Szwajcarska marka Roamer przygotowała dwie warte uwagi linie zegarków mechanicznych, będące nową odsłoną znanych i cenionych kolekcji. Przyjrzyjmy się zatem bliżej modelom Roamer Searock II oraz Primeline DayDate II.
Searock II
Nową kolekcję Roamer Searock II tworzy łącznie sześć modeli różniących się od siebie kolorem cyferblatu. W odróżnieniu od wcześniejszej wersji, w której występowały wyłącznie gładkie tarcze, nowa odsłona zyskała natomiast charakterystyczną fakturę w postaci ciekawie wyglądających, pionowo przebiegających żłobień. Nadaje to zegarkom bardzo oryginalnego wyglądu, który przykuwa uwagę.
Dla osób szukających bardziej stonowanych rozwiązań, kolekcja Searock II oferuje również wersje zegarków z tarczami wykończonymi szlifem słonecznym.
Do wyboru jest wariant z białą tarczą o referencji 210665 41 25 20, czarną - 210665 41 55 20 oraz niebieską ze szlifem słonecznym - 210665 41 45 20. W trzech kolejnych wersjach zastosowano dodatkowe złocenia na lunecie i elementach bransolety, naniesione w technologii IP. Wśród nich znajdziemy modele z niebieskim cyferblatem zdobionym wspomnianą fakturą - 210665 47 45 20, z zielonym posiadającym szlif słoneczny - 210665 47 75 20, oraz szampańskim, również wykończonym szlifem - 210665 49 25 20.
Układ elementów na tarczy jest bardzo klasyczny, a zarazem czytelny.
W punkcie centralnym, na wspólnej osi, umieszczono trzy proste wskazówki odpowiedzialne za prezentację godzin, minut i sekund. Dwie duże wskazówki posiadają spiczasty kształt, natomiast sekundnik jest bardzo smukły i zakończony pomarańczowym akcentem. Każdą z godzin oznaczono ręcznie nakładanym indeksem o wydłużonym kształcie i frezowanych krawędziach. Znacznik na godzinie 12. został zdublowany, co w znaczący sposób ułatwia orientację na tarczy. Z prawej strony, na wysokości godziny 3., umieszczono klasyczne, niewielkie okno datownika prezentujące dzień miesiąca. Dla ułatwienia odczytu prezentowanej w nim daty, na szkle umieszczono soczewkę powiększającą optycznie jego wymiary.
Zegarki z kolekcji Searock II wyposażono w mechanizm Sellita, kaliber SW200-1 z naciągiem automatycznym. Pracuje on z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. Posiada standardową rezerwę chodu sięgającą 38 godzin. Praca newralgicznych elementów werku łożyskowana jest za pośrednictwem 26 syntetycznych rubinów.
Uniwersalny rozmiar koperty
Koperta zegarków z kolekcji Searock II została wykonana ze stali szlachetnej. Jej rozmiar, wynoszący 42 mm średnicy jest bardzo uniwersalny i sprawia, że zegarki te powinny dobrze układać się niemal na każdym nadgarstku.
Na uwagę zasługuje klasyczna linia koperty, z charakterystycznymi delikatnymi krzywiznami na bokach i uszach. Wszystkie modele kolekcji Roamer Searock II zostały zestawione z bransoletą ze stali szlachetnej wyposażoną w trzyczęściowe zapięcie motylkowe z dodatkowym przyciskiem zwalniającym. Na uwagę zasługują ciekawie zaprojektowane, wewnętrzne segmenty ogniw posiadające lekko spiczasty kształt. Ten oryginalny wzór wyróżnia tę kolekcję na tle produktów konkurencji.
Czasomierze z serii Searock II posiadają 100 metrów wodoszczelności, co pozwala na pływanie w zegarku i nurkowanie swobodne, bez akwalungu. Zastosowano w nich odporne na zarysowania szkło szafirowe, które chroni cyferblat. W celu umożliwienia obserwacji pracującego mechanizmu dokręcany dekiel zegarka również został przeszklony.
Dla zagwarantowania wysokiej klasy wodoszczelności, koronkę modelach Roamer Searock II osadzono na gwintowanym kołnierzu. Jej dokręcenie do koperty zabezpiecza czasomierze przed wdarciem się do ich wnętrza wody napierającej pod wysokim ciśnieniem.
Cena katalogowa zegarków z kolekcji Roamer Searock II Automatic to 3 980 złotych.
Primeline DayDate II
Podobnie jak we wcześniej opisanych nowościach, również Primeline DayDate II składa się z sześciu modeli w różnych wersjach kolorystycznych.
Dwie wersje stalowe zaopatrzono w tarczę w kolorze niebieskim - ref. 981666 41 45 50 oraz czarnym - 981666 41 85 50. W ofercie dostępne są również dwa modele bicolor ze złotą lunetą i rdzeniem bransolety, posiadające niebieską tarczę - 981666 47 45 50 oraz białą - 981666 47 25 50.
Pozostałe dwa warianty zostały w pełni pokryte złotą powłoką w dwóch odmianach: żółtym - 981666 48 75 50 oraz różowym - 981666 46 75 50.
Obie wersje połączono z tarczą w kolorze zielonym.
Tarcze zegarków Primeline DayDate II w mojej ocenie “dopieszczono” w każdym szczególe. Dzięki temu udało się uzyskać wzorcowo dobrane proporcje i czytelność.
Wskazówkę minutową i godzinową pokryto obficie masą świecącą w ciemności, co gwarantuje bezproblemowy odczyt wskazań zegarka również po zmroku. Tej samej substancji użyto do wypełnienia indeksów godzinowych przypisanych do każdej z godzin. Wyjątek stanowi godzina 12., gdzie znacznik został zastąpiony oknem datownika.
Nietypowa tekstura tarczy
Nowa kolekcja Primeline DayDate II zyskała bardzo ciekawą teksturę cyferblatu. Znalazł się na nim wzór w postaci poziomych, wypukłych linii. Zabieg ten nadał tarczom głębi i jednocześnie nie wpłynął w żaden sposób na pogorszenie czytelności.
Wyjątek stanowi wersja z zieloną tarczą oraz kopertą i bransoletą pokrytymi różowym złotem. W tym przypadku zastosowano gładki cyferblat wykończony szlifem słonecznym.
Charakterystycznym elementem wyróżniającym linię Primeline DayDate II jest rozbudowany datownik, który prezentuje w dużym oknie zlokalizowanym na godzinie 12. dzień tygodnia. Dzień miesiąca widoczny jest w klasycznym oknie umieszczonym na godzinie 3., powiększonym przez lupę doklejoną do tafli szkła.
Kolejną cechą wyróżniającą zegarki z linii Roamer Primeline DayDate II jest otaczająca tarczę luneta z charakterystycznym, mocnym ząbkowaniem, dodającym zegarkom elegancji. Dzięki uniwersalnej średnicy koperty wynoszącej 42 mm, zegarki powinny układać się idealnie niemal na każdym męskim nadgarstku.
Kolekcję Primeline DayDate II wyposażono w szwajcarski mechanizm Sellita kaliber SW240-1 z naciągiem automatycznym. Jego specyfikacja jest bardzo zbliżona do werku użytego w kolekcji Searock II. Posiada identyczną rezerwę chodu na poziomie 38 godzin, częstotliwość pracy równą 28 800 wahnięć balansu na godzinę, oraz taką samą liczbę kamieni łożyskujących (26). Mechanizm kaliber SW240-1 ma dodatkowo rozbudowany układ wskazań datownika, który poza wskazaniem dnia miesiąca prezentuje także dzień tygodnia.
Zegarki zaopatrzono w szkła szafirowe, których twardość zapewnia odporność na zarysowania. Szkło wykorzystano również w zakręcanym deklu, dzięki czemu możliwe jest obserwowanie pracy mechanizmu.
Wszystkie zegarki w ramach kolekcji Primeline DayDate II posiadają klasę wodoszczelności na poziomie 50 metrów, co pozwala na ich pełne zanurzenie pod taflą wody, z zastrzeżeniem, że nie może ona działać na kopertę pod ciśnieniem.
Nowa oferta czasomierzy z dobrze już znanych kolekcji Roamer rozbudowuje bogate portfolio produktów tej szwajcarskiej marki. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający fan zegarków z dużym prawdopodobieństwem znajdzie coś dla siebie.
Zegarki Roamer Primeline DayDate II właśnie trafią do sprzedaży w Polsce. Ich cena, w zależności od wersji, mieści się w przedziale od 3 770 do 3 980 złotych.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Roamer.
Paweł Zgiep
10:55 21.10.2022Zegarki
Dwa nowe zegarki mechaniczne Roamer: Searock II oraz Primeline DayDate II
Powrót do kategorii
Tagi:
zegarki szwajcarskiezegarek mechanicznyzegarek do pływaniazegarek na prezentzegarki sportowesrebrny zegarekzegarek nurkowyzegarki automatycznezegarki męskie mechaniczne

REKLAMA

Seiko Astron – to w końcu kryzys czy rewolucja?
Niedawno minęło 51 lat od premiery zegarka, który według wielu wstrząsnął przemysłem zegarmistrzowskim. Rocznica, nawet jeśli niezbyt okrągła, wydaje się dobrym pretekste ...

Historia zegarmistrzostwa. Zegarki mechaniczne z plastikowym mechanizmem
Jestem przekonany, że gdyby wykonano ankietę i zapytano przypadkowo napotkanych przechodniów w dowolnym miejscu Polski: „z jakiego materiału wykonywano kiedyś i wykonuje ...

Alpina - kilka słów o marce
Marka Alpina jest siostrzaną dla dobrze znanej na rynku firmy Frederique Constant. Posiadając tych samych właścicieli – Alettę i Petera Stas, Alpina korzysta z wszelkich ...

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive
Pierwszy zegarek G-SHOCK został wprowadzony na rynek w 1983 roku. Jego innowacyjna konstrukcja obudowy oraz bezkompromisowy styl wytyczyły nowe trendy w zegarmistrzostwie ...

Christiaan van der Klaauw Ariadne. Holenderskie zegarki w najnowszej odsłonie!
Astronomia jest obszarem nauki, która ma swoje początki już w starożytności. Ludzi od zarania dziejów ciekawiły i intrygowały zjawiska takie jak: zaćmienia Słońca i Księż ...

Mechaniczne dzieło sztuki, hołd rodzinie książęcej. Christophe Claret Monaco Legend Collection
Christophe Claret jest znany z tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki zegarmistrzowskiej, z tworzenia niepowtarzalnych zegarków. Te czasomierze, które prezentujemy w niniejsz ...

A. Lange & Sohne Centennial Tourbillon – historyczny zegarek kieszonkowy powrócił!
Wraz z upowszechnianiem się zegarków naręcznych, zegarki kieszonkowe ustępowały im miejsca, usuwały się w cień. Obecnie tak zwane „kieszonki” stanowią głównie ciekawostkę ...

IWC Bronze Pilot’s Watch Chronograph 41 - rozszerzenie gamy lotniczych chronografów
IWC to marka o ugruntowanej pozycji na rynku luksusowych zegarków, jeden z wielkich szwajcarskich graczy tego segmentu. Jej aspiracje wyraża m. in. stale rozwijana gama m ...

Orient Star Diver 1964 1st Series - od teraz także w wersji ze srebrną tarczą
Orient to japońska marka zegarmistrzowska, która ma bogate tradycje związane z zegarkami typu diver. Najstarsze sięgają modelu Olympia Calendar Diver z 1964 roku, co czyn ...

H. Moser & Cie – od skraju bankructwa do globalnego sukcesu. Zegarkowy zwrot dekady?
Prawdopodobnie każdy, kto dziś interesuje się zegarmistrzostwem doskonale zna lub chociaż słyszał o firmie H. Moser & Cie. Producent ten słynie od lat z ciekawych, eksklu ...

Solar Aqua Deep Bay Bronze. Koperta z brązu i wodoszczelność do 2 136 metrów
Solar Aqua, reaktywowana przez U-BOAT Group po długim okresie niebytu, to marka zegarmistrzowska z historią ciągnącą się już ponad 100 lat. Założył ją Timothy Eaton na po ...

Wyjątkowe zegarki Rolex wykonane na zamówienie Sułtana Omanu trafiły na aukcję!
Założony w 1766 roku dom aukcyjny Christie's jest światowym liderem w dziedzinie sprzedaży sztuki i towarów luksusowych. Znany i zaufany ze względu na swoje profesjonalne ...