SIWP i wszyscy inni w Genewie

POWRÓT 10.02.2015 Wiadomości
SIWP i wszyscy inni w Genewie

Odbywający się w styczniu, na długo przed targami Baselworld salon SIHH w Genewie, prowokuje wielu innych niż uczestnicy salonu producentów, do obecności w tym mieście i w tym czasie, oraz zapraszania przybywających tam obecnych, lub potencjalnych dla nich kontrahentów.

Najlepiej widoczną jednostką skupiającą wystawców niezależnych producentów w trakcie trwania SIHH jest Pawilon Szwajcarskich Niezależnych Zegarmistrzów (SWIP).  Wydaje się, że zrzeszający większą grupą wystawców SIWP (Swiss Independent Watchmaking Pavilion) jest dość stabilną organizacją i może działać w ten sam sposób przez kolejne lata.

SWIP w Chinach

Wprawdzie jego rodowodem jest wspólna obecność na targach w Azji i w roku 2015 po raz pierwszy, pod tym szyldem jego członkowie są obecni w Genewie, ale może okazać się to aktywnością trwałą. Od końca poprzedniego roku datuje się istnienie profilu społecznościowego tej aktywności. Warto podnieść te spostrzeżenia, jako że współorganizowanych w czasie SIHH prezentacji grupowych było wiele, ale żadna z nich nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Wystawcy grupy skupionej wokół SIWP są niezależnymi wytwórcami, a część z nich należy do AHCI ([Horological Academy of Independent Creators - https://www.ahci.ch/). Tę zależność wskazuje także, choćby sama nazwa organizacji.
SIWP zaprasza do Casino du Lac zlokalizowanego zaledwie o kilkaset metrów od GENEVA PALEXPO , gdzie odbywa się Międzynarodowy Salon Elitarnego Zegarmistrzostwa.
Wystawcy obecni w Genewie w ramach „Niezależnych” są wylistowani na stronie internetowej: https://www.swiss-pavilion.com/exhibitors/ i prowadzą oni portal społeczności owy Facebook o adresie: https://www.facebook.com/pages/Swiss-Independent-Watchmaking-Pavilion-SIWP/744738412246271?fref=ts

Poza formalna organizacją wystawców, wielu z producentów chcących i mających możliwość zorganizowania spotkania z funkcjonującymi, czy też potencjalnymi kontrahentami zaprasza ich, czy to do swoich fabryk i biur, firmowych butików, albo specjalnie na ten cel zaaranżowanych miejsc spotkań. W tym roku do odwiedzin w hotelu Kempinski zaprasza przykładowo marka Hublot, pamiętam zwiedzanie fabryki Chopard’a w Meyrin (dzielnica Genewy), czy spotkanie w butiku biżuteryjnej marki Chimento w Genewie. Także w Genewie w czasie SIHH spotkałem się przykładowo z Ewą i Bernhardem Ledererami (marka BLU - https://www.blu.ch/blu.php?page=company) którzy jak sami stwierdzili mają w tym czasie w Genewie większą ilość swoich kontrahentów.

Możemy tylko życzyć wystawcom genewskim udanych spotkań, bo takie powodzenie każdego roku będzie powodowało rozwój i dywersyfikację wystawców stających do dyspozycji przybywających do Genewy właścicieli sklepów.

Władysław MellerMagazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

17 stycznia – rocznica „wyzwolenia”...
17 stycznia – rocznica „wyzwolenia”...
10.02.2015
Anna Jagodzińska w kampanii Calvin ...
Anna Jagodzińska w kampanii Calvin ...
10.02.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco