• Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Tissot

Ten zegarek zwraca na siebie uwagę! Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor


Premierę w ramach nowości szwajcarskiej marki Maurice Lacroix miał niedawno wyjątkowy zegarek z linii Aikon. Jest nim model, który łączy w sobie sprawdzoną mieszankę zegarmistrzowskiej wiedzy tego producenta z Jury i miejskiego stylu przypisanego tej kolekcji, z przykuwającymi wzrok, można wręcz powiedzieć, że muśniętymi słońcem kolorami.

Zegarki z linii Aikon, w swojej stylistyce zainspirowane kultowym modelem marki z lat 90. - Calypso, okazały się niezwykle popularne. Pojawienie się najnowszego, opisywanego tutaj wyrobu - Aikon Master Grand Date Technicolor, zapowiada utrwalenie tej historii sukcesu.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

To prawda, że wszystkie marki w ostatnim czasie: „idą w kolory”, ale Maurice Lacroix robi to w ciekawy sposób!

Nowy zegarek jest dostępny w czterech różnych, dość nietypowych kolorach tarcz i innych wybranych elementów, w każdej z nich jest ograniczony w wyprodukowanej liczbie do zaledwie 50 sztuk. Poprzez wybór intensywnych jaskrawych, w pełni nasyconych barwą kolorów dla tarcz, paska i czcionki datownika, marka Maurice Lacroix chce pokazać, że nawet poważne zegarki mechaniczne czasami... lubią zaskakiwać.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Niezwykłe zestawienia kolorystyczne

Od 1992 roku nazwa „Masterpiece” stała się symbolem zegarmistrzowskiej doskonałości jednoznacznie związanej z marką  Maurice Lacroix. Wszystkie skupione w tej grupie zegarki są starannie wykonane w manufakturze tej firmy mieszczącej się w Saignelégier, mieście położonym w samym centrum zielonej, szwajcarskiej Jury. Spójne stylistycznie ze wszystkimi dotychczas wykonanymi zegarkami tej marki, modele Masterpiece są bogate w przykuwające oko mechaniczne rozwiązania, a także stylowe wykończenie, co łącznie zapewnia im pożądaną rozpoznawalność już z daleka.

W tym przypadku doskonałość cechująca serię Masterpiece została zastosowana w cieszącej się dużym powodzeniem linii zegarków Aikon, która jest identyfikowana z miejskim życiem, a powstała z inspiracji wspomnianym wcześniej, jej antykwarycznym już dziś modelem Calypso – kultowym w latach 90. XX wieku.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Teraz, gdy lato jest tuż za rogiem, marka Maurice Lacroix na nowo interpretuje dyskretny wygląd swojego Aikon Master Grand Date Black, dodając do niego muśnięte słońcem, żywe i intensywne kolory.

Aikon Master Grand Date Technicolour łączy poważne zegarmistrzostwo z wybranymi, intensywnymi kolorami, jednoznacznie przypominającymi niezwykłe zestawienia kolorystyczne znane z produkcji pierwszych barwnych filmów.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor
Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Każda wersja zegarka AIKON Master Grand Date Technicolor posiada ozdobioną czarną powłoką DLC, 45-milimetrową kopertę ze stali szlachetnej, oraz de centrycznie usytuowaną, kolorową tarczę wskazań minut i godzin. Płaszczyznę wnętrza tej ostatniej ożywiono przecinającymi się liniami, ułożonymi w krzyżowy wzór zwany „Clous de Paris”.

Doskonale odcinające się na tle tarczy czarne, fasetowane wskazówki ozdobiono wypełnieniem poprzez zastosowanie substancji Super-LumiNova, pomocnej dla odczytu wskazań w dzień, i niezbędnej do tej czynności w półmroku i ciemności.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor
W tarczę godzin i minut wcięto obręcz z podziałką, będącą tarczą małego sekundnika. Jego wskazówkę ożywia i poprawia czytelność wskazań odrobina czerwieni, znajdująca się końcu jej ramienia.

Obręcze obydwu zespołów wskazań wykończono dodającym refleksów świetlnych szlifem słonecznym.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

4 kolory i tytułowa funkcja Grand Date

Ten najnowszy model jest oferowany z czterema nowymi, dość nietypowymi kolorami użytymi dla wykonania tarcz, pasków i czcionek datownika. Jak przekazuje producent, są to kolory: słoneczny „elektryczny” niebieski, słoneczny pomarańczowy, słoneczny zielony, słoneczny żółty. Każdy odcień ma metaliczny, pełen żywiołowości połysk. Z drugiej strony wiodące elementy tego najnowszego zegarka Maurice Lacroix, takie jak widoczne koło balansu i ażurowa tarcza małego sekundnika zapewniająca widok będących w ruchu wielu elementów mechanizmu, pozostają wierne wzornictwu Aikon Master Grand Date Black.

Po raz kolejny powraca tytułowa funkcja Grand Date, wykorzystująca złożony mechanizm i dwie tarcze datownika, co zapewnia wysoce czytelne, wielkoformatowe wskazanie tej danej kalendarzowej.

Jednak, co ważne i ciekawe, w tym przypadku cyfry na tarczach datownika są przedstawione w jednej z czterech wspomnianych powyżej, pasującej do pozostałych elementów i rzucającej się w oczy barwie.

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Podobnie jak w przypadku innych członków kolekcji Aikon, koperta zegarka nie posiada konwencjonalnych uszu i bezpośrednio integruje pasek z obudową, zwiększając komfort jego użytkowania.

Zegarek jest dostarczany z dwoma gumowymi paskami: jeden pasuje do tarczy, a drugi jest  w kolorze czarnym co współgra z kopertą. Na obu paskach widnieje wypukła nazwa „Maurice Lacroix”, która przyczynia się do współczesnego wyglądu modelu. Znany z innych zegarków marki Maurice Lacroix system ”Easychange” pozwala właścicielowi na samodzielną, szybką zmianę paska w swoim zegarku.  

Na ile kolor paska zmienia wygląd tego zegarka łatwo przekonać się zestawiając obok siebie ten sam model z różnymi paskami.
 
Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor - dostępność i cena

Wszystkie zegarki z tej serii są oferowane w specjalnych, dedykowanych dla nich opakowaniach.

Każde pudełko prezentacyjne jest wykonane z #tide - materiału kompozytowego uzyskanego z przetworzonego plastiku pochodzącego z oceanów. Do wyprodukowania jednego pudełka potrzeba 34 butelek, co oznacza 34 mniej butelek zanieczyszczających ocean dla każdego z prezentowanych tutaj zegarków. Kolor każdego pudełka pasuje do wybranej barwy tarczy.

Cena zegarka Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolor to 42 500 złotych.

Limitowany do zaledwie 50 sztuk w każdym kolorze Aikon Master Grand Date Technicolor zapowiada się jako jeden z "najfajniejszych" zegarków mechanicznych tego lata. Wdrażając do produkcji te modele, marka Maurice Lacroix po raz kolejny udowadnia, że nawet poważnymi zegarki można czasem się "zabawić".

W myśl maksymy: "why so serious?".
 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Maurice Lacroix dostępne są na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Maurice Lacroix.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Orient Sports Mako Chronograph. Pie...
Orient Sports Mako Chronograph. Pie...
20.06.2023
Wschód i zachód słońca na tarczy ze...
Wschód i zachód słońca na tarczy ze...
24.06.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco