wieloma niezwykłymi firmami świata zegarków przez ostatnie 20 lat pozwoliła mu na wolność w tworzeniu czasomierzy, które pokonywały granice w rzemiośle zegarmistrzowskim. Poprzez rozwój komplikacji konstrukcji mechanizmu jakie zaproponował, przesunął dotychczasowe pojmowanie zegarka oraz wyznaczył nowe standardy. 

Emmanuel Bouchet jest również współzałożycielem firmy Centagora. Jest to firma zajmująca się współpracą ze znanymi markami zegarkowymi w dziedzinie rozwoju i produkcji ich mechanizmów.

Pierwszy wśród debiutantów - Complication One.

Emmanuel Bouchet -

Complication One wyznacza nową jakość w zegarmistrzowskich komplikacjach konstrukcji.

Niepowtarzalny i wyjątkowy model, który zaskakuje swoim zaawansowaniem technicznym oraz poziomem wykończenia.

Firma Emmanuel Bouchet istnieje na rynku niewiele ponad rok, a zdążyła już wiele „namieszać” w świecie tradycyjnego zegarmistrzostwa. Jednym z osiągnięć marki było miejsce w pierwszej szóstce nagrody GPHG Mechanical Exception, będącej najważniejszą nagrodą dla zegarków wyróżniających się pośród rynku zegarkowego.

Emmanuel Bouchet -

Po raz pierwszy w Emmanuel Bouchet pojawił się na targach w BaselWorld 2016.

Debiut odbył się w tzw. Pałacu. Jest to budynek obok głównej hali targów Basel, w którym wystawiają się najbardziej niezwykłe i niezależne marki zegarkowe świata. Pojawiając się w tak ważnym miejscu nie tylko zachwycił przybywających gości, ale również zaznaczył, iż w świecie zegarków ma zamiar wiele pokazać.

Complication One

Emmanuel Bouchet -

Geniusz założyciela marki widać na pierwszy rzut oka w modelu Emmanuel Bouchet Complication One.

Oddając hołd tradycyjnemu zegarmistrzostwu, twórca postanowił  pokazać elementy układu wskazań, ukształtowane w szczególny sposób, w najbardziej widocznym miejscu – na tarczy zegarka.

Swego rodzaju koło wychwytowe z wewnętrznymi zębami i odpowiednio ukształtowana kotwica sprawiają, że to właśnie koło i kolejne elementy układu wskazań przemieszczają się skokowo o jedną pozycję co piętnaście sekund.

Nietypową pracę czasomierza doskonale ukazuje poniższy film:

Serce na „dłoni”

Odpowiedzialnym za pracę zegarka jest manufakturowy mechanizm In-house EB-1963.

Emmanuel Bouchet -

Jest to ręcznie nakręcany werk wytworzony w całości w Szwajcarii z 283 części.

Częstotliwość pracy balansu wynosi 18 000 wahnięć na godzinę.

Gdy spojrzymy na dekiel zegarka, pod szafirowym szkłem ujrzymy również część mechanizmu. Naszym oczom ukażą się dwa bębny napędowe, które zapewniają 72 godzin rezerwy chodu.

Jeden bęben dostarcza energii dla skomplikowanej formy wskazań godzin i minut. Drugi jest odpowiedzialny za obsługę misternej konstrukcji mechanizmu umieszczonego ponad tarczą zegarka.

Emmanuel Bouchet -

Wyjątkowy upływ minut

Upływ czasu w tym modelu ukazywany jest na 3 dyskach, które sprawiają wrażenie unoszących się nad tarczą w kolorze białym lub w kolorze onyxu. Zostały one umieszczone na stalowych, wypolerowanych cokołach przymocowanych do tarczy.

Wskazania realizowane przez model Complication One są następujące: na godzinie 8.00 został umieszczony dysk godzinowy z funkcją Jumping Hour, na pozycji godziny 4.00 dysk ze wskazaniem minutowym oraz sekundnik zegarka na godzinie 12.00.

Emmanuel Bouchet -

Na pierwszy rzut oka wskazanie minutowe nie wygląda zbyt skomplikowanie, ale jeśli się przyjrzymy to pod względem zegarmistrzowskim jest to niezwykłe osiągnięcie.

Pierwsze co zauważymy jest to, że nie ma tam zwykłej podziałki od 0 do 60 minut. Widzimy podział od 0 do 9. Wskazanie czasu odbywa się tym zegarku następująco:  wskaźnik minutowy biegnie od cyfry 0 do 5, które są liczbami dziesiętnymi upływu minut. Wskazówka ta nie porusza się płynnie, a przeskakuje w momencie, gdy druga wskazówka wskaże upływ 59 minuty. 

Ostatnim wskazaniem jakie oferuje ten zegarek jest ekspozycja dnia i nocy.

Jest ona zlokalizowana poniżej tarczy sekundnika, na dysku wykonanym z piaskowanego szkła szafirowego. Zabieg ten został również zastosowany w każdej ze wskazówek zegarka.

Rozwiązanie to nie tylko poprawia jego czytelność, ale jest również zabiegiem wyróżniającym te czasomierze wśród innych dostępnych na rynku, w których najczęstszym zabiegiem jest stalowa wskazówka z masą luminescencyjną.

Emmanuel Bouchet -

Podkreśleniem ekskluzywności tego modelu ewidentnie jest materiał z jakiego wykonana została koperta oraz poszczególne elementy czasomierza.

Complication One oferowany jest w pięciu wersjach kolorystycznych: 18-karatowym białym, żółtym lub różowym złocie, platynie lub tytanie pokrytym czarną powłoką ADLC.

Powłoka ta jest bardzo gładka, odporna na zarysowania i uderzenia. W zegarku po obu stronach zastosowano szkło szafirowe. Górne szkło jest szkłem wypukłym, ale dzięki zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej nie traci na czytelności.

Emmanuel Bouchet -

Jak podaje producent, zegarki Complication One mogą być dowolnie personalizowane pod wyszukane i kreatywne gusta klientów, którzy chcieliby zmienić wygląd tarczy, dodać diamenty, czy też inne dekoracje mechanizmu lub wskazówek.

Niewiele jest firm, które w taki sposób podchodzą do klientów.

Z pewnością jeśli znajdzie się nabywca, który będzie zainteresowany zakupem tego modelu, musi się liczyć z tym, że personalizacja zegarka będzie kosztowna.

Podstawowa wersja zegarka wykonana w tytanie z powłoką ADLC kosztuje 98 000 dolarów, czyli około 400 000 złotych. Koperta wykonana ze złota to wydatek 108 000 USD, platyna 128 000 USD. 

Autor: Jakub Wojdat

 

Polecamy także:

Recenzja: ULYSSE NARDIN - Marine Torpilleur
Recenzja: ULYSSE NARDIN - Marine Torpilleur
Niedawno miałem przyjemność prezentować świetny czasomierz na podstawie materiałów prasowych producenta. A dziś mogę to zrobić na podstawie własnych spostrzeżeń, bowiem redakcja portalu Zegarki i Pasja otrzymała do testu i recenzji model Marine Torpi
MeisterSinger - Circularis Power Reserve (Baselworld 2017)
MeisterSinger - Circularis Power Reserve (Baselworld 2017)
MeisterSinger – młoda niszowa niemiecka firma - proponuje kolejną odsłonę w ramach linii Circularis. Wzornictwo pozostało takie, do jakiego jesteśmy już przyzwyczajeni – nowoczesne, funkcjonalne, proste, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania i atra
DAVOSA Neoteric Pilot Automatic – reinterpretacja klasycznego zegarka typu „Pilot”
DAVOSA Neoteric Pilot Automatic – reinterpretacja klasycznego zegarka typu „Pilot”
Marka Davosa pojawiła się stosunkowo niedawno, jednak jej korzenie wywodzą się z dziejów rodziny Haslerów i sięgają aż do 1861 roku. W tym właśnie roku Abel Frederic Hasler rozpoczął produkcję krótkich serii zegarków kieszonkowych. Interes rodzinny r
RADO partnerem Łódź Design Festival 2017 - wystawa Portret Designu już w październiku!
RADO partnerem Łódź Design Festival 2017 - wystawa Portret Designu już w październiku!
Rado to uznana szwajcarska marka słynąca z innowacyjnych rozwiązań i stosowania rewolucyjnych materiałów do tworzenia jednych z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie. Od początku istnienia w swojej siedzibie w Lengnau w Szwajcarii, marka chara
Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017
Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017
Specjalnie i tylko dla dobroczynnej aukcji Only Watch 2017 Maurice Lacroix wyprodukował swój pierwszy wyjątkowy zegarek z linii Aikon, którym jest model mechaniczny z automatycznym naciągiem sprężyny. Wszystkie dotychczasowe, katalogowe modele tej li

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko2

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

VICTORINOX Airboss Mach 9 Limited E...
VICTORINOX Airboss Mach 9 Limited E...
30.05.2016
Xicorr Syrena Sport - recenzja
Xicorr Syrena Sport - recenzja
06.06.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco