• Zegarki marki Emile Chouriet
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Eterna
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Maurice Lacroix
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Tag Hauer
 • Zegarki marki Longines

Epos Drift Masters LE – polska premiera i konferencja prasowa


Powrót do kategorii

Szwajcarska zegarkowa marka EPOS tym sezonie przygotowała prawdziwą gratkę dla fanów jednej z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportów motorowych - driftingu. Jej specjalny, limitowany model zegarka EPOS Drift Masters LE po raz pierwszy został zaprezentowany na targach w Bazylei w marcu 2016 r.

Teraz przyszła pora na naszą krajową premierę

Odbyła się ona w dniu 5 kwietnia, na zorganizowanej specjalnie na tę okoliczność konferencji prasowej w salonie odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach. Spotkanie przygotowane zostało przez przedstawiciela marki Epos w Polsce reprezentowanego przez Pawła Sobotę, oraz salon odCzasu doCzasu reprezentowany przez Władysława Mellera.

Epos Drift Master

Zaproszeni dziennikarze i fotoreporterzy zostali przyjęci w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność wnętrzu salonu, a zaskoczeni przybyłymi na tę premierę szeroko rozpoznawanymi osobami. Były nimi panie: Alicja Resich – Modlińska, Izabela Łapińska i Gosia Rdest, oraz Bogusław Linda.

To właśnie dla okolicznościowych zdjęć zegarka z tymi osobami, w korytarzu Centrum Złote Tarasy vis a vis salonu odCzasu doCzasu została ustawiona ścianka promocyjna przygotowana do wykonania okolicznościowych zdjęć. Ścianka w Złotych Tarasach to wcale nie taka częsta sprawa!

Zegarek Drift Master konferencja prasowa w salonie odCzasu doCzasu

Oczywiście najważniejszą rolę w trakcie spotkania organizatorzy przewidzieli dla zegarków Epos, a w szczególności premierowemu modelowi – Epos Drift Masters LE.

Witając gości i przedstawiając współorganizatorów ze strony firmy Epos – Beatę Świacką i Pawła Sobotę, konferencję rozpoczął gospodarz miejsca – prowadzący salon odCzasu doCzasu Władysław Meller. Dziękując wszystkim za przybycie i życzył zgromadzonym ciekawych zegarkowych wrażeń, a prosząc o przedstawienie programu spotkania oddał głos Pawłowi Sobocie.


Jeszcze przed przedstawieniem przewidywanego programu, Paweł Sobota zaprezentował obecne na sali osoby związane z Drift Masters Grand Prix - organizatorem zawodów driftingowych w Polsce i zapowiedział także ich krótką prezentację. Beata Świacka stwierdziła, że organizatorom spotkania jest niezwykle miło gościć wszystkie przybyłe osoby i wyraziła życzenie, by w trakcie konferencji czuli się oni jak w szerokim gronie swoich przyjaciół. Przyjaciół zegarków, firmy Epos, salonu odCzasu doCzasu, oraz zawodów driftingowych.

Konferencja prasowa Władysław Meller

Rozpoczynając pierwszą, zapowiedzianą programem prezentację merytoryczną, przygotowaną przez Władysława Mellera goście zostali powiadomieni, że jej teść ma charakter ogólny i historyczny i że wykłady o edukacyjnym charakterze zawsze rozpoczynają tego typu spotkania organizowane w salonie odCzasu doCzasu. Temat tej właśnie pierwszej prezentacji zgodnie z wyświetlonym na ekranie tytułowym slajdem brzmiał: „Samochody, zegarki i pomiar czasu”.

W jej trakcie prelegent wskazując daty konkretnych, istotnych wydarzeń i odkryć, przedstawił początki zegarów i zegarków mechanicznych, oraz początki motoryzacji, wykazując na ile szybciej w stosunku do samochodów, urządzenia do pomiaru czasu zaistniały w naszym otoczeniu, oraz że były one gotowe do pomiaru czasu zawodów związanych z motoryzacją już od początków jej istnienia.

Następnie wskazał powiązania branży samochodowej i zegarmistrzowskiej w obecnym czasie, oraz powszechnie stosowane lub powiązane z branżą samochodową urządzenia, których zasada działania opiera się o pomiar czasu (np. policyjny radar pomiaru prędkości chwilowej, czy nawigacja samochodowa).
W końcowej części wystąpienia prelegent powiedział także o odwrotnym działaniu – wpływie rozwoju środków transportu na systemy wskazywania czasu, jakim było przykładowo wprowadzenie stref czasowych.

Konferencja prasowa przedstawiciele driftingu

W kolejnym wystąpieniu przedstawiciele Drift Masters Grand Prix, po pierwsze podziękowali organizatorom za zaproszenie, firmie Epos za zapoczątkowany już kolejny rok współpracy promocyjnej, oraz przedstawili krótką historię i zasady rozgrywania zawodów driftingowych.


Jak się okazuje, ten rodzaj sportu wywodzi się z Japonii i zgodnie z przekazem prelegentów od zawodników chcących brać udział w zawodach wymaga wielu godzin nauki i praktyki. Aby jeździć wyczynowo w kontrolowanym poślizgu należy także odpowiednio przygotowywać do tego samochód.

W Polsce pierwsze zawody driftingowe odbyły się w roku 2006, a obecne zawody - Drift Masters Grand Prix to pierwsza driftingowa liga na świecie, transmitowana na żywo w telewizji. To także drugi - zaraz po żużlu, najchętniej oglądany motorsport w Polsce. Sezon 2015 przyniósł łącznie 30 godzin transmisji na żywo z zawodów w telewizji nSport+, a zgromadził ok. 332 000 widzów przed telewizorami oraz ok. 55 000 kibiców obecnych na zawodach.


Konferencja prasowa Paweł Sobota

W kolejnym wystąpieniu głównego aktora spotkania - zegarek EPOS Drift Masters LE przedstawił właściciel firmy będącej przedstawicielem marki Epos w Polsce i pomysłodawca kreacji limitowanego zegarka – Paweł Sobota. W kilku słowach podkreślił wysoką jakość prezentowanego zegarka – szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem i stoperem, nowoczesną stalową kopertę z szafirowym szkłem i wysoką wodoodpornością, jego sportowy charakter i dedykowaną sportom driftingowym kolorystykę. Kolory: biały, czarny i żółty to także jedyne barwy występujące w logotypie zawodów Drift Masters.

Kończąc wystąpienie, Paweł Sobota przekazał, że na dzisiejszej konferencji ma także zaszczyt przedstawić nowego ambasadora firmy Epos – doskonale znanego naszego aktora – Bogusława Lindę. Wyraził nadzieję, że tak współpraca z dotychczasowymi przyjaciółmi marki – wskazując obecną na sali Gosię Rdest, partnerami – jakim jest organizator zawodów driftingowych, jak i nowym ambasadorem – Bogusławem Lindą przyniesie jeszcze lepszą rozpoznawalność marki na krajowym rynku zegarków.

Konferencja prasowa Bogusław Linda, Paweł Sobota

Bogusław Linda dziękując za zaufanie stwierdził, że jest zaszczycony możliwością promowania tego szanowanego szwajcarskiego producenta zegarków. Jak stwierdził także, zegarek Epos, który w tym momencie prezentował na swoim nadgarstku jest bardzo eleganckim czasomierzem. Przedstawicielowi marki Epos życzył także szybkiego rozwoju i coraz lepszej pozycji tych zegarków na rynku w Polsce.

Konferencja prasowa Bogusław Linda, Paweł Sobota, Władysław Meller

Po zakończeniu części oficjalnej, tak zaproszeni goście, jak i dziennikarze podziwiali prezentowane zegarki, także przymierzając je na swoje nadgarstki, oraz prowadzili między sobą dyskusje i towarzyskie rozmowy. Zaproszeni specjalni goście chętnie udzielali wywiadów konkretnym dziennikarzom, oraz pozowali do okolicznościowych zdjęć.

Wybrane zdjęcia zaprezentowane są w galerii niniejszego opracowania.

Patronem medialnym wydarzenia jest nasz portal Zegarki i Pasja

Autor: Władysław Meller

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 13 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Matura z wiedzy o zegarkach - Edycja 2
MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

Alpina 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Baselworld 2016. Jaka jest kondycja...
Baselworld 2016. Jaka jest kondycja...
02.04.2016
OLIVIER RANDIN Lausanne – nowy mode...
OLIVIER RANDIN Lausanne – nowy mode...
11.04.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco