Całkiem nowy Salon Elitarnego Zegarmistrzostwa (SIHH)

POWRÓT 08.01.2016 Wiadomości
Całkiem nowy Salon Elitarnego Zegarmistrzostwa (SIHH)

W tym roku w dniach 18 – 22 stycznia w Genewie odbędzie się dwudziesta szósta edycja zegarkowych spotkań organizowanych przez Fundację Elitarnego Zegarmistrzostwa (Fondation de la Haute Horlogerie), na których wiodącą grupą wystawców są marki skupione w Richemont Group.

SIHH Genewa 2015
Po ubiegłorocznym jubileuszu 25 lecia istnienia Salonu Elitarnego Zegarmistrzostwa w Genewie (Salon International de la Haute Horlogerie), w przededniu tegorocznej imprezy organizatorzy potwierdzili dwie istotne zmiany w jej organizacji.


Jak można będzie od razu zauważyć przybywając na miejsce spotkań, budynek „La Cité de la Haute Horlogerie” doczekał się modernizacji. Architektura obiektu stała się zdecydowanie bardziej prostą, ale też nowocześniejszą. Miejsce zaprojektowane dla promocji esencji doskonałości zegarmistrzowskiej, będzie teraz lepiej wspierało każdego z wystawców – najszacowniejsze manufaktury, w tworzeniu ich własnych salonów – miejsc w których prezentują się na spotkaniach.

SIHH Genewa 2015
Druga innowacja tej edycji spotkań jest związana z faktem, że liczba wystawców wzrosła do 24 firm. W tym względzie Salon zaanonsował zajęcie przestrzeni wystawowej przez inicjatywę nazwaną „Carré des Horlogers” (w wolnym tłumaczeniu można przyjąć ją pewnie jako „Kwadratura zegarmistrzostwa”), w zakresie której mieści się dziewięciu niezależnych, kreatywnych twórców – nowa zegarmistrzowska gwardia. Dzięki przyjęciu zaproszenia na tę niezwykłą imprezę przez skupionych w tej grupie producentów,, SIHH staje się miejscem niezwykłego połączenia wiedzy przodków z uznanych szeroko manufaktur zegarmistrzowskich, z przedstawicielami nowej fali kreatywnego rzemiosła. Razem obydwie te grupy twórców zegarmistrzowskich są gwarantem niezwykłej atmosfery, która na czas tygodnia przeniesie wszystkich uczestników spotkań w fantastyczną przestrzeń poświęconą doskonałości pomiaru czasu.


Takimi słowami zamieszczonymi na stronie internetowej SIHH, kierowanymi przez panią Fabienne Lupo – dyrektora zarządzającego Fundacją Elitarnego Zegarmistrzostwa przedstawione są zegarkowe spotkania w Genewie.

SIHH Genewa 2015
Należy jeszcze dodać, że organizatorzy dla 24 firm prezentujących się na spotkaniach przygotowali ok. 40 000 metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej. Na tegorocznych targach spodziewają się oni obecności ok. 15 000 gości, a zaanonsowanych jest też 1 500 dziennikarzy, którzy przybędą do Genewy.

SIHH Genewa 2015
Jakich informacji dodatkowych, jakich komentarzy oczekują nasi czytelnicy dla lepszego naświetlenie otoczenia tego niezwykłego zegarkowego wydarzenia?


Po pierwsze, wszyscy niezorientowani powinni zapoznać się z historią tejże imprezy. Jako, że na okoliczność ubiegłorocznego jubileuszu, podawaliśmy informacje na ten temat, to teraz zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszej informacji - „25 Salon International de la Haute Horlogerie” 

Które marki biorą udział w Salonie w roku 2016?

Z Grupy Richemont są to następujące marki (w kolejności powstawania marek):
Vacheron Constantin
Baume & Mercier
Jaeger-LeCoultre
A. Lange & Söhne
Cartier
Officine Panerai
IWC Schaffhausen
Piaget
Van Cleef & Arpels
Montblanc
Roger DubuisMarki skupione pod egidą Carré des Horlogers to:
Christophe Claret
De Bethune
H. Moser & Cie
Hautlence
HYT
Kari Voutilainen
Laurent Ferrier
MB&F
UrwerkMarkami niezwiązanymi z żadną z powyższych grup są:
Audemars Piguet
Greubel Forsey
Parmigiani Fleurier
Richard Mile

SIHH Genewa 2015
Przy listowaniu obecnych, trzeba też zauważyć nieobecność marki Ralph Lauren Watch & Jewelery Co, która jest inicjatywą Joint-venture Richemont i była na Salonie w roku poprzednim. Jako, że nie tak dawno na naszym portalu pojawiła się informacja o nowych jej wyrobach, to wiadomo, że jest to firma aktywna.
Dlaczego nie będzie jej w Genewie?Należy zauważyć także to, o czym pisaliśmy w roku ubiegłym, że w czasie Salonu, w Genewie gromadzą się tam także inni zegarkowi producenci.


Występują tam w formie zorganizowanej - jak przykładowo SWIP , czy też prezentują się tam w sposób indywidualny.„O ile z jednej strony zupełnie oddzielna impreza targowa nobilituje jej uczestników, to grupa wystawców skupiona wokół SIHH, separując się od szerokiego grona tak popularnych jak i prestiżowych producentów, mimochodem stworzyła dla nich możliwość dodatkowych spotkań i akcji promocyjnych. Dotyczy to tak mniejszych, jak i tych o szerokiej grupie odbiorców, producentów ekskluzywnych produktów. Wszystkim im, dodatkowa impreza stwarza możliwość spotkań z najważniejszymi kontrahentami uczestniczącymi w genewskim salonie. Takiego typu spotkania odbywają się w genewskich hotelowych lobby, specjalnie wynajętych willach i apartamentach, firmowych butikach, czy też siedzibach firm i fabrykach zlokalizowanych tak w mieście, jak i w najbliższej okolicy.” [notka z 2015 roku].


Warto zauważyć, że do uczestnictwa w Salonie w gronie Carré des Horlogers zostali zaproszeni stosunkowo mali, niezależni producenci, z których część w poprzednich latach i tak była w tym czasie w Genewie w sposób opisany obecna. Na pewno jest to swego rodzaju próba Grupy Richemont ściągnięcia ich w „swoje okolice”, by móc lepiej przeciwstawić się branżowym gigantom w grupie luksusowych marek takim jak: Rolex, Patek Philippe, niektóre marki Swatch Group i inni niezależni.


Ciekawym jest również to, że czterech z dziewięciu z grona zaproszonych prezentowało się w przeszłości w Polsce – na dorocznych spotkaniach Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Taka statystyka może potwierdzać doskonałe wyczucie rynku, przez Klub, ale także widzieć obecność w Polsce jako doskonały sposób promocji tychże marek.


Jak widać na podstawie przedstawionych i cytowanych opracowań, poza samym przedstawianiem zegarków na spotkaniach zegarkowych, warto zainteresować się całą ich otoczką historyczną, jak i formalną.


Oficjalna strona SIHH : SIHH 2016

Władysław Meller

P.S.
Zdjęcia pokazują SIHH w poprzednim roku

Polecamy także:

ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej
ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej
Z grona licznych zegarków kierowanych do miłośników awiacji jeden, cały czas obecny jest jeszcze na rynku niezwykły – ORIS Pro Pilot Żelazny 2 - czasomierz potwierdzający partnerską współpracę szwajcarskiej zegarkowej firmy ORIS i polskiej Grupy Akro
Video recenzja: JUNGHANS Meister Driver Day-Date Automatic
Video recenzja: JUNGHANS Meister Driver Day-Date Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Meister Driver Day-Date Automatic niemieckiej marki Junghans. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Okolice Schwarzwal
Zegarki vintage: Heuer AUTAVIA 73663 oraz Jo Siffert
Zegarki vintage: Heuer AUTAVIA 73663 oraz Jo Siffert
Heuer – marka, która od pewnego czasu bije rekordy popularności wśród kolekcjonerów. To właśnie zegarki marki Heuer z lini Autavia w ostatni czasie osiągają największy progres cenowy. Dlaczego tak się dzieje? Czyżby kluczem do sukcesu Heuera była naz
Zegar na Zamku Królewskim w Warszawie zatrzymany!
Zegar na Zamku Królewskim w Warszawie zatrzymany!
W związku z remontem elewacji zewnętrznej i tynków wewnętrznych Wieży Zygmuntowskiej Zamku Królewskiego w Warszawie, znajdujący się na niej zegar został w dniu dzisiejszym o godzinie 13.45 zatrzymany. Jego ponowne uruchomienie nastąpi po zakończeniem
Dukat – nowy, limitowany zegarek Błonie nawiązujący do bogatej historii marki
Dukat – nowy, limitowany zegarek Błonie nawiązujący do bogatej historii marki
„Sprzedaj krowy, sprzedaj konie – kup zegarek maki Błonie”. Przez kilkadziesiąt lat to było niestety niemożliwe na pierwotnym rynku. Jednak dziś, na fali odradzania się - może nie tyle przemysłu, co produkcji zegarków w naszym kraju - ten żartobliwy

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Edox wspiera Dakar. Vostok Europe r...
Edox wspiera Dakar. Vostok Europe r...
08.01.2016
Litwin wyciągnął pomocną dłoń do Ad...
Litwin wyciągnął pomocną dłoń do Ad...
10.01.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco