Victoria i stal (szlachetna) – niebanalne połączenie. Victorinox

POWRÓT 01.07.2015 Wiadomości
Victoria i stal (szlachetna) – niebanalne połączenie. Victorinox

Nasz lokalny dystrybutor wyrobów sygnowanych marką Victorinox, jako pierwszy w zegarkowej branży w Polsce, otworzył specjalny salon pokazowy, z prezentacją całego zakresu wyrobów tejże marki. Uroczysta premiera tego niezwykłego na zegarkowej mapie miasta i kraju miejsca, na która przybyli właściciele marki ze Szwajcarii, jak i polscy zaproszeni dziennikarze i goście, odbyła się w dniu 11 czerwca 2015 roku.

Victorinox zegarek, scyzoryk

Ambicją prestiżowych marek z zegarkowego światka, jest posiadanie butików firmowych w najbardziej reprezentatywnych lokalizacjach, najlepiej znanych i odwiedzanych przez rzesze turystów miast. U nas w Polsce powstają dopiero pierwsze z takich firmowych butików, dlatego bardzo ciekawym jest posunięcie firmy Victorinox, która w budynku swojego dystrybutora otworzyła salon pokazowy („showroom”) marki. Wydaje się, że na naszym zdominowanym przez centra handlowe rynku detalicznym, krok ten może być doskonałym dla lepszej promocji konkretnego producenta , a co za tym idzie zwiększenia wolumenu sprzedaży jego wyrobów.
Marka Victorinox - producent kultowego scyzoryka, symbolu szwajcarskiej jakości i funkcjonalności, otwierając pierwszy polski salon pokazowy zrobiła kolejny krok dla realizacji swojej strategii, której celem jest wzmocnienie obecności marki w Polsce.

Victorinox zegarek, scyzoryk

Podczas oficjalnego otwarcia tego niezwykłego miejsca obecny był oczywiście Carl Elsener - prezes Victorinox AG z małżonką. Carl Elsener nosi przydomek IV, bo jest prawnukiem założyciela tejże marki. W trakcie swojego wystąpienia przybliżył on zebranym gościom historię, dziedzictwo i reprezentowane przez rodzinę właścicieli i całą firmę wartości. To właśnie w tym wystąpieniu, można było usłyszeć, że nazwa firmy ukształtowane w roku 1921, pochodzi od połączenia imienia matki założyciela firmy i łacińskiej nazwy stali, która była wyznacznikiem jakości produkowanych scyzoryków. Obecni na spotkaniu partnerzy i przedstawiciele mediów mogli nie tylko poznać kolekcje Victorinox, ale również złożyć własny scyzoryk, sprawdzić wytrzymałość zegarka I.N.O.X. zamrożonego w lodowej rzeźbie, skosztować szwajcarskich specjałów, oraz wziąć udział w pokazach inspirowanych Szwajcarią.

Victorinox zegarek, scyzoryk

O przyjaznym i otwartym nastawieniu obowiązującym w firmie Victorinox łatwo przekonują się współpracujące z nią osoby i jednostki organizacyjne. W ostatnim czasie kontakty z tą marką chwalił sobie choćby nasz Klub Miłośników Zegarów i Zegarków. Przybyli na spotkanie gości mogli się także o tym przekonać, przysłuchując się, lub samemu rozmawiając z którymś z właścicieli marki (ja miałem niezwykłą przyjemność uciąć sobie dłuższą pogawędkę z panią Veroniką Elsener)

Carl i Veronika Elsener, Katia i Wladysław Meller

Spotkanie odbyło się w salonie pokazowym, który ulokowany jest w nowo wybudowanym biurowcu Victorinox Poland znajdującym się na warszawskim Okęciu. W nowoczesnej przestrzeni, utrzymanej w minimalistycznej konwencji i mieszczącej się na parterze budynku, eksponowane są produkty wszystkich pięciu działów aktywności marki Victorinox. Spotkanie w dość swobodny, wyraźnie przyjacielsko nastawiony w stosunku do gości sposób prowadził, sprawdzony i zdeklarowany (na pewno przez samego siebie) użytkownik produktów Victorinox i podobnie jak jego ojciec miłośnik podroży - Marcin Cejrowski.

Victorinox zegarek, scyzoryk

Nie obyło się oczywiście bez, wydaje się częściej stosowanych, ale na pewno zaskakujących, okolicznościowych atrakcji – zamrożenia wyrobów Victorinox w bryle lodu, wyrzeźbienia logotypu firmy z innej bryły usytuowanej na ogródku i okolicznościowego tortu, serwowanego wszystkim przybyłym na spotkanie przez Państwa Veronikę i Carla Elsenerów.
Goście odwiedzający showroom już od samego progu wkraczają w rozległy i fascynujący świat Victorinox, który zaskakuje szeroką i zróżnicowaną paletą produktów. Przechodząc przez imponującą ekspozycję scyzoryków armii szwajcarskiej, goście trafiają do stref, w których prezentowane są noże
i akcesoria kuchenne oraz lekkie, wytrzymałe walizki i torby podróżne. W sercu salonu znajdują się wysokiej klasy zegarki produkowane we własnej fabryce w szwajcarskiej Jurze, będącej kolebką zegarmistrzostwa. Dalej można znaleźć, niedostępne jeszcze na polskim rynku, kolekcje odzieży
i perfum.
Wystrój salonu zaprojektowano tak, by odzwierciedlał cechy wyróżniające markę. Dąb nawiązuje do jej 130-letniej tradycji, stal do podstawowego materiału wykorzystywanego w produkcji noży, beton do trwałości i wytrzymałości produktów, które często towarzyszą swoim właścicielom przez całe życie, natomiast czerwień, przewijająca się w detalach, nawiązuje go flagowego scyzoryka Victorinox.

Władysław Meller


Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko2

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Niezwykłe zegarkowe święto Klubu Mi...
Niezwykłe zegarkowe święto Klubu Mi...
26.06.2015
Czy warto patrzeć na zegarkowe stat...
Czy warto patrzeć na zegarkowe stat...
02.07.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco