Pre-Baselworld 2015: Nowości od Aerowatch

POWRÓT 28.02.2015 Wiadomości
Pre-Baselworld 2015: Nowości od Aerowatch

Odbywające się co roku, światowe targi w Bazylei – Baselworld, zbliżają się wielkimi krokami. To właśnie w marcu, a konkretniej w dniach 19-26, producenci zegarków oraz biżuterii zaprezentują swoje najnowsze wyroby. Jest to również moment i wydarzenie, na które cały rok czekają wszyscy miłośnicy czasomierzy mechanicznych, którzy po zakupieniu wejściówek, będą mogli podziwiać w gablotach wystawowych wspaniałe dzieła mikromechaniki.

Nie od dziś wiadomo również, że przedsiębiorstwa zegarkowe, aby "podgrzać" atmosferę i budować napięcie wypuszczają „przedpremierowo” do sieci materiały prasowe ukazujące część nowości, które swoją premierę będą miały właśnie na targach w Bazylei. Firma Aerowatch, idąc drogą większości producentów, uchyliła rąbka tajemnicy prezentując nam, jak na razie dwie nowości. Pierwszą z nich jest model - Renaissance Orange Tornado, który zasili kolekcję Les Grandes Squelettes. Warto podkreślić, iż kolekcja ta w dość krótkim czasie stała się bestsellerem w ofercie marki.

Zaprojektowany dla podkreślenia stylu codziennej elegancji model Renaissance Orange Tornado pojawi się teraz w nowej, jeszcze bardziej odważnej, awangardowej odsłonie. Łączący w sobie nowoczesność z jednoczesnym poszanowaniem tradycyjnego rzemiosła zegarmistrzowskiego zegarek, jest idealną propozycją dla wszystkich osób, które pragną wyróżniać się z „tłumu”. Stalowa koperta o średnicy 45 mm, która została pokryta dodatkowo czarną powłoką PVD, idealnie komponuje się z pomarańczowymi wskazówkami oraz indeksami godzinowymi. Dzięki takiemu połączeniu kolorów zegarek od razu zwraca na siebie uwagę i prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie.

Mechanizm jaki zastosowano w opisywanym modelu to Unitas kaliber 6498, który został poddany procesowi szkieletowania. Został on wykończony oraz ozdobiony ręcznie. Z racji, iż jest to konstrukcja „szkieletowa”, zastosowano transparentny dekiel, dzięki któremu możemy podziwiać pracę tego urodziwego werku zarówno z przodu jak i od strony wspomnianego dekla. Koperta zapewnia nam 50 metrów wodoszczelności, co jest satysfakcjonującym parametrem, zważywszy na charakter czasomierza. Renaissance Orange Tornado będzie dostępny na czarnym, skórzanym pasku z pomarańczowymi przeszyciami oraz z zapięciem motylkowym, tworząc tym samym harmonijną całość. Model trafi na półki sklepowe pod koniec marca.

Druga z nowości zaprezentowanych przez firmę Aerowatch, to damski model - 1942 Lady Squelette. Wyjątkowy styl "1942 Lady Squelette" charakteryzuje się wyrafinowaną elegancją oraz kopertą, która posiada niewątpliwy wdzięk. Ma ona średnicę 35 mm, przez co będzie idealnie leżeć na każdym kobiecym nadgarstku. Dodatkowego uroku całej kreacji nadaje klasyczna koronka w kształcie cebuli, która została udekorowana czarnym onyksem. Tarcza zegarka została poddana procesowi giloszowania, ponadto posiada szlif słoneczny oraz nakładane ręcznie srebrzyste indeksy. W jej centralnej części uwidocznione zostało serce czasomierza. Niebieskie wskazówki idealnie współgrają z kompozycją tarczy, zapewniając jednocześnie prawidłową widoczność wskazań czasu. Doskonałym uzupełnieniem 1942 Lady Squelette jest skórzany, szary pasek, który swoim wyglądem imituje skórę pytona. Zegarek został wyposażony w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny SW 200-1, oferujący nam 38 godzinną rezerwę chodu.

Trzeba przyznać, że nowy model prezentuje się naprawdę dobrze, a zegarek ten powinien znaleźć uznanie także wśród bardzo wymagających kobiet. Wartą podkreślenia informacją jest także fakt, iż firma Aerowatch nie wykorzystuje pasków ze skóry gatunków zagrożonych wyginięciem zwierząt.

Autor: Maciej Kopyto 

* na podstawie materiałów prasowych marki

Magazyn ZIP NR 7

MAGAZYN ZIP NR 7 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Przedpoczątki stoperów. Louis Moine...
Przedpoczątki stoperów. Louis Moine...
11.02.2015
Kalendarium – rocznice i zegarkowe ...
Kalendarium – rocznice i zegarkowe ...
03.03.2015

Podstrony producentów

Zegarki Roamer
Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco