Junghans Meister oraz max bill by junghans to linie zegarków już dość dobrze znane polskim entuzjastom zegarmistrzostwa Made In Germany. Jednakże jest jeszcze gama modeli określana jako Performance, poprzednio Technik, w których niemiecka marka stosuje bardzo ciekawe rozwiązania techniczne, warte przybliżenia w dokładniejszy sposób.
Linia 1972
Wracamy do czasów Olimpiady letniej w Monachium w 1972 roku, gdzie Junghans pełnił zaszczytną rolę oficjalnego chronometrażysty tychże zawodów.
Junghans zrewolucjonizował świat precyzyjnego pomiaru czasu w trakcie zawodów sportowych, dostarczając sędziom urządzenia umożliwiające odmierzanie czasu przebytego przez zawodników w takim zakresie jak żadna marka wówczas.
I tak osiągnięcia zawodników mierzy się elektronicznie od bloków startowych aż do linii końcowej i fotografuje finisz. Sędziowie nie mają już wątpliwości kto wygrał konkurencję, a Junghans obecnie ma w ofercie linię o nazwie 1972 Chronoscope: Quarz i Solar.
Mega 1000
Wielką sensacją, jak na tamte czasy, okazała się technologia sterowania falami radiowymi w zegarku naręcznym Junghans w 1990 r. Historyczny model Mega 1 był pierwszym zegarkiem naręcznym stworzonym w Schramberg w kooperacji z Frog Design.
Wygląd zegarka był futurystyczny i niezwykle nowoczesny.
Na rynku polskim są dostępne zegarki Mega 1000 które wzorniczo bazują na modelu Mega 1. Warto wiedzieć, że produkcja Mega 1000 została już zakończona, tak więc te modele to prawdziwie ostatnie sztuki i na pewno są ciekawą pozycją dla wszystkich entuzjastów designu lat 90-tych.
Są to zegarki o prostokątnej kopercie z mechanizmem funkcyjnym J604.64 i wymiarach 38 x 36 mm.
Force Mega Solar, Spektrum Mega Solar i Milano Mega Solar
Prace nad technologią czerpania energii słonecznej do funkcjonowania zegarka Junghans nabierają tempa – w 1993 roku na rynku pojawia się zegarek sterowany falami radiowymi i napędzany energią słoneczną.
Obecnie Junghans stosuje wielozakresowy model mechanizmu w tego typu zegarkach stosując technologię przyjazną środowisku, tak istotną w obecnych czasach nadmiaru i zanieczyszczenia środowiska.
Do wyboru mamy aktualnie 4 lokalizacje nadajników fal radiowych: Niemcy – Mainflingen koło Frankfurtu, Japonia, gdzie zlokalizowane są 2 nadajniki, oraz Stany Zjednoczone.
Force Mega Solar wyposażony jest w mechanizm J615.84 solar multi-requency radio-controlled, średnica ceramicznej koperty wynosi 40,4 mm, ponadto ceramiczna jest także bransoleta, a model ten posiada szafirowe szkło.
Linia Spektrum Mega Solar bazuje na tym samym mechanizmie, z tym że średnica ceramicznej koperty wynosi 41,6 mm, a wodoszczelność kształtuje się na poziomie do 10 ATM (100 metrów).
Linia Milano to modele Milano i Milano Solar /kwarcowe/ oraz Milano Mega Solar, wszystkie z szafirowym szkłem. Voyager MF to jeden z większych zegarków Junghans – średnica koperty wykonanej z tytanu wynosi 42 mm, a 3 z 5 dostępnych modeli posiada także tytanową bransoletę.
Spektrum Automatik i Spektrum Damen
To nowości Junghans ubiegłego roku.
Spektrum Automatik to 4 modele męskie wyposażone w mechanizmy z automatycznym naciągiem sprężyny - kaliber J830, średnica koperty czasomierzy oferowanych w ramach tej serii wynosi 41,6 mm, a ich wysokość 11,6 mm.
Koperta wykonana jest ze stali szlachetnej zwieńczona ceramicznym pierścieniem, szkła szafirowe z obu stron oraz powłoka antyreflex.
Indeksy i wskazówki pokryto przyjazną dla środowiska substancją luminescencyjną.
Bransolety w dwóch dostępnych modelach wykonane są ze stali szlachetnej i ceramiki lub wysokiej jakości gumy syntetycznej w kolorze pomarańczowym bądź czarnym.
Wodoszczelność modeli z nowej linii Spektrum Automatik to 10 ATM.
Spektrum Damen
To linia dla Pań, stosunkowo rzadko skonfigurowana na mechanizmach wielozakresowych sterowanych falami radiowymi i w technologii solar.
Junghans oferuje 4 wzory na bazie mechanizmu J615.74, dwa modele w bieli i dwa w czerni.
I tu uwaga!
Białe modele Spektrum Damen mają nie tylko zaawansowaną technologię, ale także po 16 sztuk 0.08 karatowych diamentów umieszczonych na tarczy. Za to czarne Spektrum Damen mają tarcze wykonane z czarnej masy perłowej, czyli dają ciekawy efekt w świetle.
Szafirowe szkło, koperta o średnicy 35,6 mm i grubości 8,9 mm wykonana jest ze stali szlachetnej i posiada ceramiczny pierścień, wodoodporność do 10 ATM.
Do wyboru bransoleta ze stali szlachetnej i ceramiki lub pasek z wysokiej jakości gumy.
Ceny poszczególnych modeli w ramach kolekcji:
Spektrum Automatik mieści się w przedziale: 5 800 - 6 300 złotych,
Spektrum Damen mieści się w przedziale: 3 800 - 4 400 złotych,
Spektrum wzory poprzednie 3 700 - 4 200 złotych,
Mega1000 mieści się w przedziale: 1 500 - 2 300 złotych,
1972 mieści się w przedziale: 2 400 - 3 300 złotych,
Voyager mieści się w przedziale: 2 400 - 3 600 złotych,
Force mieści się w przedziale: 5 720 złotych,
Milano mieści się w przedziale: 1 300 - 2 400 złotych.
Autor: Renata Cichocka
*materiał prasowy marki Junghans
0 Komentarzy
Średnia 0.00