• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen

Pre-Basel 2016: Aerowatch 7 Time Zones & 1942 Butterfly


Doroczne święto zegarków zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesiące startuje dziewiąta edycja Baselworld – jednych z największych targów zegarków i biżuterii. Ośmiodniowe wydarzenie rozpoczyna się 17 marca w Bazylei i gromadzi największych graczy we wspomnianych kategoriach. Jest nie tylko miejscem ekspozycji, ale również platformą do wymiany profesjonalnej wiedzy oraz nawiązywania kontaktów biznesowych.

Wiodące manufaktury oraz marki biżuteryjne przyciągają szerokie rzesze odwiedzających.

Ubiegłoroczne targi przyciągnęły liczbę ponad 120 tysięcy gości. W otoczeniu złota, prestiżu, kamieni szlachetnych, nowoczesnych narzędzi oraz maszyn nie może zabraknąć miejsca na światowe premiery zegarkowe, jak chociażby dwa nowe modele od Aerowatch.

7 w 1 – Aerowatch Renaissance 7 Time Zones

Adresatami modelu 7 Time Zones są mężczyźni szukający połączenia ponadczasowych, a zarazem niebanalnych form. Motywem przewodnim zegarka jest czas wielowymiarowy.

Pre-Basel 2016: Aerowatch 7 Time Zones & 1942 Butterfly

Poza aktualnym lokalnym wskazaniem czasu, właściciel jest informowany o aktualnej godzinie w 6 najważniejszych miastach na świecie -  Londynie, Nowym Jorku, Moskwie, Tokyo, Szanghaju oraz Dubaju.

Wybór nie jest przypadkowy.

To największe metropolie, centra biznesowe, siedziby ogromnego kapitału i miejsca o ogromnym prestiżu oraz potencjale. Dokładnie tak, jak miejsce oraz termin prezentacji nowego członka kolekcji The Renaissance światu. Idea stref czasowych i konieczności ich unifikacji narodziła się wraz z rozwojem długodystansowego transportu i podróżowania.

Tak zwany czas uniwersalny został określony oraz opisany przez Kanadyjczyka Sandforda Fleminga.

Podział czasu ziemskiego na 24 strefy czasowe wprowadzono oficjalnie w 1884 roku na konferencji w Waszyngtonie. Południk zerowy umiejscowiono w Greenwich. Czas uniwersalny, inaczej UTC, jest wyznaczany z dokładnością do jednej nanosekundy na dzień. Czas jest oparty na bieżącym roku kalendarza gregoriańskiego i wyznaczany dla południka zerowego.

Koperta Aerowatch Renaissance 7 Time Zones wykonana jest ze szczotkowanej stali i ma średnicę 44 milimetrów, co zdaje się podkreślać reprezentacyjne przeznaczenie tego zegarka oraz status społeczny posiadacza. To zdecydowanie nie jest model, który powinien skromnie skrywać się pod mankietem.

Pre-Basel 2016: Aerowatch 7 Time Zones & 1942 Butterfly

Tarcza w kolorze srebra została wykonana z użyciem szlifu słonecznego (tak zwany sunburst), co przy zestawieniu z sześcioma czarnymi, małymi subtarczami, dedykowanymi wskazaniom czasu w poszczególnych miastach, doskonale ją rozświetla i całość nie staje się przytłaczająca.

Dodatkowe subtarcze mają wygrawerowaną numerację 24-godzinną, ale dzięki zastąpieniu co drugiej cyfry kropką nie zlewają się wizualnie i umożliwiają szybkie odczytanie godziny.

Ich bazę stanowi czarne, lakierowane tło dające wrażenie wielowymiarowości dzięki refleksom jakie odbijają się od błyszczącej powłoki. Nazwy miast są w kolorze czarnym i zostały wykonane z użyciem diamentowej nici. Podobnie jak indeksy godzinowe w kształcie prostokąta.

Trzeba przyznać, że mimo nagromadzenia elementów zegarek jest czytelny i stanowi relatywnie spójną kompozycję. Aby dopasować wskazanie czasu do obecnej lokalizacji można użyć specjalnie przeznaczonego do tej czynności przycisku, usytuowanego na wysokości godziny dziesiątej.

Producent podkreśla, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie w podróżach służbowych, kiedy zmieniane są strefy czasowe, również ze względu na to, że czas na pozostałych tarczach nie ulega przestawieniu.

Pre-Basel 2016: Aerowatch 7 Time Zones & 1942 Butterfly

Tym samym daje do zrozumienia, że przeznaczenie 7 Time Zones jest globalne i ma sprawdzać się na przykład podczas częstych podróży samolotem czy współpracy z międzynarodowymi zespołami bądź kontrahentami. Na wszystkich wskazówkach użyto substancji fluorescencyjnej, aby użytkownik mógł sprawdzić aktualną godzinę niezależnie od pory dnia.

Tarczę zabezpiecza szkło szafirowe, a do noszenia dedykowany jest pasek z czarnej tłoczonej skóry naturalnej, wyposażony w stalowe zapięcie. Producent poza stalową wersją koperty proponuje jej czarną odmianę wykonaną z materiału PVD.

Aerowatch przywiązuje równie duże znaczenie do jakości mechanizmu jak i jego… wyglądu.

7 Time Zones odmierza czas dzięki mechanizmowi ETA kaliber 6497-1 z ręcznym naciągiem, bazującemu na 17 kamieniach łożyskujących i pracującemu z częstotliwością oscylacji balansu równą 18 000 wahnięć na godzinę.

Dekiel jest przezroczysty, a poszczególne części mechanizmu (koło naciągowe, koło zapadkowe) pokryte różowym złotem,  dekorami z motywem trąby powietrznej oraz sygnowaniami. Smaczku dodaje użycie śrub w kolorze niebieskim.

Poziom wodoodporności nie jest szczególnie imponujący – 50 metrów, jednak w tej kategorii czasomierzy ów parametr nie należy do najbardziej istotnych.

W komunikatach medialnych 7 Time Zones jest promowany jako zegarek, który stanowi idealną proporcję ceny w stosunku do jakości. 

Wartość opisanego modelu oscyluje w granicach 14 000 złotych. 

Czy to skusi potencjalnych nabywców?

Czas, nie tylko uniwersalny, pokaże.

Limitacja glamour - Aerowatch Butterfly

U boku monumentalnego modelu 7 Time Zones  zadebiutuje filigranowy Aerowatch 1942 Butterfly. Zegarek damski w limitowanej edycji 888 sztuk jest nowym elementem istniejącej już kolekcji 1942.

Pre-Basel 2016: Aerowatch 7 Time Zones & 1942 Butterfly

Stylistyka jest bardzo dziewczęca, można odnieść wrażenie, że Motylek jest zaprojektowany przez i dla bardzo młodych kobiet.

Design mimo dość cukierkowych kolorów jest świeży i wdzięczny. Pastelowe odcienie nadają mu lekkości i sprawiają, że nie jest przesadnie elegancki.

Tarczę z masy perłowej zdobi 6 motyli, które zostały ułożone w formie bukietu.

Koperta jest stalowa a kształt większości elementów zegarka płynny i okrągły. Warto zwrócić uwagę na ciekawą formę datownika, subtelną w formie ozdobną koronkę oraz uszy.

Wszystkie indeksy są stalowe, a jedynie ten znajdujący się na godzinie 12 - podobnie jak jeden z motyli - jest wysadzany brylantami. 

Tarcza chroniona jest przez szkło szafirowe.

Pre-Basel 2016: Aerowatch 7 Time Zones & 1942 Butterfly

W Aerowatch Butterfly za odmierzanie czasu odpowiedzialny jest szwajcarski mechanizm kwarcowy.

Ciekawe, że w modelu tym zastosowano w nim ten sam poziom wodoszczelności co w wyżej opisanym męskim modelu 7 Time Zones, czyli 50 metrów.

Skórzany różowy pasek ma tłoczony wzór a stalowe zapięcie jest sygnowane logo marki.

Nie ma innego wariantu koperty, ale zamiast paska osiągalna jest delikatna bransoleta.

Używając modowych określeń - Butterfly jest codziennym glamour i na pewno stanowi bardzo ciekawą propozycję i alternatywę dla klasycznej formy damskich zegarków.

Autor: Marzena Kondera

*artykuł na bazie materiałów prasowych marki Aerowatch


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Breitling Exospace B55 - zegarek…ty...
Breitling Exospace B55 - zegarek…ty...
04.02.2016
Longines Column-Wheel Single Push-P...
Longines Column-Wheel Single Push-P...
10.02.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco