Mille Miglia 2016. Firma i zegarki Chopard. Polscy uczestnicy Rajdu

POWRÓT 31.05.2016 Wiadomości
Mille Miglia 2016. Firma i zegarki Chopard. Polscy uczestnicy Rajdu

Tegoroczna 34. edycja Rajdu Mille Miglia - "Najpiękniejszego rajdu na świecie" rozpoczęła się pod słonecznym niebem Italii. 450 załóg wystartowało z Viale Venezia w Brescii w czwartek, 19 maja o godzinie 2.30 po południu.


Przez kolejne trzy dni, uczestnicy wyścigu przejechali przez ponad 30 miast i miasteczek. Wśród nich były między innymi: Verona, Rimini, San Marino, Rzym, Siena, Florencja i Parma po czym powrócono punktu wyjścia - historycznej rampy na Viale Venezia, w samym sercu miasta Brescia.


Przez całe startowe popołudnie rozentuzjazmowani mieszkańcy i goście na kilku pierwszych kilometrów wyścigu głośno kibicowali żegnając kierowców. Tysiące osób oczekujących wzdłuż trasy przejazdu krzykami i oklaskami zachęcało kierowców do wytrwałej jazdy.

Mille Miglia jest zawsze niezwykłym spotkaniem dla miłośników starych samochodów z całego globu. W tym roku na starcie zameldowali się uczestnicy z 40 różnych krajów świata. Chyba po raz pierwszy w tak licznym składzie – 5 osób obecni byli także Polacy.

Chopard i Mille Miglia 2016

Jak widać na reporterskich zdjęciach słoneczna pogoda wcale nie dopisywała w dalszej części zawodów.
Rajd Mille Miglia w zegarkowej branży jest doskonale znany także dzięki promocyjnemu zaangażowaniu się w niego firmy Chopard. Ta produkująca biżuterię, zegarki i luksusowe akcesoria marka, nie dość, że jest partnerem – sponsorem Rajdu i jego oficjalnym chronometrażystą i producentem szeroko rozpoznawalnej linii zegarków Mille Miglia, na okazję imprezy przedstawia specjalne, limitowane egzemplarze zegarków (które otrzymują uczestnicy zawodów), w ofercie posiada całą serię akcesoriów związanych z Mille Miglia, to jeszcze współzarządzający firmą Karl-Friedrich Scheufele bierze aktywny udział w zawodach.

Chopard i Mille Miglia 2016
Promocyjne wsparcie i szeroki rozgłos towarzyszący wyścigowi Mille Miglia jest wielkim wkładem działu promocji firmy Chopard, a zauważają to nie tylko zegarkowi miłośnicy i branżyści.

Chopard i Mille Miglia 2016
W Mille Miglia mogą startować tylko takie zabytkowe samochody, które brały udział w tym wyścigu w latach 1927-1957 lub zostały wyprodukowane w tym czasie i mają certyfikat oryginalności.

Najliczniej reprezentowanymi w tegorocznej imprezie były: Alfa Romeo – 47, Mercedes – 41, Fiat – 38, Jaguar – 24, Lancia – 24, Porsche – 21, Bugatti – 20.
Są też marki „egzotyczne" z których w zawodach stanęło po jednym przedstawicielu: Delage, Delahaye, Goliath, Invicta, Veritas

Chopard i Mille Miglia 2016

Wracając do aktywności marki Chopard, to Karl-Friedrich Scheufele – współzarządzający firmą, na cześć obowiązującego partnerstwa Chopard z Porsche Motorsport dla wspólnych jazd ze swoim wieloletnim przyjacielem Jacky Ickx, wybrał samochód Porsche RS Spyder 550A, pożyczony na tę okazję z Muzeum Porsche.

Jak powszechnie wiadomo, ten typ samochodu był w roku 1956 wytwarzany specjalnie pod kątem zawodów sportowych.

Chopard i Mille Miglia 2016

Albert Carreras, syn słynnego tenora Jose Carreras i przyjaciela Chopard wziął udział w wyścigu ze swoim pilotem - Jordi Pascual, prowadząc samochód Mercedes Benz 300 z SL, należącej do rodziny Scheufele.

Chopard i Mille Miglia 2016, Tadeusz Koził, Monika Sikora. foto Auto Świat, Mercedes Benz Muzeum

W Mille Miglia 2016 wystartowały także dwie załogi z Polski oraz jedna osoba w załodze mieszanej. Tadeusz Kozioł i jego pilotka – Monika Sikora wyruszyli na trasę Mercedesem 300 SL Gullwing z 1954 roku z numerem 313.

Jest to już drugi start polskiego Gullwinga w Mille Miglia, pierwszy miał miejsce w 2013 roku – pan Tadeusz ukończył wtedy wyścig na 222 miejscu.

Chopard i Mille Miglia 2016, Krzysztof Weka i Dorota Waka, foto: Auto Świat

Druga załoga z Polski to Krzysztof Weka i Dorota Weka – wystartowała ona Astonem Martinem DB 2 z 1952 r. z numerem 249.
W samochodzie Lancia z roku 1938 oznaczonym numerem startowym 135 jako pilot pojechała pani Kasia Smutniak.


W Mille Miglia 2016 zakończonym 22 maja zwyciężyła Alfa Romeo 6 C 1750 GS Zagato z 1931 roku. Andrea Vesco i Andrea Guerini wygrali największy i najtrudniejszy wyścig samochodów zabytkowych.


Z dwóch polskich załóg do mety na 294 miejscu dojechała załoga: Dorota Weka oraz Krzysztof Weka na Astonie Martinie DB 2 z 1952 roku.

Zespół z Pani Kasią Smutniak w składzie ukończył zawody na 36 miejscu.
Druga polska załoga na Mercedesie 300 SL Gullwing miała pecha - na 300 km przed meta w tył ich auta wjechał inny uczestnik i uszkodził Gullwinga.
Gullwing ma uszkodzony prawy błotnik i nadaje się do jazdy ale mechanicy z Classic Center Mercedesa zdecydowali aby auto wycofać z wyścigu.

Polska załoga nie ucierpiała w wypadku, a zgodnie z przekazem redakcji Auto Świat, właściciel Mercedesa Pan Tadeusz Kozioł zadeklarował, że weźmie udział w Mille Miglia 2017.

Chopard i Mille Miglia 2016To długoletnie partnerstwo organizatorów Rajdu i firmy Chopard doprowadziło do kreacji i spopularyzowania zegarków Mille Miglia. W każdym kolejnym roku kolejny Rajd jest impulsem do wyprodukowania limitowanej w ilości serii zegarków dedykowanej legendarnemu wyścigowi, które wzbogacają niezwykłą kolekcję Chopard Mille Miglia. Dzięki sportowemu, męskiemu wzornictwu i precyzji mechanizmu, modele z tej charakterystycznej kolekcji urosły do klasyki na współczesnym zegarmistrzowskim rynku.

Chopard i Mille Miglia 2016

Modele Mille Miglia 2016 są wykonane w ilości 1000 sztuk w kopercie ze stali szlachetnej i 100 sztuk w kopercie z 18-karatowego różowego złota. Zegarki Mille Miglia 2016 XL Race Edition chodzą w rytm unikalnego „silnika zegarka” - nowego manufakturowego mechanizmu marki. Ich charakterystyczne cechy zostały opisane na naszym portalu w opracowaniu: Chopard Mille Miglia 2016 XL Race Edition 


Władysław Meller
Na podstawie materiałów prasowych marki Chopard i przekazu redakcji Auto Świat


Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Citizen kupuje Frederique Constant ...
Citizen kupuje Frederique Constant ...
26.05.2016
Znowu zegarkowe reklamy. Rolex, Mon...
Znowu zegarkowe reklamy. Rolex, Mon...
05.06.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco