Zapowiedź Slimline Auto Heart Beat marki Frederique Constant

POWRÓT 23.01.2016 Zegarki
Zapowiedź Slimline Auto Heart Beat marki Frederique Constant

Open Heart, Heart Beat – to sformułowania, które służą do określenia zegarków posiadających otwór w tarczy, dzięki któremu możemy obserwować pracę balansu i wychwytu zegarka. Rozwiązanie to zostało stworzone przez markę Frederique Constant, a patrząc na szerzej na ofertę tego rodzaju produktów różnych zegarkowych marek, można pokusić się o stwierdzenie, że pasuje najlepiej także do marki Frederique Constant 


Takie rozwiązanie jest popularne dla wielu zegarkowych firm, a praktycznie wszystkie ostatnio tworzone zegarki z tourbillonem taki otwór w tarczy posiadają.


Dlaczego więc niby, zgodnie z powyższym stwierdzeniem, jest ono przypisane marce Frederiqaue Constant?
Dlaczego najlepiej pasuje do marki Frederique Constant?

Zapowiedź Slimline Auto Heart Beat marki Frederique Constant


Zgodnie z informacją na stronie internetowej marki Frederique Constant, pierwsze zegarki z otwartym sercem zostały przez nią wyprodukowane w roku 1994. Niestety raczkująca wtedy na rynku producentów gotowych zegarków firma, nie zadbała odpowiednio o swoje interesy i nie zgłosiła do ochrony przed kopiowaniem swojego własnego pomysłu.


Nie minął nawet rok, kiedy inni producenci pokazali zegarki z identycznym lub lekko zmienionym kształtem otworu na tarczy umożliwiającym podgląd pracy serca mechanizmu.
Na prawną ochronę własnego rozwiązanie było już za późno!
Miłośnicy zegarków w Polsce pamiętają na pewno pierwsze kolekcje zegarków tej marki, jakie pojawiły się na naszym rynku w sklepach jednej z wiodących sieci handlowych. To właśnie wśród tych egzemplarzy, mimo że nie było o nich głośno największe zaciekawienie wzbudzały modele Heart Beat.

Heart Beat marki Frederique Constant
Wypuszczony w 1994 roku pierwszy zegarek z rozwiązaniem typu Heat Beat, z czasem poddawany był kolejnym modyfikacjom, by ostatecznie w tej grupie znalazły się modele z datownikiem, wskazaniem faz księżyca, czy automatycznym naciągiem. Te wydające się bardzo popularne wskazania i proste rozwiązania techniczne, w modelach typu Heart Beat wymagają jednak specjalnej konstrukcji.


W roku 2004 firma Frederique Conastant zaprezentowała pierwszy mechanizm manufakturowy, wchodząc tym samym do wąskiego grona firm szczycących się własnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Mechanizm ten oczywiście należał do grupy zegarków Heart Beat.

Heart Beat tourbillon marki Frederique Constant
Także zegarek z tourbillonem, który zaprezentowała marka, mimo że nie należy do rodziny Heart Beat, doskonale się w tę stylistykę zegarków wpisuje.


Zapowiedzianą jeszcze przed tegorocznym targami w Bazylei – Baselworld 2016 premierą jest model zegarka Slimline Auto Heart Beat.


Rozwijana przez ostatnie lata linia bardzo eleganckich i stosunkowo płaskich zegarków Slimline, doczekała się swojej odmiany z rozwiązaniem Heart Beat.


Zapowiedź Slimline Auto Heart Beat marki Frederique Constant


Niezwykła elegancja trzech zupełnie nowych modeli, przy ich prostych i czystych liniach stylistycznych koperty, tarczy i wskazówek, doskonale wpisuje się w przesłanie jaki niosą ze sobą modele z kolekcji Slimline – jednej z wiodących linii zegarków firmy Frederique Constant.


Przy takim ich wyglądzie i wielkości koperty wynoszącej 40 mm, wykonanej tak w wersji polerowanej stali szlachetnej jak i pozłacanej, są one typowo męskimi czasomierzami, które będą doskonale prezentować się na nadgarstkach. Każdy z tych zegarków skupia na sobie wzrok. Dzieje się tak dzięki jego klasycznemu wyglądowi, jak i wyjątkowej i doskonale dopasowanej do wzoru tarczy innowacji – otworowi w tarczy umieszczonemu nienagannie na godzinie dwunastej, przez który widać pracujące elementy mechanizmu. Ruch balansu zegarka, połyskujące kamienie mechanizmu i srebrzyste elementy płyt nośnych dostrzegane przez otwór tarczy zatrzymają na sobie wzrok każdego oglądającego kolekcje czasomierzy prezentowanych na sklepowych półkach.Dla zegarków różnych marek wykonywanych jako zegarki ultra płaskie, producenci zmuszeni są iść na swego rodzaju kompromis – zastosować wskazówkę sekundową, czy to centralną, czy boczną, która powoduje konieczność pogrubienia koperty, czy zrezygnować z niej, a co za tym idzie wykluczyć jedyny ożywiający zegarek ruchomy element.


Takiego dylematu nie stawia model Slimline Auto Heart Beat, bo poruszającym się elementem jest zawsze widoczny przez okno tarczy balans mechanizmu, a oczywiście nie wymaga on zastosowanie grubszej koperty zegarka.

Zapowiedź Slimline Auto Heart Beat marki Frederique Constant


Zwieńczeniem kolejnych kroków w stylistyce linii Slimline, jest minimalizm jej modeli. Dotyczy to tak koperty, tarczy, jak i wskazówek zegarka. Dzięki temu uzyskano wrażenie lekkości tegoż zegarka i to tak w aspekcie fizyki – samego ciężaru zegarka, jak i wizualnym.
Jako, że kolekcja Slimline marki Frederique Constant jest synonimem płaskich zegarków, to model Slimline Auto Heart Beat, jest wyposażony w manufakturowy, mechanizm z automatycznym naciągiem, oznaczony jako kaliber FC-312, który jest jednym z najcieńszych w tej kategorii, wskazując godziny i minuty czasu bieżącego. Częstotliwość jego pracy wynosi 28 800 wahnięć na godzinę, posiada 25 łożyskowych kamieni syntetycznych, oraz 42 godzinną rezerwę chodu. Koperta zegarka jest wodoszczelna do 3 ATM.


Zegarek Slimline Auto Heart Beat wyposażony jest w lekko błyszczący pasek ze skóry aligatora, czarny lub brązowy – w zależności od kolory koperty.


Władysław MellerTagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

JUNGHANS – czasomierze z kolekcji „...
JUNGHANS – czasomierze z kolekcji „...
20.01.2016
Xicorr Watches - linia zegarków Xic...
Xicorr Watches - linia zegarków Xic...
24.01.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco