Mille Miglia – zegarki z linii GTS są już dostępne!


Powrót do kategorii

Poprzez wszystkie kolejne lata od premiery w roku 1988, praktycznie każdy z wyprodukowanych zegarków dedykowanych wyścigowi Mille Miglia stawał się sztandarowym w kolekcji manufaktury Chopard. W 2015 roku ta szwajcarska marka, zrobiła kolejną, nową edycję tych wyjątkowych zegarków, powiązanych z wyścigiem oldtimerów, dla których zachowując przyjętą już dla modeli Mille Miglia jako klasyczną stylistykę, wykonała je jednak w trochę odmienny sposób.
W ostatnim czasie te właśnie zegarki trafiły na sklepowe półki, dzięki czemu każdy z miłośników czasomierzy może samemu ocenić ich wygląd i skonfrontować je z dotychczasowymi, cały czas obecnymi w ofercie wyrobami.

Tegoroczna, edycja składająca się z trzech różnych modeli, wprowadza nową, przyjętą specjalnie dla nich nazwę - Mille Miglia GTS (Grand Turismo Sport). Znajdują się w niej następujące wyroby: podstawowy – egzemplarz prezentujący aktualny czas za pomocą trzech wskazówek, oraz posiadający wskazanie daty, drugi - podobny do niego, ale wyposażony dodatkowo we wskaźnik rezerwy naciągu, oraz model ze stoperem. Co ważne, po raz pierwszy produkty z kolekcji Mille Miglia (podstawowy i ze wskazaniem rezerwy naciągu) są wyposażone we własne, wytworzone w fabryce Chopard Fleurier Ébauches mechanizmy. Każdy egzemplarz ze wszystkich trzech rodzajów zegarków posiada certyfikat chronometru, potwierdzający dokładność jego działania. Można powiedzieć, że eleganckie, wyrafinowane wzornictwo tych nowych wyrobów odmładza i wnosi powiew świeżości do przyjętej już jako klasyczna stylistyki zegarków rallye, których ucieleśnieniem są modele Mille Miglia. Oczywiście nowe modele zachowują wszystkie wyznaczniki kolekcji wykreowane w czasie 25 jej istnienia. Co więcej zegarki Mille Miglia GTS swoim wyglądem doskonale ilustrują każde z tych dokonań.

Mille Miglia GTS marki Chopard

Mille Miglia GTS marki Chopard

Mille Miglia GTS marki Chopard
 

Od 1988 roku, Chopard jest chronometrażystą "la corsa più bella del mondo" (najpiękniejszego wyścigu na świecie), którego trasa przebiega z Brescii do Rzymu i z powrotem. Stylistyka kolekcji Mille Miglia jest efektem fascynacji klasycznymi, starymi samochodami pielęgnowanej przez Karla-Friedrich Scheufele, współprzewodniczącego firmą Chopard.
Ten kolekcjoner samochodów i aktywny kierowca, każdego roku sam, aczkolwiek z różnymi towarzyszącymi mu na fotelu pilota osobami, bierze oczywiście udział w wyścigach.


Mille Miglia GTS marki Chopard

Mille Miglia GTS: trzy modele tworzące pełną kolekcję


Nowe wyroby Mille Miglia GTS stanowią kompletny zbiór składający z następujących zegarków: trzywskazówkowego z datownikiem, z dodatkowym wskazaniem rezerwy naciągu i czasomierza ze stoperem.
Te trzy modele mają wybitnie męskie linie inspirowane wyglądem klasycznych samochodów, które brały udział w wyścigu Mille Miglia w latach 1940 - 1957. Ich stalowe koperty o średnicach odpowiednio 43 mm dla wersji podstawowej i z rezerwą naciągu, oraz 44 mm dla wersji ze stoperem, posiadają stosunkowo krótkie uszy służące do mocowania paska. Są one starannie wyprofilowane w taki sposób, by zapewnić optymalny komfort po założeniu zegarka na nadgarstek. Tak uzyskany sportowy charakter linii, jest wzmocniony przez stylistykę układu wskazań.


Mille Miglia GTS marki Chopard

Chopard - najwyższa precyzja wytwarzania mechanizmów w zakładach Fleurier Ébauches


To jest pierwszy przypadek, kiedy wybrane model Mille Miglia są wyposażone w manufakturowe mechanizmy wyprodukowane przez markę Chopard. Oznaczone numerami katalogowymi jako kalibry: 01.01 i 01.08-C-C, zostały one w całości zaprojektowane, wykonane i złożone w zakładzie Fleurier Ébauches. Mechanizmy te są bardzo wysoko oceniane przez markę Chopard i spełniają wszystkie wymagania jakościowe stawiane zegarkom oznaczonym symbolem Mille Miglia, które zawsze posiadły certyfikat chronometru. Tak więc oznaczenie Mille Miglia, które zawsze zobowiązywało podniosło swoje wymagania. Mille Miglia GTS zobowiązuje jeszcze bardziej!

Mille Miglia GTS marki Chopard
 

Ekskluzywny charakter tych zegarków jest w pełni dopasowany do wspaniałych stylowych samochodów, które biorą udział w wyścigu Mille Miglia. Ich konstrukcja zapewnia wytrzymałość i długowieczność, które to cechy wydają się być niezbędnymi dla modeli dedykowanych temu niezwykłemu wyścigowi. Dzięki automatycznemu naciągowi sprężyny, modele gwarantują komfort użytkowania, a 60-cio godzinna rezerwa mocy (dla modeli z manufakturowym mechanizmem) będąc niezwykłą przewagą w stosunku do konkurencji, zapewnia gotowość do działania, nawet po długiej przerwie od momentu zdjęcia go z nadgarstka przez właściciela. Wreszcie, jego certyfikacja przeprowadzona przez Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych (COSC), świadczy o precyzji działania. Ten wymagający atrybut każdego z zegarków Mille Miglia jest dla potencjalnie użytkujących czasomierze kierowców biorących udział w wyścigach, pomocą w precyzyjnej nawigacji i poprawnego pokonywania złożonej wymogiem regulaminy rajdu trasy. Potwierdzeniem, tak pożądanego przez wszystkich producentów, posiadania certyfikatu jest napis „Chronomerte”, naniesiony na tarczy każdego modelu z serii Mille Miglia GTS.


Mille Miglia GTS marki Chopard


Współczesna estetyka i dotyk przeszłości w zegarkach Mille Miglia GTS marki Chopard


Dedykowane doskonale znanemu i przestrzegającego klasycznych reguł, wyjątkowemu i najważniejszemu we Włoszech wyścigowi, zegarki Mille Miglia GTS, w każdej z wersji są zaprojektowane jako urządzenia pomiarowe pomocne kierowcom uczestniczącym w rajdzie. Pierścienie koperty posiadają wkładkę aluminiową utrzymaną w kolorze czarnym, podkreślającą sportowy charakter czasomierza. Wybrana dla modeli Mille Miglia czarno – czerwona, z białymi akcentami kolorystyka układu wskazań, jest odwołaniem do barw królujących w kokpitach starych samochodów. Wskaźnik rezerwy naciągu jest stylizowany na wskaźnik poziomu paliwa stosowany w samochodach w latach 50-tych poprzedniego wieku. Okienko datownika jest wkomponowane w odwzorowującą historyczny wskaźnik – czerwoną strzałkę z napisem Mille Miglia i napisy na drzwiach, oraz masce konkurujących w rajdzie samochodów. Ten tętniący życiem, dynamiczny charakter wydarzenia, jakim jest rajd Mille Miglia, jest symbolizowany czerwonymi elementami na tarczy zegarka, w tym w szczególności podziałką. Kolekcja zegarków Mille Miglia GTS jest dostępna tradycyjnie na paskach kauczukowych z odwzorowaniem bieżnika opony samochodowej, skórzanym paskiem typu rally, obydwa ze skuwką bransoletową (dla modeli w kopertach stalowych i złotych), czy też stalową bransoletą dla modeli z kopertami wykonanymi z tego samego materiału. Pasek kauczukowy odwzorowuje bieżnika opony firmy Dunlop był stosowany w samochodach w latach 60-tych poprzedniego wieku.

Mille Miglia GTS marki Chopard
 

Wersja podstawowa i ze wskazaniem rezerwy naciągu posiadają tarcze z cyframi o charakterystyczną dla nowej kolekcji Mille Miglia GTS stylistyce. Przewymiarowane oznaczenia godzin „12” i „6”, pomalowane substancją luminescencyjną przypominają kokpity klasycznych samochodów, które zawsze zachowują ducha "Competizione" (rywalizacji) drogiej sercom zagorzałym entuzjastów wyścigów.
 

Kolekcja Mille Miglia GTS jest hołdem dla "la corsa più bella del mondo” (najpiękniejszego wyścigu na wiecie), oraz jego kierowców, którzy łączą w sobie ducha rywalizacji i ponadczasowego stylu.


Władysław Meller


 

Magazyn ZIP NR 7

MAGAZYN ZIP NR 7 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Seiko2

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Epos

REKLAMA

JUNGHANS Mega 1000 - zegarki sterow...
JUNGHANS Mega 1000 - zegarki sterow...
07.09.2015
Testujemy - Longines Conquest Class...
Testujemy - Longines Conquest Class...
14.09.2015

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco